Skocz do zawartości

Czy pozycjonowanie long tail jest bardziej opłacalne ?


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A może tych co pytają ogarnęła pomroczność jasna i nie mogą zrozumieć

Czytając ten wątek też tak mi się zdaje

a wcześniej...

Zasada Pareto 20 do 80 odwrotność to 80 do 20

:)

Troszeczkę przeraża mnie to forum bo zamiast się czegoś dowiedzieć to: [...] jesteście jacyś zadufani w sobie albo strach się zapytać

I Ty pytaj śmiało, bo widzę, że i Ty nie rozumiesz. Skoro w zasadzie Pareto 20% działań przekłada się na 80% skutków to logicznym wydaje się być, że 80% działań przełoży się na 20% skutków, nieprawdaż? Gdzie tutaj odwrotność?

Yeden specjalnie dla Ciebie definicja, jeszcze cieplutka: odwrotna zasada Pareto. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisze się o zasadzie Pareto to trzeba jasno sformułować o co konkretnie chodzi. Te linki, kilka pięknych prezentacji i artykułów na blogach porównuje rzeczy nieporównywalne. Zasada Pareto mówi o tym, że 20% naszych działań generuje 80% efektów. Przenoszenie tego na liczbę fraz i ich udział w ruchu jest bezsensowne. A co jest odwrotnością? Zwykła proporcja, czyli żadne odkrywanie Ameryki.

Najlepiej byłoby nie mieszać "na siłę" zasady Pareto do pozycjonowania, a jeśli już "uczeni w Piśmie" chcą o tym mówić, to niech określą jakie 20% naszych działań generuje (lub nie) 80% jakich efektów w pozycjonowaniu.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś dla Ciebie to krowa musiała by się tłumaczyć ze jest krową i to jeszcze wg definicji, może kiedyś przyjdzie taki dzień ze zrozumiesz ze nie wszysko ma definicje

... A może tych co pytają ogarnęła pomroczność jasna i nie mogą zrozumieć...

To wiele tłumaczy.

czekamy z niecierpliwością na "odwrotną zasadę pareto"
Zostało powiedziane: "odwrotność zasady Pareto". My po prostu czekamy na objaśnienia.

Wiedza niektorych mnie przeraża zwłaszcza kolejna wpadka gizma

Nie jestem ja w statnie wam tego wytłumaczyć odwrotej zasady pareto i to że LT to nie ilość fraz a idea ale bardzo dobrze robi to łopatologicznie dla normalnych inaczej Tomasz Frontczak https://video.google.com/videoplay?docid=3646387064429072917#

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ogólnie o zasadzie Pareto.

Zasada Pareto-Lorenza, nazywany jest również metodą ABC, czyli prawem nierównomierności rozkładu albo prawem 20-80. Posługujemy się nim w celu identyfikacji i oceny ważności analizowanych zagadnień. Identyfikowane są te zagadnienia, które mimo bycia w mniejszości względem liczebności pozostałych (20%), mają decydujący wpływ na rozpatrywane zagadnienie (80%). Inaczej mówiąc, większość przypadków wywołana jest w 80% przez 20% przyczyn.

A co możesz powiedzieć o odwrotnej zasadzie Pareto?. Powiedzieć, bez tłumaczenia.

edt. literówka

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, nie podawaj tu linka do prezentacji, nie uprawiaj słownego ping-ponga, tylko napisz coś od siebie i własnymi słowami.

W prezentacji zasada Pareto porównywana jest do koncepcji LT poprzez sformułowanie "LT odwraca zasadę Pareto". Nie ma czegoś takiego jak odwracanie zasady Pareto, a najlepiej to jej nie mieszać do koncepcji LT.

Jeśli masz inne zdanie to napisz je wprost, wyjaśnij na czym polega to nieszczęsne odwracanie zasady Pareto, ale nie pisz, że przeraża Cię nasza wiedza. Myśmy po prostu przyłapali Ciebie na bezkrytycznym powielaniu papki podawanej na szkoleniach.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, nie podawaj tu linka do prezentacji, nie uprawiaj słownego ping-ponga, tylko napisz coś od siebie i własnymi słowami.

W prezentacji zasada Pareto porównywana jest do koncepcji LT poprzez sformułowanie "LT odwraca zasadę Pareto". Nie ma czegoś takiego jak odwracanie zasady Pareto, a najlepiej to jej nie mieszać do koncepcji LT.

Jeśli masz inne zdanie to napisz je wprost, wyjaśnij na czym polega to nieszczęsne odwracanie zasady Pareto, ale nie pisz, że przeraża Cię nasza wiedza. Myśmy po prostu przyłapali Ciebie na bezkrytycznym powielaniu papki podawanej na szkoleniach.

Nie mam zamiaru powtarzać słowo w sowo prezentacji Tomka Frontczaka bardzo dobrze tam tłumaczy i ztego co widzę to tylko paru nie zrozumiało, jak jej nie rozumiesz mówi się tudno.

ps. być może łatwiej będzie Ci załapać jak zrozumiesz że LT to idea a nie ilość fraz.

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. być może łatwiej będzie Ci załapać jak zrozumiesz że LT to idea a nie ilość fraz.

Naprawdę? A o czym ja pisałem niedawno?

Zasada Pareto mówi o tym, że 20% naszych działań generuje 80% efektów. Przenoszenie tego na liczbę fraz i ich udział w ruchu jest bezsensowne.

Xann, przecież nawiązanie do zasady Pareto w prezentacji Frontczaka jest naciągane. Jeśli powtarzasz te teksty za nim, to wyjaśnij co rozumiesz przez "odwrócenie zasady Pareto". Tylko tyle, czy aż tyle?

Tu nie chodzi o to, co my rozumiemy i jak rozumiemy (bo my to rozumiemy), tylko o te nieszczęsne "odwrócenie zasady Pareto". Co to jest Twoim zdaniem?

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności