Skocz do zawartości

Czy pozycjonowanie long tail jest bardziej opłacalne ?


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie rozumie tej całej dyskusji. Long tail jest przecież przydatny i tyle...

To tylko bardziej sprecyzowane zapytania niż np tylko "majtki", zamiast tego pytamy google "różowe majtki rozmiar S" i jesli nasza strona wyskoczy w pierwszych pozycjach to tym lepiej bo potencjalny klient bedzie zadowolony ze trafił od razu do produktu który poszukuje (produktem może być też przecież treść)

ciekawa strona o tematyce - programy partnerskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ktos napisał, że jest nie przydatne? Z tym akurat nikt nie dyskutuje i nie o to tu chodzi... :)

Jak chcesz zrozumieć sens tej dyskusji to przeczytaj ją całą jeszcze raz :) Napewno jakiś jest ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ktos napisał, że jest nie przydatne? Z tym akurat nikt nie dyskutuje i nie o to tu chodzi... :)

Jak chcesz zrozumieć sens tej dyskusji to przeczytaj ją całą jeszcze raz ;) Napewno jakiś jest ;)

no ja tu widze tylko prywatne krucjaty :)

ale pominąłem z 2 strony więc może przegapiłem sens kłótni?

ciekawa strona o tematyce - programy partnerskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, to nie kłótnie, po prostu jest to sytuacja jak z piaskownicy, jedno dziecko robi babki z piasku, a w zasadzie już zrobiło i teraz na nie patrzy, drugie by też chciało, ale nie ma foremki, więc prosi by mu to pierwsze foremkę użyczyło. Pierwsze mogło by użyczyć, ale zamiast tego woli powiedzieć nie, bo nie :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xann uważasz innych, którzy z Tobą się nie zgadzają za "normalnych inaczej".

a jak można się odnieśc kto che definicje koloru białęgo ? no bo biały bez definicji to nie biały

Tymczasem odnoszę wrażenie, że w ogóle nie masz pojęcia o czym mówisz.

Wręcz przeciwnie to po towich postach widać ze o SEO a zwłąszcza o LT nic nie wiesz

Owszem, Tomasz Frontczak łopatologicznie wytłumaczył, że jest to idea, w której niszowe produkty przynoszą większy zysk od bestsellerów ze względu na ich dużą ilość. Cynikiem albo hipokrytą więc trzeba być, żeby napisać:
Yeden co ty gadasz jaką duża skale , LT zaczyna się od jednej frazy

Usiądź, zastanów się, a najlepiej prześpij się z tym, bo nie wiesz albo nie rozumiesz o czym mówisz.

Uwaga skup się:

Long tail to idea - pozycjonerzy mówiąc o LT mają na myśli wejścia z wyszukiwarki na frazy

patrząc na ten wykres https://www.xannstat.com/demo/admin.php?q=keywords każdy rozgarniety pozycjoner bedzie wiedział co tam jest LT

ale idąc dalej LT jest także dla refererów co każdy rozgarnięty pozycjoner wskaze w ktorym miejscu go widać

https://www.xannstat.com/demo/admin.php?q=urls

I teraz najważniejsze LT zaczyna się od jednego referea od jednej frazy

Allegro zarabia na LT (pomijam tu łopatologiczne tłumaczenie że wystawienie aukcji to jest LT dla alletro) ale LT w alegro zaczyna się od 1 aukcji

Już bardziej łopatologicznie nie mogłem tego napisać

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może bardziej merytorycznie panie i panowie a mniej wyjazdów personalnych..

LT wzięło się z pozycjonowania "stron poszczególnych produktów" a nie grup produktowych. można to różnie interpretować czy zaczyna sie od jednej frazy czy od 100 IMO nie ma to znaczenia.

co do mieszania zasady Pareto czy jej odwrotności to IMO nie o to chodzi bo pozycjonuje się także dla wyrobienia marki itp. a to zaburza IMO możliwość przełożenia zasady Pareto do pozycjonowania

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może bardziej merytorycznie panie i panowie a mniej wyjazdów personalnych..

Sugestia admina jest dla mnie rozkazem :D

Dyskusję wszczął Xann, stwierdzając, że:

[...]z przeporwadzonych analiz które w jakimś procencie pokazuje na prezentacjach wynika ze long tail jest bardziej opłacalne dla obu stron i klienta i pozycjonera niż pozycjonowanie pod fraze hardkore

Czy pozycjonowanie long tail jest przyszłością SEO ? Ja twierdzę że tak

Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości, że long tail jest bardziej opłacalne od pozycjonowania na frazy, tut. cytuję, "hardkore", jeżeli przynosić będzie lepsze efekty. Jak najbardziej zgadzam się, że long tail jest przyszłością SEO, z pewnymi wszakże zastrzeżeniami.

1. w sumie liczba wejść na frazy z long tail będzie większa niż liczba wejść na frazy "hardkore" (dla witryn, gdzie istotne są same wejścia) albo

2. uzyskany efekt z wejść na frazy z long tail będzie większy od efektu uzyskanego z wejść na frazy "hardkore".

Co to jest long tail?

Myślę, że nie jestem w błędzie, jeśli stwierdzę, że wszyscy są zgodni, że long tail to te frazy, które są używane rzadziej niż frazy konkurencyjne. Każdy z nas może mieć jednak różne kryteria co do ustalenia granicy, kiedy zaliczyć frazę do LT. Ja ze względów praktycznych, które niżej wyjaśnię dokonuję podziału na 3 grupy"

Grupa 1. frazy konkurencyjne - często używane, przewidywalne i łatwe do ustalenia, ale wymagające dużych nakładów, by wbić je do czołówki wyników;

Grupa 2. frazy niszowe - rzadziej używane, przewidywalne i łatwe do ustalenia, nie wymagające dużych nakładów by wbić je do czołówki;

Grupa 3. long tail - używane sporadycznie, nie przewidywalne i nie możliwe do ustalenia, nie wymagające praktycznie żadnych nakładów by wbić je do czołówki.

O pierwszej grupie fraz nie będę pisał, bo to chyba jasne, a sposoby ich pozycjonowania każdy ma własne. Tutaj powiem skąd u mnie podział na grupę 2 i 3.

Można ustalić pewne frazy, które są wykorzystywane rzadko ale są powtarzalne (grupa 2). Są też frazy, co do których ponownego szansa ich ponownego użycia szansa, żeby nie powiedzieć żadna, jest znikoma. Każdy opiera budowane teorie o własne obserwacje. Z moich wynika, że frazy z 2 grupy są na pozycjach 1-30; z grupy trzeciej na pozycjach 1-10, najczęściej w top 3.

Fraz z grupy drugiej używam jako anchor text by podnieść ich pozycję. Przemawiają za tym 2 argumenty: po pierwsze jest ku temu powód (ich powtarzalność) po drugie wbić je na 1 pozycję czy choćby do top 3 jest łatwo i nie wymaga to znaczących nakładów.

Fraz z grupy 3 nie używam jako anchor text bo po co? Różnicowanie uzyskuję wykorzystując frazy niszowe, a mija się z celem wbijania ich do top, a w zasadzie tylko umacniania pozycji w top, choćby z tej przyczyny, że nie podejrzewam by ktokolwiek z userów użył jej ponownie.

Jak tworzyć długi ogon?

Długi ogon to setki tysięcy fraz i nie powstaje on w wyniku linkowania tymi frazami ale w wyniku zawartości strony (treść). Czym większa ilość słów na stronie tym więcej możliwych kombinacji. W praktyce więc czym więcej słów na jednej podstronie tym potencjalnie dłuższy ogon może powstać.

Słowa to jednak nie wszystko, potrzebne są linki. Nie jest prawdą co wcześniej pisał Xann, że linkowanie wewnętrzne nie ma znaczenia. Prawda jest taka, że linkowanie wewnętrzne ma OLBRZYMI wpływ na wydłużanie długiego ogona. Piszę to z pełną świadomością po przeprowadzeniu kilkunastu o ile nie kilkudziesięciu testów w tym zakresie. Oczywiście nie umniejsza to roli linków zewnętrznych. Wspomnieć tylko trzeba, że linkować należy nie tylko do strony głównej ale i korzystać z głębokiego linkowania. Przy tworzeniu długiego ogona anchor text nie ma ŻADNEGO znaczenia, aby tylko łączył się z zawartością danej podstrony.

Mini case study

Na jednym z moich serwisów odnotowałem w okresie styczeń-grudzień 2009:

- 288715 wejść na 3 frazy "hardkore"

- 314427 wejść na frazy które w przeciągu całego roku użyte były maksymalnie 5 razy, w tym 123417 wejść na frazy użyte TYLKO JEDEN RAZ.

I właśnie te 314427 wejść uważam jako wejścia z długiego ogona i na tej podstawie stwierdziłem wcześniej, że long tail jest bardziej opłacalne. Nie mógłbym tego powiedzieć, gdybym utrzymywał, że long tail zaczyna się od 1 frazy.

[...]czy zaczyna sie od jednej frazy czy od 100 IMO nie ma to znaczenia.

Tutaj chcę zakończyć podsumowanie, jeśli long tail traktować będziemy jako uzupełnienie pozycjonowania na frazy "hardkore" rzeczywiście znaczenia nie ma, jeśli zaś long tail potraktować chcemy jako alternatywę znaczenie ma OLBRZYMIE.

Jeden z serwisów zaprzestałem pozycjonować na frazy "hardkore" właśnie dlatego, że bardziej opłacalny stał się długi ogon. Są tego 2 powody:

1. więcej wejść z long tail

2. lepsza konwersja

a przede wszystkim zdecydowanie większy ROI.

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkowanie wewnętrzne i linkowanie wgłąb serwisu do wybranych podstron jest o tyle ważne, że długi ogon powstaje w oparciu o zaindeksowane strony. W wortalach lub serwisach o liczbie niepowtarzalnych podstron idących w tysiące lub dziesiątki tysięcy może być z tym problem. A wtedy niezaindeksowany news lub podstrona produktu dla wyszukiwarki nie istnieje. Linkowanie wewnętrzne i linkowanie wgłąb serwisu pozwala najpierw zaindeksować a potem wzmacniać podstrony (wraz z okolicznymi podstronami).

LT to nie jest przyszłość SEO, tylko teraźniejszość. :D

Nie ma powodu, żeby pozycjonując frazy hardcore zająć się LT.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Nie jest prawdą co wcześniej pisał Xann, że linkowanie wewnętrzne nie ma znaczenia. .

Wskaż gdzie pisałem że linkowanie wewnętrzne nie ma znaczenia

Nie mógłbym tego powiedzieć, gdybym utrzymywał, że long tail zaczyna się od 1 frazy.

a/ od ilu fraz zaczyna się wg ciebie LT (wiem że nie wiesz ale zapytać można :D )

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fraz z grupy 3 nie używam jako anchor text bo po co? Różnicowanie uzyskuję wykorzystując frazy niszowe, a mija się z celem wbijania ich do top, a w zasadzie tylko umacniania pozycji w top, choćby z tej przyczyny, że nie podejrzewam by ktokolwiek z userów użył jej ponownie.

Ciekawi mnie ze to co najłatwiejsze sobie odpuszczasz. Zobacz co się stanie jak mimo wszystko podlinkujesz ze 100 fraz z tej puli.

Nie mógłbym tego powiedzieć, gdybym utrzymywał, że long tail zaczyna się od 1 frazy.

,a jak to LT wyglądało po pierwszym zindeksowaniu?? Tez miałeś tysiące fraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann jeżeli Long Tail zaczyna się u Ciebie od jednej frazy, to jeżeli mam stronę o płatkach owsianych i mam wejścia tylko z frazy "płatki owsiane" to jest to LT?

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Nie jest prawdą co wcześniej pisał Xann, że linkowanie wewnętrzne nie ma znaczenia. .

Wskaż gdzie pisałem że linkowanie wewnętrzne nie ma znaczenia

Jak byś zrozumiał to co napisałeś w poniższym cytacie?

pierwszy etap testu ma wykazać ze prócz tekstu nie potrzeba niczego do szczęścia zeby powstał long tail

Gubisz się w zeznaniach. :D

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności