Skocz do zawartości

Czy w Polsce popularne sa Blogi tak ja w USA czy w Anglii?


hellows

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Polsce popularne sa Blogi tak ja w USA czy w Anglii?

Chcialbym zaczac pisac bloga. Mam mozliwosc pisania bloga w jezyku angielskim lub polskim. Zwiazku z tym mam wybor kraju i rynku na ktorym bym chcial zaistniec. Nie ukrywam ze chcialbym zmonetyzowac mojego bloga w pewnym czasie.

Jak myslicie, jaka droge i strategie powinienem wybrac ?

Szukasz porad prawniczych w Anglii lub konsultacji związanej z Web Design ? – To napisz do mnie.

Solicitor & Web Designer. Pozdrawiam

Web Portfolio: PolishStudent.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Polska blogosfera nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięta jak ta na zachodzie. Blogi to bardzo specyficzne strony, tutaj nie tylko piszesz artykuł, ale musisz być też przygotowany na polemikę z czytelnikami. Dlatego absolutnie konieczna jest tu bardzo dobra znajomość tematu o którymi piszesz, no i oczywiście języka, w którym chcesz tworzyć.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że musisz to robić z pasją bo można wywnioskować z twojego postu , że chcesz to wyłącznie dla kasy zrobić ale może się mylę.

Nie myśl za dużo o kasie ;)

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. mam zamiar go uaktualniac dosc czesto. Jezeli tak jest ze blogi nie sa jeszcze tak popularne jak w USA zakladam ze to sie z czasem zmieni. Dlatego tez zamiast pisac bloga na tynek USA ktory jest juz zawalony, calkiem dobry start bede mial w Polsce. Jak myslicie. Czy to moze byc jeden z plusow - no chyba ze blogi w PL nigdy nie bede popularne. Blog ktory mam zamiar zaczac pisac nie bedzie jednak pamietnikiem ale punktem informacji podobnie jak to forum na temat technczny. Pol blog pol strona!

Szukasz porad prawniczych w Anglii lub konsultacji związanej z Web Design ? – To napisz do mnie.

Solicitor & Web Designer. Pozdrawiam

Web Portfolio: PolishStudent.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy na jaki ruch i zasięg się nastawiasz, bo pisząc po angielsku i na rynek USA, możesz być przeciętny i mieć całkiem przyzwoitą ilość odwiedzin, lub w PL pisać po polsku i być wybijającym się a zarobki mieć porównywalne/mniejsze od USA. ;)

Jeżeli masz dobry temat i umiesz ciekawie pisać nastawiłbym się na ANG.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy na jaki ruch i zasięg się nastawiasz, bo pisząc po angielsku i na rynek USA, możesz być przeciętny i mieć całkiem przyzwoitą ilość odwiedzin, lub w PL pisać po polsku i być wybijającym się a zarobki mieć porównywalne/mniejsze od USA. :D

Jeżeli masz dobry temat i umiesz ciekawie pisać nastawiłbym się na ANG.

Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Hmmm.... Bardzo ciekawa opserwacja! Jakos rola webmastera, jak widac, nie tylko jest budowanie stron ale i psychologia. Antyweb juz dziala od chyba 2006 i ma ponad 1000 postow, ciekaw jestem ile generuje $$$$ z pasywnych postow. Chyba jest barziej nastawiany na pola reklamowe niz programy typu Adsense Googla. Taki typ bloga mam wlansie na mysli.

FIKAS ---> Teraz to mi dales do myslenia :>

Szukasz porad prawniczych w Anglii lub konsultacji związanej z Web Design ? – To napisz do mnie.

Solicitor & Web Designer. Pozdrawiam

Web Portfolio: PolishStudent.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl o stworzeniu bloga z nastawieniem na zarobek jest moim zdaniem zupełnie nietrafiona, zatem tak istotnego elementu, jak temat bloga czy język, w którym będzie tworzony, zupełnie nie uzależniałbym od możliwości, ile można zarobić w zależności od tych parametrów.

Język? Ten, w którym posługujesz się lepiej! - nie ten, przy którym większe są stawki za reklamę kontekstową.

Wybierz ten, przy którym wiesz gdzie postawić przecinek, gdzie skonstruujesz zdania nie tylko zgodne z zasadami gramatyki i ortografii, ale również poprawne stylistycznie, ba, więcej. Zdania, które będzie się dobrze czytało i chętnie wróci się do lektury - blog w końcu ociera się o literaturę.

Temat? Ten, w którym jesteś specjalistą! - nie ten, który wygeneruje Ci lepiej płatne słowa kluczowe.

Pisz o tym, z czego będą czerpać inni. Tzn. Ty będziesz uczył ich, zabawiał ciekawostkami, o których nie wiedzą, zachęcał do powrotu znajomością tematu. Będziesz w stanie odeprzeć każdy zarzut wyrostków, którzy ledwo liznęli temat i już komentują, że nie masz racji. Będziesz potrafił zaciekawić, zaskoczyć i zainteresować tematem.

Osobiście mam jeden wzór takiego bloga, chociaż ostatnio ich wcale nie czytuję...

https://perfectionorvanity.com/

Jeśli cytaty to tylko tutaj,

dla zrozumienia, czym są aforyzmy, tylko tam.

Czyżby Scylla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwości to tylko po angielsku. Ja bym nie powiedział że ciężko się wybić.

W Polsce jest jeszcze słaba kultura blogowa. Nasza blogosfera dopiero raczkuje. Na odwrót jest w angielskojęzycznych blogach. Tam jeśli dasz coś od siebie to można w krótkim czasie mieć bardzo dużo czytelników.

Pyszny Precel | Katalog stron

Ranking polskich firm hostingowych - dodaj hosting, zaopiniuj lub oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności