Skocz do zawartości

Przepust pod ulicą


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może walczył z tematem zrobienia wykopu pod ulicą.

W grę wchodzi wykonanie przepustu za pomocą kret-a. Chcę sobie położyć światłowody pomiędzy budynkami.

Czy aby wykonywać takie roboty muszę mieć jakieś pozwolenie ?

Gdzie szukać jakie tam rurki idą bo może jakaś kanalizacja gaz albo prąd są pod ziemia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby wykonywać takie roboty muszę mieć jakieś pozwolenie ?

A wyobrażasz sobie zrobienie czegokolwiek poza Twoją posiadłością bez pozwolenia? :D

Gdzie szukać jakie tam rurki idą bo może jakaś kanalizacja gaz albo prąd są pod ziemia ?

Dobrze kombinujesz. Ja się dogadałem z ludźmi z dużej firmy telekomunikacyjnej, która ma u mnie swoje studzienki i przewody pod chodnikiem.

No więc szukaj studzienek i wtedy kontaktuj się z firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do urzędu geodezji, niech ci pokażą mapę 1:500, to zobaczysz co jest pod ziemią. Ale bez projektu sie chyba nie obejdzie, a to tygodnie korowodów przeradzające sie w miesiace. kupno map, wystąpienie o warunki techniczne, czekanie na warunki techniczne, uaktualnienie mapy do celów projektowych, projekt, uzgodnienia, nie wiem, czy jest potrzebne pozwolenie na budowę, czy wystarczy zgłoszenie w urzedzie. Do wiosny zdażysz, bo jak mróz jest to chyba sie przecisków nie robi.

Jak jest kanaliza pod ulicą, to wychodzisz jedną, potem głównym kanałem, wychodzisz drugą. Potem sie wykąpiesz ze trzy razy, ponocujesz parę razy w piwnicy, ciuchy wywalisz i gra. Ja masz dobry dezodorant to krócej będzieszw piwnicy. :shout:

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności