Skocz do zawartości

Konkurencja przywala swl'em


outofmatrix

Rekomendowane odpowiedzi

a no pomyśmy:

jako właściel strony moge mu w dowolnym miejscu strony napisać: Xann to moja strona 5484

teraz zapytasz a czemu ktos inny nie może tego napisać

no to znowu pomyślmy znowu:

a ja Ci odpowiem: bo tylko Xann będzie wiedział gdzie to wstawie i co wstawie wysyłając mu to na meila

proste? proste jak sznurek w kieszeni, wystarczy chcieć...

Bzdura.

Rzekomy autor tekstu który gdzieś tam się pojawi w sieci również bez problemu coś takiego wykona.

Do wymierzania odpowiedzialności (a to jest tego forma..) są odpowiednie instytucje (a, że działają jak widać to inna bajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

przy tak prostej sprawie jak złośliwe podlinkowywanie z swl'a wystarczyłoby, że właściciel strony byłby w stanie pokazać, że to jego strona (wzorem jak to ma np. miejsce w GWT). I po takim "dowodzie" dana strona dostawała by "bana" na linkowanie z danego konta w systemie. Albo "ban" na wszystkie konta w systemie poza tym, które wskaże właściciel strony, że to jego konto i z niego może sobie jak najbardziej tą stronkę linkować. Proste rozwiązanie a w obecnym niestety coraz większym seo-bagnie w tym kraju chyba to się będzie musiało stać standardem...Choć bardzo to smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, potwierdzenie własności strony do której się linkuje z SWL ukróciłoby tego typu praktyki praktycznie całkowicie. Pozostaje jednak jeszcze Adder i podobne wynalazki - na to raczej nie ma łatwego sposobu (no ale mogę się mylić).

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no pomyśmy:

jako właściel strony moge mu w dowolnym miejscu strony napisać: Xann to moja strona 5484

teraz zapytasz a czemu ktos inny nie może tego napisać

no to znowu pomyślmy znowu:

a ja Ci odpowiem: bo tylko Xann będzie wiedział gdzie to wstawie i co wstawie wysyłając mu to na meila

proste? proste jak sznurek w kieszeni, wystarczy chcieć...

Bzdura.

Rzekomy autor tekstu który gdzieś tam się pojawi w sieci również bez problemu coś takiego wykona.

Do wymierzania odpowiedzialności (a to jest tego forma..) są odpowiednie instytucje (a, że działają jak widać to inna bajka).

hekko jaja sobie robisz? cytujesz co Ci odpowiada i podczepiasz pod całą dyskusję?

mój ostatni post mówił o udowodnieniu że dana strona jest moja i nie chcę linków do swojej strony z SWL'a więc nie pisz mi że to jest bzura bo napewno nie udowodni osoba linkująca, że jego linki idą do jego strony, gdy dana strona jest moja

@Xann ja nie mówię że u Ciebie :(, Twój nick czepia sie wszędzie tam gdzie SWL'e są poruszane :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hekko jaja sobie robisz? cytujesz co Ci odpowiada i podczepiasz pod całą dyskusję?

mój ostatni post mówił o udowodnieniu że dana strona jest moja i nie chcę linków do swojej strony z SWL'a więc nie pisz mi że to jest bzura bo napewno nie udowodni osoba linkująca, że jego linki idą do jego strony, gdy dana strona jest moja

Zacytowałem dokładnie to do czego się odniosłem, nie moja wina, że w międzyczasie ktoś coś dopisał między naszymi postami..

Taka bzdura, że aż prawdziwa. Tak to działa niestety. Możesz sobie udowadniać ale w odpowiedniej instytucji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hekko nadal nie załapałeś, albo ja juz nie łapię :)

temat hostingu zamykamy, prawo, biznes itd, Ty i Marysia nie odróżnicie plagiatu od oryginału, OK jak trzeba sądu do tego to widocznie tak już jest...

teraz wracamy na głowny poruszony tu temat:

konkurencja dowala komus SWL'em, ten ktoś sobie tego nie rzyczy, więc pisze do adminów systemów, czy by nie mogli sprawdzić czy przypadkiem nie jest to w ich systemie, a jak jest to cos powinni zrobić (gościa zbanować i wysłać jakiegoś trypla w kopercie poleconym - moje zdanie), pozostaje kwestia udowodnienia (poruszona przez Ciebie), że dana strona jest tego kogoś, no to napisałem jak to zrobić w prosty sposób, bo to może zrobic tylko własciciel strony

autoryzacja stron do jakich dana osoba linkuje (pomysł gazy) była by swietnym rozwiązaniem :( i nic nie trzeba było by udowadniać i problem linkowania z SWL do konkurencji sam sie rozwiązuje, a addery, no na to nie ma wpływu, ale na to co ma sie wpływ można coś poradzić ;) chyba że sie nie chce lub ma w tym własny biznes...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcony, moim zdaniem to jedynie kwestia sumienia właściciela swl, bo co jego powinno obchodzić jakie strony linkuje ktoś z jego systemu? dla mnie to bzdura, żeby właściciel zajmował się takimi rzeczami. linkuje to jego sprawa, ja mam to w nosie... ty masz stronę którą Ci dopala? ciesz się że dostaje linki, smuć gdy dostaniesz filtra - tak już jest.

właściciel swl nie powinien ingerować w takie sprawy bo dopiero wtedy zrobił by się chaos na polskiej scenie seo.

acha, zarkęcony: życzę :)

autorze tematu... ja bym się cieszył, że twoja strona dostaje frazy tematyczne, gorzej by było, gdybyś dostawał jakieś viagry czy coś:(

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowoczesny, wiarygodny SWL to taki który pozwala na linkowanie do:

1. stron na których jest zainstalowany owy system

2. stron których domena w whois ma autoryzowany email przez system

3. stron autoryzowanych przez

a) tag meta lub

:) email z domeny np. admin@, webmaster@

c) istnienie określonego pliku na serwerze

Niestety można swlami zepsuć komuś biznes - moim zdaniem zarabianie na czyimś nieszczęściu/depozycjonowaniu jest niedopuszczalne - szczególnie przez właścicieli SWL.

Pytanie, który z systemów jako pierwszy wprowadzi tego typu lub podobne rozwiązania?

linki ze stopki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upraszczacie...

hipotetyczna sytuacja

zostało zlecone pozycjonowanie umowa na rok obłożona karami umownymi...

zlecający chce się wykręcić od umowy... pisze do adminów systemów itp. że ktoś linkuje do jego strony, bez jego wiedzy itp...

pozycjoner nie może się wywiązać z umowy... płaci dodatkowo jakieś kary..

zlecjący pozycjonowanie miał swoja stronkę wypozycjonowaną za darmo przez jakiś czas... zleca następnemu itp...

sama własność strony to nie wszystko...

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W noc długich noży 28/29 poleciała strona. Trudno. Ale jest w silnym branżowym katalogu, ma w nim swoja podstronę ze szczegółami wpisu. Co robimy? Linkujemy wpis. Możemy linkować, czy nie? Pewnie, że możemy, wiec linkujemy czym się da. Czym to się różni od sytuacji z tematu wątku? Intencjami?

BTW. Pewnego razu omyłkowo przez tydzień linkowałem linkornem konkurencję .com zamiast mojej .com.pl. Może tutaj jest ta sama sytuacja? Komuś ręka się omskła na klawiaturze i tyle ambarasu. :)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michat tu właściciel nic nie musi robić, autoryzacja działa automatycznie, masz prawa do tej strony (własciciel, osoba zajmująca sie stroną) to ją linkujesz

i dzięki za czujność, możesz być moim słownikiem-katem-kim kolwiek, zawsze miałem problemy z ortami :)

@jimmi jak już masz umowę obłożoną karami umownymi, to masz tam napewno punkt, w którym właściciel zlecający firmie zobowiązuje się nie torpedować działań firmy, jak go nie masz, to nie podpisuj takich umów :)

edit:

literówka

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stara domena to nic :)

Nawet nowe jest ciężko zafiltrować.

no własnie tak było do niedawna, ostatnie filtry temu przeczą. Depozycjonowanie powoli będzie sie stawało coraz skuteczniejsza bronią , skuteczna i tańsza od pozycjonowania.

Mysle ze jak tak dalej pójdzie w tym kierunku to własiciele powinni się dogadac i przekazywac info włascicielom domem dopalanych przez ,,przyjaciół" z jakich kont to leci, lub chociaz ograniczać takie ,,linkowanie" na wniosek pokrzywdzonego.

To jak to zrobić?

Np.

Nowa domena pl (ma może miesiąc) - ostro dopalona prawie wszystkimi systemami + seo dopalacz + adder dodający dziennie 40 wpisów na domenę główną + adresy w formie domena.pl/katalog/ + preclowanie na okrągło i to nawet wtedy kiedy na stronie nie było konetentu (wiedziałem jaka będzie poźniej struktura) więc linkowałem do błędów 404 :) - teraz strona na parę haseł jest już w TOP10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W noc długich noży 28/29 poleciała strona. Trudno. Ale jest w silnym branżowym katalogu, ma w nim swoja podstronę ze szczegółami wpisu. Co robimy? Linkujemy wpis. Możemy linkować, czy nie? Pewnie, że możemy, wiec linkujemy czym się da. Czym to się różni od sytuacji z tematu wątku? Intencjami?

wystarczy punkt

d) strona która zawiera link do autoryzowanej strony

linki ze stopki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności