Skocz do zawartości

Pomysł na zaplecze firmowe.


Brizu

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić zaplecze pod stronkę firmową. Oczywiście nie spam taki jak prezentuje SEO-Admin tylko normalne zaplecze wspierające moją stronę.

Wykupiłem domeny około 10 sztuk i będę teraz pracował nad stronami do nich. Cała struktura będzie wyglądała następująco:

4-5 stron z produktami ( małe stronki z dużą ilością zdjęć i jakimś ogólnym opisem)

2 blogi - jeden firmowy, i jeden z działu serwisu

1 portal opisujący problemy i produkty które sprzedaję.

Razem około 10 stron na różnych IP.

I teraz moje pytania.

1. Czy te strony mogą być na WP? Czy szukać jakiegoś mniej popularnego skryptu? Czy to że wszystko będzie na WP i Joomla ma jakieś znaczenie?

2. Czy zrobić mini katalog w którym są te strony? Oczywiście z możliwością dodawania innych stron z tej branży do katalogu.

3. Czy do kompletu dodać jeszcze sklep internetowy? Widziałem że sklepy wyskakują wysoko, fakt że jak ktoś prowadzi sklep to też napewno go w jakiś sposób pozycjonuje.

4. Czy macie może jeszcze jakieś pomysły co dodać do takiego zaplecza?

5. Czy budowanie takiego zaplecza ma sens? Czy w przyszłości jeśli będę zlecał firmie pozycjonowanie na pewne frazy czy takie zaplecze będzie przydatne dla firmy pozycjonującej stronę?

Dzięki.

Brizu.

Tibia Libera Serwer Społeczności Polskiej na Liberze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Ja nie widzę przeciwwskazań. WP po zainstalowaniu kilku wtyczek jest bardzo dobry jeżeli chodzi o seo (ładnie się indeksuje i pozycjonuje).

Ad. 3 Im więcej tym lepiej

Ad. 4 Najpierw radziłbym zrobić to o czym piszesz i zobaczyć jakie będą wyniki. Może takie zaplecze w zupełności wystarczy

Ad. 5 Tak, ma sens. Jeżeli jednak już zabierasz się za pozycjonowanie samemu, to trzymaj się tego. Nie widzę sensu płacenia firmie pozycjonującej i oferowania jej gotowego rozwiązania w postaci właśnie zaplecza tematycznego.

notebooki - wszystko o notebookach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 5 Tak, ma sens. Jeżeli jednak już zabierasz się za pozycjonowanie samemu, to trzymaj się tego. Nie widzę sensu płacenia firmie pozycjonującej i oferowania jej gotowego rozwiązania w postaci właśnie zaplecza tematycznego.

Wiesz mogą przyjść czasy że ja i konkurencja zaczniemy walczyć o te same frazy. Może jakiś sklep internetowy będzie trzeba zrobić, a może kiedys nie będzie mi się chciało w to bawić. Tylko zastanawiam się czy jest to warte zachodu. Dokładnie to chodzi o to czy robienie tego typu zaplecze nie będzie miało takiej samiej mocy jak 10 spamów. Bo coś mi się wydaję że tak trochę jest.

No zawsze będzie możliwość podkablowania kogoś do google z tym spamem i tu moje "czyste" zaplecze może będzie miało jakąś wartość. Generalnie pytam co o tym sądzicie.

p.s. Oczywiście nie mam nic do spamu i samego SEO-admina poprostu przytaczam jego spam jako przykładowy.

Brizu.

Tibia Libera Serwer Społeczności Polskiej na Liberze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam się czy jest to warte zachodu. Dokładnie to chodzi o to czy robienie tego typu zaplecze nie będzie miało takiej samiej mocy jak 10 spamów.

Będzie miało. Jeśli zrobisz to jednak porządnie, strony z każdym miesiącem będą rosły w siłę i na dłuższą metę zaoszczędzisz czas. Na początku spam postawisz szybciej, moc będzie podobna, ale każdy spam wcześniej czy później ginie i trzeba stawiać nowy i nowy, i tak w kółko. Jeśli nie pozycjonujesz 50 stron, a jedną stronę firmową, to postaw porządne tematyczne zaplecze - na pewno się opłaci. Na spam szkoda czasu.

Pozdrawiam,

Cxz

była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności