Skocz do zawartości

[prywata] Proces za rejestrację domeny szook.tv?


M_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu zarejestrowałem domenę szook.tv (sporo dobrych BL, miał tam powstać jakiś serwis z filmikami SEO), dziś dostałem maila od firmy szook.pl, że używając tej domeny naruszam ich znak towarowy.

Dostałem propozycję polubownego rozwiązania sprawy (mam dobrowolnie przekazać prawa do domeny),

w przeciwnym wypadku firma ma wystąpić o odszkodowanie w związku z naruszeniem znaku towarowego.

Jak to wygląda od strony prawnej, miał może ktoś podobną sytuację?

Znalazłem artykuł Domeny internetowe a znaki towarowe, ale nie rozwiał moich wątpliwości.

Dodam, że domena .TV jest dość specyficzna - jest domeną narodową Tuvalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przepadam za szookiem ale w tym wypadku lepiej oddaj domenę i się módl by nie chciał jeszcze pozywać Ciebie za inne machlojki.

https://209.85.135.104/search?q=cache:ofwPA...;cd=1&gl=pl

Kopia z G wyraźnie wskazuje, że wykorzystałeś jego markę do celów komercyjnych !

[edytowane]

Sorry - nie ma tam śladów "komercyjnych" (nie oferowałeś usług) ale są ślady na to, że wykorzystałeś ich markę świadomie (piszesz tam o pozycjonowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zapoznac sie z werdyktami sadu polubownego do spraw domen i tam mozna mowic o odszkodowaniu jak sie dziala pod czyjas marka

Jezeli nie robiles tego w celach komercyjnych to nie wiem w czym problem.

Swoja droga zarejestruj 10 domen z np. frazy perfumy jako znaki towarowe czy tez inne..... i beda musieli ci oddawac te domeny?

:]

https://www.piit.org.pl/piit2/index.jsp?pla...2&page=text

no i jest i Google

https://www.piit.org.pl/_gAllery/29/88/2988/8063.pdf

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik miażdży !!! Szczególnie ten napis "unregistered hypercam 2" :)

Gdybyś na przykład sprzedawał kwiatki to by nie było problemu. Ale działasz w tej samej branży. Nie jestem pewien czy w tym wypadku prawo polskie w ogóle cię obowiązuje, odszkodowanie zawsze możesz zapłacić. Nie wiem, czy sąd polski może cię zmusić, żebyś oddał domenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytac moj poprzedni post

sa linki

Wydrukowac i isc do adwokata radcy prawnego niech skasuje kilka stowek i da jakas rade

Mozna tez ...... olac sprawe liczac na koszta 3800 lub tez oddac mu ta domene.

Niestety prawo jest jakie jest.

:]

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna sprawe. nic nie musialem oddawac. tyle ze ja mialem porzadna strone, w ogole nie kojarzyla sie z podobna, i byla rozprawa w sadzie i nic sie nie stalo. a firma to jedna z najwiekszych w uk i jakos zastraszanie nie pomoglo.

ale jak kupiles ja z mysla o dzialalnosci podobnej jak szook to od razu przegrales.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tu zależy dużo od intencji. GMAIL.pl jakoś zatrzymał domenę. Bo jest porządna strona, inna branża, strona powstała bodajże przed wprowadzeniem usługi GMAIL.

Przywróciłem to co było wcześniej pod szook.tv, żeby nie było wątpliwości.

I myślisz, że teraz nikt nie będzie mógł sprawdzić co było tam wcześniej !!!?

Chociaż ja bym raczej nie oddawał. Niby firma chce odszkodowanie... za co? Jak to wyliczy, skoro żadna szkoda nie powstała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze okres 2 lat na korzystanie z domeny.

ale ogólnie jeśli nazwa SZOOK jest nazwą zasrtzeżona to masz pozamiatane.

edit: ponieważ sądy polskie orzekają raz tak raz inaczej można domniemywac że werdyktu nie można przewidzieć !!! można tu podeprzeć się sprawą GMAIL.pl (jak wspomniano) lub np microsoft (ten polski) tudzież chyba domeną tatry.pl

istnieje sposób na nieoddawanie domeny ale wydaje mi się że jest on całkowicie _nieopłacalny_

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zastrzeżoną!!!
Tak, ale TYLKO w tym kierunku:
511) 09 (510) programy komputerowe, komputerowe bazy danych

(511) 35 (510) reklama, reklama za pośrednictwem sieci komputerowej, reklamy internetowe, przygotowywanie i prowadzenie (rozpowszechnianie) kampanii reklamowych w wyszukiwarkach internetowych, rozpowszechnianie informacji handlowej, wynajmowanie powierzchni (w tym wirtualnej) na cele reklamowe, informacje statystyczne (statystyki internetowe)

(511) 42 (510) projektowanie oprogramowania komputerowego, instalacje, aktualizacja i konserwacja oprogramowania komputerowego, projektowanie, tworzenie i utrzymywanie stron internetowych dla osób trzecich, usługi graficzne, grafika komputerowa, rejestrowanie domen internetowych, administrowanie stronami komputerowymi, audyt pozycjonowania stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych, usługi z zakresu udostępniania statystyk stron internetowych, projektowanie, tworzenie oraz utrzymywanie systemów obsługi klienta dostępnych przez Internet i sieci komputerowe, doradztwo w zakresie oprogramowania, administrowanie serwerami na rzecz osób trzecich, usługi hostingowe, udostępnianie portali internetowych, tworzenie oprogramowania stron internetowych, testowanie i analizowanie oprogramowania oraz stron internetowych, analizy systemów komputerowych, projektowanie systemów komputerowych, obrót prawami do domen internetowych

Wiec TV/strona o wszystkim inne dozwolone!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności