Skocz do zawartości

Przekierowanie podstron w PHP


Accid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na starej stronie przekierowanie 301 w PHP (brak htaccess) na nową. Przekierowanie trwa na razie 2 miesiące i nic...ale jestem cierpliwy.

Nowa domena ma 3 lata ale była wcześniej wyindeksowana...

Ale problem jest z podstronami (ciągle zindeksowanymi w Google), na które wchodza ludzie z wyszukiwarki. Każda podstrona ze starej strony i tak prowadzi do głównej - bo nie ma odpowiednika.

Wiem, że przekierowanie podstron na nowe odpowiedniki da się w htaccess ale nie mam do niego dostępu.

Po logach widze, że Googlebot cały czas wpada na stare podstrony ... np id=katalog/strona docierając zawsze na stronę główną - dalej nic.

Da się coś z tym zrobić?

Dodam, że MSN bot sobie poradził i od razu wskoczyłem na wyższe pozycje w wyszukiwarce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT.

Nie doczytałem, napewno masz ustawione 301?

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("location:https://www.nowastrona.pl/");

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Mam to w index.php

<?php

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");

header("Location: https://domena.com".$_SERVER['REQUEST_URI']);

header("Connection: close");

exit;

?>

Dalej mam jeszcze tagi html/head i body ale to już nie jest czytane o ile się orientuje.

Ogólnie przekierowanie działa, bo ze starej strony na nową wchodzi. Ale bot Google'a cały czas się obija i w logach (wtyczka do WP) pokazuje wejścia bota na stare podstrony, które cały czas są w indeksie. Poza tym dwa dni temu stronka wypadła na 40 miejsca z podstawowych fraz a dziś wróciła znowu na top 3, top 10 itp. Yahoo też na razie nic nie widzi choć jego aktywność jest znikoma.

Tylko MSN mi ładnie wszystko uporządkował.

EDIT:

Po logach wywnioskowałem, że duża część odwiedzających opuszcza stronę po tym jak nie znajdzie tego do czego prowadził link z wyszukiwarki, bo każda stara podstrona prowadzi do głównej. Oczywiście treść pozostała ta sama, jedynie trzeba w menu znaleźć te podstrony, ale widać odwiedzający są leniwi i nie potrafią nawet popatrzeć w lewo na menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zastosować jakieś konstrukcje warunkowe i przekierowywać na istniejące strony, chociaż te najważniejsze. W ogóle twoja konstrukcja przekierowuje na domene wraz z request_uri, wiec nie jest to strona glowna, chyba, ze na serwerze docelowym masz drugie przekierowanie a to juz sie robi calkowicie bez sensu. W ogole po co trzeci header z connection: close?

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności