Skocz do zawartości

NOWY KATALOG STRON W INTERNECIE


MartinB

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinowałem na różne sposoby z tym drugim parametrem, przez cału czas przekazywał do zmiennej np:

Array ( [kat] => Edukacja-Nauka-Technika 2 )

Nie jest to do końca postać taka na jakiej mi zależy, ale już widać rezultat tego zastosowania :( 2 godziny od umieszczenia tej postaci linków do kategorii została zindeksowana przez google strona z kilkoma kategoriami.

Do tej pory google przy postaci linku np:

https://kataloog.info/kategoria.php?kat=Web...aster%20Hosting

nie wchodził na te podstrony. Polecam wszystkim tworzącym strony - aby stosowali mod-rewrite. Od kiedy zmieniłem linki w Katalogu KCS z ?id=23$d=43 na bardziej przyjazne - katalog jest częsciej indeksowany przez google.

Jeszcze raz bardzo dziękuję michal za pomoc :!:

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie zadowalała mnie opcja linku do podstrony z porcjowania wyników z kategorii w postaci: https://kataloog.info/kategoria-Webmaster-H...osting&s=2.html

i opracowałem inną metodę wyświetlania linku z przecinkiem zamiast &s=

Podpatrzyłem, że podstrony w ONET mają przecinki w adresie, np:

https://sport.onet.pl/2565,galeria_media.html

więc stwierdziłem, że nie musi być źle :(

Teraz link do podstrony z kolejnymi porcjowanymi rekordami w dowolnej kategorii wyglądają:

https://kataloog.info/kategoria-Webmaster-H...-Hosting,6.html

zdecydowanie przyjemniejszy link z przecinkiem niż z &s= 8)

-----------------------------------------------------------------------

p.s. dostałem maile od 2 osób, które czytały ten post po co to robie skoro w internecie jest dużo gotowych skryptów do działania i tworzenia katalogów. Stwierdziłem, że opiszę to na forum, żeby kolejne osoby nie musiały pisać maili ;)

Katalog Ciekawych Stron - KCS NIE OPIERA SIĘ o gotowe skrypty katalogów dostępnych do pobrania na stronach ze skryptami. Tworzymy Katalog KCS od A do Z pisząc wszystko ręcznie. Stąd te pytania o mod-rewrite i .htaccess.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu brakuje działu "społeczenstwo" moja strona nie pasuje do żadnej z wymienionych grup, a do "innych" jakoś rzadko kto zaglada

Piekielko.com - sklep z biżuterią etniczną / orientalną należącą do plemienia Kuchi z Pakistanu.

Kupisz: kolczyki, naszyjniki, naszywki, pierścienie, bransolety, torebki, etui, stroje i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie przyjemniejszy link z przecinkiem niż z &s=

Bardezo dobrze, to byl dokladnie blad. myslnik byl traktowany jako czesc pierwszego wyrazenia, bo wyrazenie bylo bardzo ogolne (.*), moze by pomoglo (.*) /-s([0-9]+).html , ale to co masz jest jeszcze lepsze.

Ciesze sie, ze Ci sie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu brakuje działu "społeczenstwo" moja strona nie pasuje do żadnej z wymienionych grup, a do "innych" jakoś rzadko kto zaglada

myslisz ze spoleczenstwo bedzie lepiej ogladane ? bo ja w to watpie... a pozatym katalogi glownie sluza do linkow (zdobywania) a nie jako miejsce z ktorego zwykli uzytkownicy cos szukaja

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, to byl dokladnie blad. myslnik byl traktowany jako czesc pierwszego wyrazenia, bo wyrazenie bylo bardzo ogolne (.*), moze by pomoglo (.*) /-s([0-9]+).html , ale to co masz jest  jeszcze lepsze. Ciesze sie, ze Ci sie udalo.

To ja jeszcze raz dziękuję michal za naprowadzenie mnie na odpowiedni tok myslenia :) Jak to mówią co dwie głowy to nie jedna :)

w katalogu brakuje działu "społeczenstwo" moja strona nie pasuje do żadnej z wymienionych grup, a do "innych" jakoś rzadko kto zaglada

Co do takiej kategorii to myślimy o rozszerzeniu ilości o kilka. Dzięki za sugestie - która na pewno przy najbliższej okazji zostanie wzięta pod uwagę.

Co do wchodzenia do kategorii w Katalogu to Ptaq ma rację. Katalogi to zbiory linków stron, które pomagają nam wypozycjonować stronę. Ludzie przeglądają zbiory większości Katalogów bardzo niechętnie - dodają swoją stronę i idą na strony np: informacyjne itp.

My stworzyliśmy system widoku strony właśnie po to aby zachęcić ludzi do obejrzenia zawartości tego katalogu, w którym staramy się dodawać ciekawe strony. Wiele miesięcy obserwowałem katalogi w internecie i niestety dluzsze przebywanie w Katalogach mnie nudziło - stąd ten pomysł ubarwienia katalogu. Z opinii, które otrzymujemy mailem wiem, że ludzie polubili go właśnie przez to, że od razu widząc opis mają podgląd na widok strony - jeżeli ich zainteresuje wizualnie to wchodzą na stronę. Faktycznie stosowanie takich zrzutek stron sprawia, że katalog w IE ładuje się wolno - no ale z tego miejsca polecam Firefox, który bardzo ładnie sobie z tym radzi i ilość grafiki mu nie przeszkadza. Niestety nie da się łatwo pogodzić kolorowego i ubarwionego katalogu z szybkością ładowania :)

Mamy zapisywane statystyki stosowania np: wyszukiwarki na naszej stronie i praktycznie jak ktoś wyszukije w Katalogu stronę to wpisuje jedynie frazę / wyraz i mało kto wybiera do tego odpowiedną do tego Kategorię z pola select. To co mogę Ci powiedzieć, to że podkategoria Inne po zastosowaniu nowych linków (o których mowa powyżej) była indeksowana dzisiaj najczęściej + Webmaster Hosting :P Google połknął bardzo szybko nowe linki i poszedł wgłąb katalogu.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem w poprzednich postach jest 3 redakatorów i jeżeli 6 dni po dodaniu strony nie ma jej w katalogu to znaczy, że nie została zaakceptwana przed któregoś z Redkatorów. Zgłoszone "ciekawe" strony akceptowane są najczęściej w ciągu 24 godzin.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że wiele osób trafia do Katalogu KCS z tego forum a następnie otrzymujemy troszkę korespondencji od odwiedzających z przekierowania to piszę tutaj informację o weekendowej przerwie w działaniu katalogu.

Dostaliśmy dzisiaj trochę maili - po uruchomieniu katalogu przez firmę hostingową z pytaniem - dlaczego nie działał katalog przez niedzielę. Otórz były problemy techniczne z serwerem firmy hostingowej, za które wszystkich przepraszamy. Przerwa była techniczna z serwerem - nie zależna od nas.

Od razu informuję, że w najbliższą noc będą możliwe przerwy w dostepie do katalogu z uwagi na zmianę serwera hostingowego. Zmiana firmy hostingowej spowodowana jest nastabilnością obecnego serwera. Nie jesteśmy zadowoleni ze współpracy z obecną firmą hostingową.

Za niedogodności w godzinach nocnych (planowany okres - godziny nocne) z góry przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość z Waszej strony. Staramy się nasz katalog ulokować na stabilnym serwerze, aby nie było problemów z dostępnością do Katalogu Ciekawych Stron

:blink:

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taka opcje w panelu aby informowac o odrzuceniu - niezaakceptowaniu strony. Zaprzestalismy to robic z czystej przyczyny - dostawalismy zbyt duzo dziwacznych i obrazliwych maili z tym ze ktogos "cudowna" strona nie zostala dodana do Katalogu.

Stad zostaly zrobione wpisy w REGULAMINIE KATALOGU:

https://kataloog.info/regulamin.php

13. Redaktorzy zastrzegą sobie prawo do usunięcia strony WWW bez podania przyczyny.

16. Redaktorzy nie maja obowiązku wyjaśniać przyczyn usunięcia strony z Katalogu.

21. Wszelkie uwagi - opinie - skargi itp. prosimy umieszczać na forum.

Jezeli ktos zglosil strone a po dluzszym okresie czasu nie widzi jej w katalogu lub nie dostal informacji o akceptacji strony to znaczy ze strona zostala odrzucona przez jednego z 3 redaktorow.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając, że mam tutaj już swój post - mam pytanie i liczę na to, że wiele osób przeglądających to forum mi odpisze.

Mam pytanie do wielu właścicieli Katalogów stron, którzy wpisują się w tej części forum i prześcigają się w ilości katalogów (niektórzy jak obserwuję mają nawet po kilka identycznych Katalogów zmieniając jedynie top i adres katalogu):

Dlaczego tworzycie tylko i wyłącznie w oparciu o gotowe skrypty i tak naprawdę nie wiele zmieniając z nich lub nawet nic nie zmieniając oprócz nazwy?

Dlaczego większość z Was idzie na ilość a nie na jakość?

Co jakiś czas zaglądam tutaj licząc na to, że pokaże się w Internecie kolejny ambitny katalog stron, jak np:

- Otwarty Katalog Stron https://www.webwweb.pl/

- Katalog Stron https://www.katalogstron.com.pl

- Rotmistrz https://katalog.stron.org/

i jeszcze kilka...

Proszę również, aby każdy z Was odebrał to jako tylko i wyłącznie czyste i typowo płynące z ciekawości pytanie. Sam jak widzicie jestem współautorem Katalogu Ciekawych Stron - troszkę o innej specyfice, ale wiem ile pracy trzeba poświęcić, aby taki katalog powstał od podstaw, dodatkowo cały czas przy nim pracując.

Liczę na szczerą i nie opartą o ataki odpowiedz.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak to leń i chce mieć dużo :)

Sam mam swój katalog, ale zapewne go zamkne bo i tak nie mam czasu zajmować się nim tak samo jak innymi stronami ;(

PS. Lepiej było stworzyć nowy temat :)

/** Edita **/

Jeszcze jedno, ten wysyp katalogów to są tzw. 'Katalogi pozycjonerskie' chodzi tylko o linki - googlebot, a nie usera.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafiłem na to forum, zauważyłem, że prawie każdy ma swój katalog, zacząłem się tym interesować, na co to komu? Poszerzając wiedzę w tym temacie, zabrnąłem aż do swojego własnego katalogu, nie stworzyłem czegoś nowego, wykorzystałem już gotowy skrypt, ale zrobiłem własną oprawę graficzną. Wszystko miało charakter poznawczy, i nie wiem co dalej z katalogiem bedzie sie działo, jak bedzie cieszył się w miarę dużo popularnością, to zbiegiem czasu bedę go urozmaicał, rozbudowywał. No taka we mnie natura, ledwo cos skończę a juz zabieram się za zmiany.

P.S. Proponuję robić, na oddzielny temat, bo robie ciekawie.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności