Skocz do zawartości

Kilka pytan poczatkujacego


bartosx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kilka stron internetowych i mam w zwiazku z nimi kilka pytan:

1.Ile trwa tak zwany bonus od google na nowe witryny?

2.Pozycja w google jest uzależniona od wielkosci witryny?

3.Moja strona na malo konkurencyjna fraze byla pozycjonowana i dosc dlugo sie utrzymywala w top10 jednak kilka dni temu dosc derastycznie spadla na okolo 18 karte. Dlaczego???

4.Jak mozna sprawdzic czy na strone jest nalozony filtr google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. powiedzmy ze ok 30 dni ale zabic za to nie dam

2. google bardziej preferuje duże witryn od małych można powiedzie ze ma

3. tego nie wie nikt tak bez podania domeny może linki zgasły ?

4. nie wyświetla się pod żadnymi frazami w czołowych wynikach

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Pozwole sobie zadac pytnie wlasnie w tym watku jako ze tez jestem poczatkujacy w tym temacie.

Moj problem dotyczy pewnej sytuacji prosze Was o jej analize i wskazowki.

Zajmuje sie strona firmy swiadczacej dotad uslugi komputerowe.

Obecnie firma odeszla od tego kierunku i przekwalifikowala swoja branze na transport. Posiada stronę przygotowana tematycznie do transportu + jeszcze jakies info i male teksty dotyczace poprzednich uslug. Strona jest wypozycjonowana i dosc wysoko na lokalne frazy zwiazane z transportem. Obecnie wykupila takze kilka domen ok 6 zwiazanych z transportem (frazy w nazwie domeny) Moje pytanie brzmi.

1. Czy google nie potraktuje zwyklego przekierowanie w home.pl tych domen na katalog tej pierwszej trony jako kopie strony. Czyli duplikat ale pod inną domena.

2. Co dalej czy pozycjonowac te domeny oddzielnie.. czy je tylko zglosci do indeksacji w google.. poprzez wpis do kilku katalogow tak aby google je widzialo...czy mam je jakos ze soba laczyc i kierowac na tę najstarsza domene... czy ilosc tych domen ma jazkies znaczenie.. ??

3. Strona jest na szablonie PHP fusion, ma ustawiony Tittle i slowa kluczowe. Czy mam pozycjonowac kazda z domen i podawac wszystkie slowa kluczowe z listy czy moze 2-3 slyszalem ze ilosc ma znaczenie i ze 2-3 są brane pod uwage podobnie jak kilkanascie piewszch slow z tytulu i tylko 255 znakow z opisu strony.

Pozdrawiam i dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann: ja mam strone ktora byla pod dosc trudna fraze na 4 miejscu, dobrze linkowana pod ta fraze, nagle moja strona wyleciala calkowicie z indeksu pod ta wlasnie fraze natomiast na pozostale pozycje sa niezmienne. Moim zdaniem mylisz sie co do 4 pkt.

Dawno temu faktycznie były popularne filty na jedną frazę , przyznam że dziś o nich nie słyszę od razu filtra dostaje cała domena a nie fraza , chociaz obecnie też mam jeden zogn ,xann.pl dostał tego sławetnego filtra 28/29 a pod jedna frazą ma cie całkiem dobrze https://www.google.pl/search?sourceid=navcl...wanie+long+tail

Google dużo ma takich przypadków na które nie ma wytłumaczenia

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dembolek, troche ciezko Cie zrozumiec. Podaj jakies przyklady, ryciny, etc. No i po pierwsze jaką stronę chcesz pozycjonować i w jakim celu...

Ok juz tłumacze ^_^ Mam zatem problem tej natury:

Firma zajmowała się monitoringiem, nawigacjami , komputerami. Posiadam dobrze wypozycjonowaną stronę na kilka fraz związanych z transportem. Mimo różnorodnego contentu. www.nazwafirmy.pl zupelnie nie zwiazana z branza transportowa.

frazy: fraza1 , fraza2, fraza3

Wykupilem 9 domen:

fraza1.com.pl

fraza2.com.pl

fraza3com

fraza3.pl

fraza3.eu

itp itd wszystkie przekierowane za pomoca 301 na www.nazwafirmy.pl

Pytanie - czy to przekierowanie tych domen za pomoca 301 jest optymalne, co moze dac... i czy powinieniem w jakis sposob zadbac o te domeny czyli mam je zglaszac do indeksacji, dodac do jakis katalogow, czy moze postawic jakies strony "wizytowki" i moze je jakos miedzy soba linkowac. Dodam ze domeny sa najednym serwerze home.pl. Jednym slowem co dalej radzicie.

Wczesniej zastosowalem przekierowanie tych domen na katalog ale po lekturze waszego forum - jesli dobrze zrozmialem- bylby to duplicate content i byloby nieciekawie. Prosze o sensowne rady. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te domeny przekierowujesz 301 na stronę firmowa i linkujesz. Sporo ich kupiłeś więc część przeznaczyłbym na zaplecze tematyczne linkujące do twojej strony firmowej. Generalnie kupuje się 1-2 dodatkowe domeny na 301 aby zabezpieczyć się przed ewentualnym filtrem.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te domeny przekierowujesz 301 na stronę firmowa i linkujesz. Sporo ich kupiłeś więc część przeznaczyłbym na zaplecze tematyczne linkujące do twojej strony firmowej. Generalnie kupuje się 1-2 dodatkowe domeny na 301 aby zabezpieczyć się przed ewentualnym filtrem.

hmm.. sporo faktycznie ale tak wlasciwie zostalem o tym jedynie poinformowany ^_^ teraz musze je obsluzyc. O jakim linkowaniu mowisz? Domeny sa juz przekierowane 301, ale jak wspomnialem stoja na tym samym ip. Na jednym koncie home.pl Nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy powinienem stworzyc dajmy na to tekst tematyczny na tych domenach i dodatkowo do istniejacego juz przekierowania 301 jeszcze linki z tych "tekstow" na tych domenach do strony www.nazwafirmy.pl ? Bo chyba nie ma sensu rozwijac serwisow na tcyh domenach gdyz nie one sa priorytetem. Jakie sa wasze opinie? I czy jesli okaze sie dobrym pomyslem stworzenie malych stron na tych domenach przy istniejacym juz przekierowaniu mam je linkowac rowniez do siebie? Czy miedzy soba rowniez w jakims ukladzie. I ostatnie pytanie to jak google widziec beda takie "zaplecze" skoro jest przekierowanie 301 to bedzie to widoczne jako czesc witryny www.nazwafirmy.pl?? Czy beda to dla google osobne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności