Skocz do zawartości

Czy pozycjonowanie long tail jest bardziej opłacalne ?


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

@Yeden :D czy tam pisze że test ma wykazać ze linkowanie wewnętrzne jest nie potrzebne ? Wskaż gdzie napisałem ze jest nie potrzebne

Proszę spróbuj pomyśleć przed napisaniem posta bo walisz gafy, jakie możesz mieć linkowanie wewnętrzne na stronie co ma 5 podstron ???

Gniotek allegro zarabia na logn tail - long tail dla allegro to aukcja - teraz pomyśl ile aukcji musi byc wystawionych żeby był LT ?

ps. (jedna)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Xann

..Nie jest prawdą co wcześniej pisał Xann, że linkowanie wewnętrzne nie ma znaczenia. .

Wskaż gdzie pisałem że linkowanie wewnętrzne nie ma znaczenia

Proszę bardzo

napisz po polsku o co dokladnie chodzi

O to że nie trzeba nic robić w stronie zadnych cudownych optymalizacji czy linkowania wewnetrzenego jak to twierdza niektorzy żeby LT się pojawił wystarczy mieć treść nawet z zerową optymalizacją, ba pokaże że można go uzyskac z samej strony głównej czyli malutkiego serwisiku

Źle zrozumiałem?

a/ od ilu fraz zaczyna się wg ciebie LT (wiem że nie wiesz ale zapytać można :D )

Skoro twierdzisz, że long tail to idea, to oczywistą oczywistością jest, że wtedy, kiedy łączna liczba wejść na frazy z long tail przewyższa liczbę wejść na frazy "hardkore".

Porzucając long tail jako ideę i traktując je jako zagadnienie czysto techniczne czy statystyczne każda sporadyczna fraza jest frazą long tail, tyle że wtedy stanowczo nie zgadzam się z Tobą, że tak rozumiany long tail jest bardziej opłacalny i jest przyszłością SEO.

@Czachapl

Fraz z grupy 3 nie używam jako anchor text bo po co? [...]

Ciekawi mnie ze to co najłatwiejsze sobie odpuszczasz. Zobacz co się stanie jak mimo wszystko podlinkujesz ze 100 fraz z tej puli.

A kto powiedział, że odpuszczam? Około 70-90% (ocena subiektywna, nie liczyłem - oceniam "na oko" :P) tych fraz jest w top 3. Mimo to, na te frazy na stronę nie trafia nawet 1 user miesięcznie. Jak wyżej napisałem, dla mnie long tail to frazy, co do których mam niemalże pewność, że się nie powtórzą. Rozróżniam long tail od niszówek. Poczytaj o tym wyżej.

,a jak to LT wyglądało po pierwszym zindeksowaniu?? Tez miałeś tysiące fraz ??

Oczywiście, że nie. Nie za bardzo wiem, co masz na myśli pisząc "pierwszym zaindeksowaniu" - jakiejkolwiek strony czy całego (umówmy się) serwisu? W tym pierwszym przypadku trudno mówić o LT, nawet niszówki rzadko się trafiają.

Jeśli masz na myśli zaindeksowanie większej ilości stron serwisu, to jest to kilka, kilkanaście sporadycznie kilkadziesiąt fraz z long tail dziennie. Pozycjonując serwis liczba ta systematycznie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

Źle zrozumiałem?

Dokładnie źle zrozumiałeś

Żeby utworzył się LT nie potrzeba niczego prócz tekstu a do czego służy optymalizacja strony to nie będe Ci tłumaczył

Wrzucasz wszystko do jednego worka widać nie masz zielonego pojęcia że prócz serwisów jak onet.pl czy allegro.pl są też małe strony firmowe z 3-4 podstronami gdzie tez tworzy się LT i jakie tam jest potrzebne linkowanie wewnetrzne

Wiedząc takie rzeczy nie pisał byś takich bzdór

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] strony firmowe z 3-4 podstronami gdzie tez tworzy się LT i jakie tam jest potrzebne linkowanie wewnetrzne

Wiedząc takie rzeczy nie pisał byś takich bzdór

Plotę bzdury, bo jestem tak słaby w pozycjonowaniu, że jeszcze nigdy nie udało mi się wypozycjonować wizytówki w taki sposób, żeby wytworzyć long tail, o którym mógłbym powiedzieć, że jest bardziej opłacalny od pozycjonowania fraz komercyjnych.

Małe, kilkustronnicowe "ofertówki" pozycjonuję wyłącznie na frazy hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego słabyś w pozycjonowaniu małych firmówek na LT :D Zamiast pozycjonować fryzjer katowice, lepiej spraw by bowstał LT na: brokacikowy fryzjereq w katosach, "ustaw" tak dla kilku fraz i wtedy okarze się, że LT jest opłacalny bardziej niż hardkorowa fraza, której nie zacząłeś pozycjonowac :P

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotę bzdury, bo jestem tak słaby w pozycjonowaniu,

No to da się zauważyć po tym co piszesz

Małe, kilkustronnicowe "ofertówki" pozycjonuję wyłącznie na frazy hardcore.

Nie mówimy tu o tym czy małe wizytówki robi się tylko i wyłącznie na hardcore ale o LT że też się w nich tworzy i nie jest tam potrzebne żadne cudowne linkowane wewnętrzne nie wrzuca się wszystkiego do jednego worka bo sytuacja dla każdej domeny jest inna, takie banalne rzeczy wie już pozycjoner po kursach ale nie wie bajkopisarz

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] nie wrzuca się wszystkiego do jednego worka bo sytuacja dla każdej domeny jest inna [...]

Bingo! Dlatego właśnie duże serwisy wrzucam do worka "long tail" a małe serwisy do worka "hardkore". Nie chcę kolejnej twojej czczej gadaniny, pokaż wszystkim swój long tail dla jakiejkolwiek wizytówki - pochwal się co potrafisz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] nie wrzuca się wszystkiego do jednego worka bo sytuacja dla każdej domeny jest inna [...]

Bingo! Dlatego właśnie duże serwisy wrzucam do worka "long tail" a małe serwisy do worka "hardkore". Nie chcę kolejnej twojej czczej gadaniny, pokaż wszystkim swój long tail dla jakiejkolwiek wizytówki - pochwal się co potrafisz. :D

Nie pytamy się tu jak ty robisz mówimy tu o LT ktory się tworzy nie zależnie od tego czy jest to duża strona czy jest to mała wizytówka

Prosze mała wizytówka https://www.xannstat.com/ a tutaj dla niej utworzony LT https://www.xannstat.com/demo/admin.php?q=keywords

no to teraz ty się pochwal co potrafisz czekamy

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytamy się tu jak ty robisz mówimy tu o LT ktory się tworzy nie zależnie od tego czy jest to duża strona czy jest to mała wizytówka

A ja ci odpowiadam, że dla małych wizytówek NIE POTRAFIĘ zrobić na tyle długiego ogona, żeby uzyskane dzięki niemu efekty były zadowalające.

Prosze mała wizytówka https://www.xannstat.com/
Tags

Statystyki odwiedzin stron

Statystyki analizy ruchu internetu

Statystyka strony internetowej

Statystyki pozycjonowania long tail

Pozycjonowanie stron logn tail

Badania ogladalnosci stron WWW

analiza ruchu stron internetowych

Statystyki odwiedzin stron internetowych WWW

Sprawa się wyjaśniła - nie pomyślałbym nawet, żeby komukolwiek robić taki śmietnik na stronie firmowej, a tym bardziej taki śmietnik proponować. Nie sądzę zresztą, aby ktokolwiek na coś takiego się zgodził. No, ale może mamy do czynienia z ludźmi o innych wymaganiach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła - nie pomyślałbym nawet, żeby komukolwiek robić taki śmietnik na stronie firmowej, a tym bardziej taki śmietnik proponować. Nie sądzę zresztą, aby ktokolwiek na coś takiego się zgodził. No, ale może mamy do czynienia z ludźmi o innych wymaganiach. :D

Jak strona https://www.xannstat.com/ jest dla Ciebie śmietnikiem pokaż swoje dzieło bo jak na razie to wstawiasz nam sam kit i nie jesteś wiarygodny jedym słowem gdyby babka miała wąsy to by dzitkiem była

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. być może łatwiej będzie Ci załapać jak zrozumiesz że LT to idea a nie ilość fraz.

W jaki sposób doszedłeś do tego, że to LT? Bo idei nie da się podobno zdefiniować.

Nie istnieje coś takiego jak oficjalna definicja długiego ogona

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strona https://www.xannstat.com/ jest dla Ciebie śmietnikiem pokaż swoje dzieło bo jak na razie to wstawiasz nam sam kit i nie jesteś wiarygodny jedym słowem gdyby babka miała wąsy to by dzitkiem była

Nie strona, tylko to co na nią upychasz. Nie każdy życzy sobie wstawiać coś takiego na stronę firmową, bo zalatuje to tandetą, a już napewno jest to mało profesjonalne.

Moich dzieł ci nie pokażę, nie po to "zniknąłem", żeby teraz się ujawniać.

Co do wiarygodności, zbierz do kupy swoje wypowiedzi i poczytaj je jednym ciągiem. Co chwilę sam sobie przeczysz. Nie odbiegając od tego wątku - najpierw piszesz o long tail jako idei, porównując je do Allegro zaraz potem mówisz o long tail na małej stronce z kilkoma podstronami. Jak to się ma do siebie?

Sam zakładasz wątek na forum o przewadze long tail nad pozycjonowaniem fraz hardkorowych - a później stwierdzasz, że long tail zaczyna się od 1 frazy.

Za taki long tail podziękuję. Czy mam rację? Nie wiem, być może jest możliwe na ministronce z ogonka zrobić długi ogon. Jak wyżej wspomniałem, mnie się nie udało na małych stronach wytworzyć znaczącego długiego ogona, i bez urazy ale Ty mnie nie przekonałeś, że jest to możliwe.

Mogę podyskutować o długim ogonie na rozbudowanym serwisie, bo o tym sporo wiem. W temacie long tail na wizytókach jestem żółtodziobem, więc dalej na ten temat dyskutował nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że czas powoli kończyć ten wątek. Większość z nas rozumie co to LT, do czego służy i jak go zrobić. Sprzeciw budzi jedynie używanie przez Xanna pewnych sformułowań, do których jest przywiązany np.: "odwrotność zasady Pareto", "LT zaczyna się od jednej frazy", " do LT nie trzeba nic prócz tekstu". Mam tylko nadzieję, że nie powtarza tego na szkoleniach, bo tu, na PiO, nie potrafił tego obronić.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności