Skocz do zawartości

Wzmacniacz dla iPlus


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś sie może orientuje czy mozna jakoś wzmocnić sygnał iPlus-a bo jak jestem w puszczy z laptopem to mam jedna kreskę

i internet łagodnie mówiąc jest bardzo wolny. Jakieś pomysły ?

Podłączenie zewnętrznej anteny (raczej to antenka a nie antena) nie wiele pomaga.

Ktos może wie czy sa jakieś kierunkowe anteny GSM ? Wzmacniacze itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie może orientuje czy mozna jakoś wzmocnić sygnał iPlus-a bo jak jestem w puszczy z laptopem to mam jedna kreskę

i internet łagodnie mówiąc jest bardzo wolny. Jakieś pomysły ?

Podłączenie zewnętrznej anteny (raczej to antenka a nie antena) nie wiele pomaga.

Ktos może wie czy sa jakieś kierunkowe anteny GSM ? Wzmacniacze itp ?

Duża puszka po piwie odpowiednio wycięta potrafi zdziałać cuda ;)

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie może orientuje czy mozna jakoś wzmocnić sygnał iPlus-a bo jak jestem w puszczy z laptopem to mam jedna kreskę

i internet łagodnie mówiąc jest bardzo wolny. Jakieś pomysły ?

Podłączenie zewnętrznej anteny (raczej to antenka a nie antena) nie wiele pomaga.

Ktos może wie czy sa jakieś kierunkowe anteny GSM ? Wzmacniacze itp ?

Duża puszka po piwie odpowiednio wycięta potrafi zdziałać cuda ;)

Tu masz linka do urządzenia https://www.cellantena.pl/pages/get/50/

nie jest to co prawda tanie ale skuteczne jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Plusem jest ten problem, że ma bardzo mały zasięg EDGE (O UMTS w puszczy to możesz sobie pomarzyć). Zakładając, że masz tam tylko GPRS, bez EDGE, to antena może pomóc jeśli dało by radę złapać w tym miejscu EDGE z jakiejś innej stacji bazowej. Jeśli chodzi o wzmocnienie sygnału to nie będzie to miało większego wpływu na szybkość transferu. Może jedynie pomóc w przypadku gdy są problemy ze stabilnością połączenia. Polecał bym najpierw jakąś antenę zewnętrzną, wzmacniacz wszystko wzmocni, szumy i zakłócenia też, a antenę można skierować gdzie się chce, na określoną stację bazową.

To ustrojstwo to jest dobre jak się ma jakąś piwnicę w której nie ma zasięgu, a na zewnątrz jest. Antena zewnętrzna słaba, lepsza by była jakaś Yagi (większa kierunkowość). Poza tym to za drogo jest, jak się poszuka to można za granicą dużo taniej kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to da jeżeli wzmocni się tylko sygnał z jednego urządzenia czyli transmisje w jednym kierunku?

To nie tak bo zwiekszamy zasieg nadawania (wieksza antena kierunkowo nadaje) i zwiekszamy moc odbieranego sygnalu (odbieramy z 1 kierunku wieksza antena)

Przy wifi sa takie triki ze mozna zrobic most na sporo kilometrow zgodnie z normami/przepisami uzywajac po kazdej stronie 2 kart i 2 anten jedna z duzym zyskiem antena do odbierania i mala do nadawania dodatkowo karty pracuja w jednym trybie i da sie wyciagnac wieksza wydajnosc przy takim zestawieniu :P

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie !

Zainwestuje na początek około 120 zł (z transportem) w jakąś antenę kierunkową 16dB, w zestawie jest 15m kabla da sie to też zamontować na dachu. Zobaczymy jak będzie. Teoretycznie powinno być lepiej , zwykła antenka dołaczana do iPlus-a ma 7dB , (16dB -7dB = 9dB) sygnał powinien być jakieś 8x mocniejszy + dodatkowy zysk bo antena bedzie na zewnątrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności