Skocz do zawartości

Gmail.pl na aukcji allegro!


Tapir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kolo dobrze sobie wykombinowała jak dobrze sprzedać domenę:

www.gmail.pl, ale tak żeby nie mieć korzyści majątkowej z niej :brawa:

Dołożył ja jako gratis do innej domeny :brawa:

https://allegro.pl/item452177012.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż chyba najważniejsze adresy na polskim rynku gmail.pl i googleadwords.pl nie są w rękach Google.Dziwi mnie ta polityka, zwłaszcza że dla Google to nie jest problem zapłacić za nie.Widać że Google z budową marki na bakier.

UX+SEM=ROI!

mail:dszpak(malpa-at)gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być faktycznie gratka. Jeśli dobrze wykorzystać taką domenę ... Tylko pytanie, czemu sprzedają i to w taki dziwny sposób?

Cena jak na razie 14.300, podejrzewam, że Google dałby za tą domenę sporo więcej bez zbędnych ceregieli, byc może to tylko test z jakąś wielką ceną minimalną albo z ceną minimalną taką jaką zaproponował G., - jeśli tak jest to zgrabny pomysł.

PS. Ale dowcip żeście mi zrobili - przeniesienie tematu w trakcie pisania odpowiadzi ... :brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem dwa tematy o tym samym

Ok, bardzo dobrze zrobiłeś, pogaduszki są lepszym miejscem na ten temat, jeno jakieś dziwne komunikaty mi zaczęły wyskakiwać gdy zatwierdzałem posta i troszku zgłupiałem :brawa:

A czy ktoś wie jak to było z gmail.pl, najpierw była zarejestrowana domena a potem znak firmowy, czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gmail.pl Google był 2 razy w sądzie i przegrał.Nie chcieli ją za darmo,ale za stawkę która mało satysfakcjonująca dla właściciela.W de Google jest mniej skąpe i chciało zaproponować dużo dużo więcej,ale właściciel też się nie zgodził.

UX+SEM=ROI!

mail:dszpak(malpa-at)gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 257 gości

Teraz, gdy aukcja na allegro, no to bym się nie dziwił, że taki ruch. Tak duży trafik wynika w dużym stopniu pewnie z błędów wpisywaczy adresów więc użytkownik jest mało wart - szybko ucieknie, ale przy odrobinie pomyślunku można by z tej domeny zrobić użytek. Pytanie tylko jak sprawa wygląda prawnie i czy nie będzie kłopotów z Google?

PS. Nie biorę udziału w aukcji choć przyznam mnie świerzbi . Z ciekawości wyliczyłem sobie bardzo szacunkową wartośc domeny, opierając się na podanym ruchu: 76.000/dzien, CPM = 1USD/1000 (bardzo szacunkowo) -> 170 PLN/dzien -> 60.000PLN/rok. ->

Dla mnie, gdybym był zainteresowany i chciałbym na tym zarobić, dałbym max ok. 50.000 PLN. (ale i tak tyle nie mam więc po zawodach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności