Skocz do zawartości

Jakie książki kupić?


witko2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do wydania pewnej ilości pieniążków na książki (zawsze to lepiej mieć coś pod ręką ,niż szukać w necie).

Jestem posiadaczem paru książek (PHP,CSS itp) , lecz chciałbym zakupić książki o tematyce:

-SQL

-JAVA

-AJAX

-JAVASCRIPT

-POZYCJONOWANIE

-APACHE

Chciałbym jeszcze zakupić jakąś książkę z podstawami PHP (mam tylko PHP5 zaawansowane programowanie no i czasem zdarza mi się zapomnieć jakąś funkcję - a wtedy trzeba szukać w internecie ;) ).

Jeżeli ktoś zna jakieś ciekawe tytuły książek to będę wdzięczny jeżeli się nimi podzieli.

Mile widziane tytuły książek na inne tematy (tzn. dt. programowania - tyle że godne uwagi xD)

Aha - chciałbym kupić książki na podstawie zaawansowanym jak i podstawowym (nigdy nie zaszkodzi mieć tę kilkaset stron więcej).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jednemu pasuje innemu nie

Kupowanie książki najlepiej zacząć od przeczytania 20% w księgarni.

Coraz więcej księgarni ma kanapy, można wygodnie czytać ;)

Sporo rożnych technologii, nie sposób być dobrym we wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które to jednak bardzo szybko załapiesz czytając forum PiO

Co do tego "bardzo szybko" to pewna bym nie była. Potrzeba dużo czasu, aby przebrnąć przez najważniejsze działy, gdzie wypowiadają się zarówno starzy wyjadacze jak osoby początkujące o małym pojęciu na ten temat. Trzeba przefiltrować to wszystko, często wyłapać parę wartościowych postów przy długich OT, więc wcale nie jest łatwo wyciągnąć wiedzę czytając samo forum. Od tego właśnie ma się książki, np. tą reklamowaną po prawej, z tym że trzeba pamiętać, że jest sprzed roku i nie wszystko musi być aktualne. Ostatnio wyszła jedna nowa książka, a dokładniej drugie wydanie książki, ale jeszcze jej nie skończyłam, więc nie mogę jeszcze wypowiedzieć się na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pamiętam na czym skończyło się moje szukanie info w necie - na dodawaniu komentarzy do stron i spamowaniu met, bo to zalecano na stronie, na której wtedy moim zdaniem temat był jasno przedstawiony. A skąd miałam wiedzieć, jako osoba początkująca, że ile pozycjonerów tyle metod ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię książki z serii "Head Rush" np. Head Rush Ajax. Dla niektórych osób niestety dostępne raczej tylko po angielsku i nie wiem czy w Polsce dostępne. Bardzo nietypowe ale też bardzo fajnie wszystko wytłumaczone za pomocą rysunków quizów i takie tam. Trzeba zobaczyć samemu :) Jak ją pierwszy raz wziąłem do ręki i zajrzałem do środka od razu ją odłożyłem, ale po chwili wróciłem zaciekawiony bardzo nietypowym sposobem przekazywania wiedzy i ostatecznie zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do książki o pozycjonowaniu, to ja bym tak nie podchodził do tematu, że wszystko przecież jest w internecie. To jest oczywiście prawda, ale w przypadku, gdy ktoś jest początkujący, przyda mu się pewne dobre, uporządkowane i łatwo przyswajalne (bo w większości przypadków z książki czyta się lepiej niż z monitora) źródło podstaw. Forum jest dobre, ale dopiero do poszerzania tych podstaw, wyjaśniania pewnych rzeczy, dowiadywania się o wszystkim od bardziej praktycznej strony.

No ale faktycznie komuś, kto podstawy ma już w małym palcu, taka książka się nie przyda, chyba że w ramach ciekawostki :)

No i wadą takiej książki jest to, że szybko traci aktualność, bo algorytmy wyszukiwarek stale się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zielony całkowicie to kup sobie np. tą książkę z prawej strony. Ja przeczytałem kilka o pozycjonowaniu i wiele się nie różnią. Możesz sobie dodatkowo coś kupić o marketingu internetowym.

P.S Szczerze czytałem te książki po jakimś pół roku do roku od siedzenia na forum i za wiele nowości z nich nie wyciągnąłem, więcej nauczyłem się na swoich błędach. Ale na początek to tą książkę możesz sobie przeczytać jakiś zarys złapiesz i według mnie warto się przyłożyć do optymalizacji stron bo to jest stałe a metody pozycjonowania się zmieniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności