Skocz do zawartości

Long Tail - Co i jak ?


masterhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prowadzę stronę internetową w której jestem wysoko z pozycjami ale tylko na pozycjonowane przeze mnie słowa kluczowe.

Niedawno znajomy mi polecił abym pozycjonował stronę na zasadzie long tail

Więc chwyciłem za Google i czytałem co to takiego jest. Obejrzałem parę wykładów.

I mogę chyba powiedzieć że już wiem z czym to się je.

Wiem ze tu chodzi o pozycjonowanie strony na długie słowa kluczowe które nie są jakieś trudne do pobicia.

Tylko nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak pozycjonować na takie słowa kluczowe.

No na przykład wygeneruję 500 słów kluczowych i muszę na każde oddzielnie pozycjonować?

Czy jakimś systemem linków czy precelkami.

A może tu chodzi o treść na stronie żeby w niej zawierały się słowa kluczowe.

Proszę mi pomoc.

Pozdrawiam.

Z poważaniem Janusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

long tail - mówiąc po naszemu - szerokie pozycjonowanie jest ostatnio bardzo modne i większość się ze mną zgodzi ze jest to raczej przyszłość SEO ( Uwaga teraz bedzie krypto reklama ) Jak Ci się chce posłuchać to tu jest dobrze to opowiedziane pozycjonowanie-long-tail

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pozycjonować na takie słowa kluczowe.

No na przykład wygeneruję 500 słów kluczowych i muszę na każde oddzielnie pozycjonować?

Zaczekaj na Xanna, za chwilę będziesz wiedział, ze najlepiej linkować je z e-weblinka a wygenerować te hasła powinno się Xannstatem:)

A tak na poważnie to w przypadku long taila bardzo ważnym elementem jest poprawna optymalizacja witryny (linkowanie wewnętrzne, przyjazne URLe, metatagi z frazami w title i description, frazy kluczowe w treści wyróżnione pogrubieniem lub nagłówkami). Do tego linkowanie zewnętrzne: SWLami jest łatwiej, ale możesz też preclami (polecam zaciągnięcie do roboty dodawarki z automatycznym losowaniem słów, inaczej czeka Cię tytaniczna robota).

Co do samego generowania listy fraz dużo lepsze niż statystyki będzie przeprowadzenie kampanii AdWords ze ścisłym doborem fraz.

Edit: no i już mnie ubiegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybkie wypowiedzi.

Xann - Już oglądałem mniemam że twój filmik :brawa:

Najbardziej zależało mi na wypowiedzi gdzie umieszczać te słowa kluczowe ale już chyba sprawa została wyjaśniona że mogę to zrobić przez SWL ( nie wiem czy dobrze rozumiem ten skrót .... Systemy Wymiany Linków ) jak i również precelki ( do tego nie wiem czy dobrze mówię ale dobrym rozwiązaniem byłby www.seodopalacz.pl ? )

Co do optymalizacji strony. Jak można by było to mógłbym prosić o opinię www.mp3g.pl . Jestem gotowy na krytykę :brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ... ważne jest abym miał na stronie dużo treści najlepiej unikalnej. I Google sam złapie z nich keywords i będzie pozycjonował na zasadzie long tail ?

Kila:

Właśnie zamierzam usunąć te farmę linków i żeby max były 2-3 linki wychodzące ze strony. Tylko najpierw trzeba natłuc pkt na SWL innymi stronami abym nie był stratny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

long tail różni się tym od pozycjonowania zwykłego, że zamiast dowalania linków na kilka fraz dowala się na kilkaset :P:zeby::wow::rotfl:;):):tease:

Tak ale przy frazach z long taila wystarczy zazwyczaj wstawić kilka takich linków do precla i gotowe więc summa summarum przy dobrej optymalizacji na te rzekome pozycjonowanie na kilkaset fraz poświęcimy mniej backlinków niż na pozycjonowanie zwykłe z kilkoma kluczowymi frazami. Największy problem z log tailem jest to że ciężko to wszystko ogarnąć nie mówiąc już o zdobywaniu takich fraz - tutaj KeywordToolExternal googla często nie wystarcza a nie każdego stać na adwords czy choćby staty xanna.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności