Skocz do zawartości

Nowa wyszukiwarka...


ProWeb2

Rekomendowane odpowiedzi

Klikohit, będzie chyba zawsze podatny na proste manipulacje, jakby go nie napisać.

Ja bym się zastanowił natomiast nad meta tagami (title i description, czyli tymi, które widać w wynikach wyszukiwania. Też łatwe do manipulacji (onet jest tego przykładem), ale gdyby czytać tylko np pierwsze 5 słów, to już trudniej wymyślić coś sensownego, co jeszcze ma się wyświetlić i nie zniechęcić do kliknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
O ile kiedyś czytałem, to "nie mieli", fundusze z mozołem zbierali po rodzinie i na uczelni

o ile dobrze pamietam mieli sponsora - pokazali mu projekt i dostali x tys. dolarów (nie pamietam juz ile) ale na super serwery wystarczylo ;)

Klikohit, będzie chyba zawsze podatny na proste manipulacje, jakby go nie napisać.

no wlasnie - zrob klikohit doskonaly - przebijesz nawet google ;) analogicznie - wysusz morze a zarobisz miliony na zlapanych rybach ;)

natomiast meta to kiszka:

1. co bedzie jak np 100 tys stron bedzie mialo nimal identyczne ?

2. co w przypadku gdy strona bedzie swietna ale nie bedzie miala meta wogóle bo autor nie pomyslal o tym ?

w akcjach typu "kto da wiecej" zrobi sie to samo co w wp - kto wpakuje wiecej keywordów ten wygrywa ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to mieli na starcie około miliona dolarów - od sponsora + to co zebrali od rodziny, uczelni itp itd.

czyli mała sumka to nie była i w Polsce nikt nie ma szans takowej uzyskać na starcie "na poczet czegoś".

Ale próbować tworzyć coś własnego warto, choćby po to aby zdobyć doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj system bedzie badac zawartosc strony, zawartosc stron linkujacych, i zawartosc stron do ktorych dana strona linkuje.

czyli dokladnie tak jak mysle ;)

System bedzie rozroznic strony po jej adresie (www.examples.com). Link popularity bedzie mial 2 rzedne znaczenie. Smile

tak raczej nie rob - ktos moze np. kupic domene nokia6100.waw.pl (przykladowo) i tam postawic loga, dzownki a cenna strona z informacjami o tym telefonie bedzie miala inny adres i mimo wiekszej przydatnosci bedzie nizej ;)

system taki jak w google jest sprawdzony i narazie nikt nie wymyslil nic lepszego - jedyna rzecz która szukajka moglaby sie wybic to system wykrywania i karania spamu - a to juz nie jest proste (nawet google sobie z tym nie radzi i w 90% indeksuje jak leci wszystko)

ja myslalem jeszcze o czyms takim jak klikohit ale inaczej - uzytkownik moze (ale nie musi) oddac glos na kazda z wyszukiwanych stron ale - moze to zrobic tylko raz dla jednej strony - i to nie byloby latwe - musialoby zapamietywac IP i jakos radzic sobie z nabijaniem glosów za pomoca neostrady ;)

ja bym szedl w tym kierunku bo np. ktos wejdzie na strone, uzna ze jest nie cuiekawa da jej niska note i strona straci iles tam punktów przez co poleci nizej, za to strona slabo pozycjonowana jak bedzie ciekawa i dostanie pozytywne glosy poleci w góre ;)

ile razy mi sie marzylo zeby bylo cos takiego w google jak wpisalem jakas fraze a w wynikach otrzymalem serwisy erotyczne :?

zle mnie zrozumiales... wytlumacze inaczej...

robot wchodzi na strone i czyta jej zawartosc... i tam jest okolo

100% slow pt. Praca - strona na te slowo dostaje ban.

50% slow pt. Praca - strona na te slowo dostaje ban.

ok. 10% strona zostaje wczytana i sprawdzana dalej.

system poszukuje zaprzyjaznione strony i sprawdze je takim samy systemem jak strona nr1. Jesli sa podobne textem. strona 1 dostaje 1 punkt. jesli strona 2 ma tez link do strony 1, to obie dostaja 0.5 punkta.

System by nie bral pod mniejsza uwage subdomeny i podstrony.

I to by byl 1 metoda... i oczywiscie jak ma google by byly inne algorytmy, ktore tez byly by brane pod uwage.

www.governo.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to mieli na starcie około miliona dolarów - od sponsora + to co zebrali od rodziny, uczelni itp itd.

czyli mała sumka to nie była i w Polsce nikt nie ma szans takowej uzyskać na starcie "na poczet czegoś".

Ale próbować tworzyć coś własnego warto, choćby po to aby zdobyć doświadczenie.

ja mam 1000 euro miesiecznie na start ;)

www.governo.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole tez sie okreslic fachowcem

Fachowcy to w Polsce zmora, już miałem do czynienia w życiu z kilkunastoma jak to się sami nazywali "fachowcami" a wykładali się na najprostszych rzeczach. (ale to nic do Ciebie ;) ).

A pomysł tworzenia wyszukiwarki, czemu nie. Założyciele google też na początku nie mieli prewnie zbyt wielu funduszy, a jednak im sie udało.

Też od dłuższego czasu tworzę maly system indeksujący strony (w c++) i analizujący pozycję na podstawie zawartości, gorzej jest z możliwościami gigantycznego transferu... i szybkości indeksowania stron (łącze i moc procesorów)

I podobno ci najlepsi to wyjechali z kraju.

Ja akurat jestem we wlochesz ;)

www.governo.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikohit, będzie chyba zawsze podatny na proste manipulacje, jakby go nie napisaćno wlasnie - zrob klikohit doskonaly - przebijesz nawet google ;) analogicznie - wysusz morze a zarobisz miliony na zlapanych rybach ;).

Problemem klikitu sa uzytkownicy z IP dynamiczego.

Wystarczy brac pod uwage z jakiej sieci sa najczesciej oddawane glosy, z jakigo ip, ale nie raz na 24h tylko jak z PR raz na 3 miesiace. oczywiscie wszystko z opdowiednimi algorytmami kontrolnymi.

www.governo.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales... wytlumacze inaczej...

robot wchodzi na strone i czyta jej zawartosc... i tam jest okolo  

100% slow pt. Praca - strona na te slowo dostaje ban.

50%  slow pt. Praca - strona na te slowo dostaje ban.

ok. 10% strona zostaje wczytana i sprawdzana dalej.

Ja jak na stronie bedzie tylko jedno slowo "Praca" + jakis link do strony glownej ? Musisz wziasc pod uwage tez ilosc slow na stronie ;) np. jesli jest 100 slow i w tym polowa to wyraz 'praca' to dostaje bana...ale jak ma 5 slow i 3 to Praca to juz bym sie zastanawial ;)

A co do funuduszy to jak sie ma gotowy algorytm to nic tylko szukac venture capital (spokojnie mozna dostac paremilionow zlotych ;) pytanie tylko czy ich przekonasz ).

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProWeb2, powodzenia. Jak już będziesz mieć 50% polskiego rynku, to pamiętaj o kolegach i daj im jakieś bonusy w wynikach;-)

Dzieki, :)

Ok, zaczynam sie za prace :)

Bym wam pokazywal na bierzaca na jakim punkcie jest wyszukiwarka, ale niesety moj hosting nie obsluguje PHP 5.1.0 i nic nie dziala :))

www.governo.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales... wytlumacze inaczej...

robot wchodzi na strone i czyta jej zawartosc... i tam jest okolo  

100% slow pt. Praca - strona na te slowo dostaje ban.

50%  slow pt. Praca - strona na te slowo dostaje ban.

ok. 10% strona zostaje wczytana i sprawdzana dalej.

Ja jak na stronie bedzie tylko jedno slowo "Praca" + jakis link do strony glownej ? Musisz wziasc pod uwage tez ilosc slow na stronie :) np. jesli jest 100 slow i w tym polowa to wyraz 'praca' to dostaje bana...ale jak ma 5 slow i 3 to Praca to juz bym sie zastanawial :)

A co do funuduszy to jak sie ma gotowy algorytm to nic tylko szukac venture capital (spokojnie mozna dostac paremilionow zlotych :) pytanie tylko czy ich przekonasz ).

Jak na stronie bedzie tylko jedno slowo to znaczy ze strona nie przechowuje informacji w swojej tresci, znaczy ze jest nie porzyteczna.

www.governo.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na stronie bedzie tylko jedno slowo to znaczy ze strona nie przechowuje informacji w swojej tresci, znaczy ze jest nie porzyteczna.

a moze inaczej - o ile to mozliwe - zeby brala pod uwage odmiany slow - ale tutaj przydalby sie jakis slownik - to pewnie tez niewykonalne :?

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności