Skocz do zawartości

Jak zweryfikować przelew bez dostępu do faxu?


Graduatte

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plan prowadzenia działalności zarobkowej przez internet i decydującą rolę będzie odgrywał czas realizacji zamówień.

Oczywiście takie zamówienie będzie realizowane po odnotowaniu wpłaty na konto bankowe.

Jak wiadomo, pieniądze potrafią iść niekiedy kilka dni, a dodatkowym opóźnieniem jest weekend.

Wtedy należy wysłać wszystkim doskonale znany dokumencik - dowód wpłaty.

Teraz moje pytanie - jak można w inny sposób otrzymywać dowód wpłaty, jeśli nie posiada się faxu?

Pierwsza myśl to e-mail, ale na ile to bezpieczne? W jaki sposób wyglądałoby przesylanie potwierdzenia tą drogą?

PDF Jako załącznik?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbank ma mozliwosc wydruku historii w pdfie wiec chyba to też podchodzi ...

ale zastanaów sie czy według prawa cywilnego takie potwierdzenie jest skuteczne ?

pozostaje podpis cyfrowy.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w mBanku dopiero masz mozliwosc wygenerowania pdf'a jak kasa "realnie wyjdzie z konta", czyli jesli slesz do innego banku o godzinie 17, to takiego pdf'a mozesz wygenerowac dopiuero nastepnego dnia w godzinach porannych. Dobrym rozwiązaniem mogłyby byc serwisy typu https://dotpay.pl/, ale tutaj w gre wchodza prowizje (bodajze 3%?) Ktorymi mozesz oczywiscie obciazyc kupujacych, odpowiednio zawyzajac cene ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, www.ipfon.pl usługa fax2mail, dostajesz numer telefonu, płacisz za usługę abonament chyba 50 zł rocznie, klienci wysyłają faxy na ten numer a ty dostajesz je w pdf-ie na maila.

Ja mam konta w trzech bankach, ING, PEKAO i mBank, dwa pierwszej mają możliwość wydruku do pdf-a potwierdzenia zaraz po dokonaniu przelewu, z mBankiem trzeba czekać. Generalnie prowadzę sklep internetowy i miałem ten sam problem, okazało się że w99% przypadków ludzie mogą od razu wysłać potwierdzenie w pdf-ie. Co do weryfikacji, uwierz mi aby anulować taki przelew trzeba się ostro nakombinować i pójść do oddziału banku, tam pisać jakieś podanie czy coś w tym stylu, oczywiście druga strona zawsze jest o tym informowana.

Ja akceptuje potwierdzenia w pdf-ie wysłane w piątki, jeszcze się nie przytrafiło aby przelew nie dotarł.

Wzorniki Pantone - wszystko co potrzebne do pracy z kolorem

K+E - Najlepsze farby drukarskie do druku offsetowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz prowadzic dzialalnosc a nie stac Cie na fax ?

Ale czemu zaraz "nie stać"? Bo ktoś chce skorzystać z innego rozwiązania to musi oznaczać, że go "nie stać"?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wiem więcej niż przedtem :)

Nie wiem czemu jakos tak to zinterpretowalem. Przepraszam jesli Cie urazilem ;)

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga. Moim zdaniem powinieneś zweryfikować swój model biznesowy. Potwierdzanie wpłaty faksem czy mailem jest dobre tylko do pierwszego oszustwa. Przecież dzieci w szkole zaczynaję edukację komputerową od painta :) . Taka metoda jest dobra tylko dla zaufanych czyli stałych odbiorców którzy składają zamówienie na poziomie "jak zwykle" (jedną z metod wyłudzania towaru jest budowanie dobrej historii przez złożenie kilku drobnych zamówień a po nabraniu "zaufania" złożenie dużego zamówienia "na kredyt").

Może lepiej skorzystać z systemu takiego jak dotpay.pl lub platnosci.pl. Poza tym chyba warto założyć konto w mbanku i inteligo i uruchomić ich skrypt płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, opisana przez Ciebie metoda to polska codzienność. Nasłuchałem się sporo identycznych historii, a nawet sam byłem świadkiem podobnego zdarzenia.

Z tym, że należy chyba rozróżnić 2 sprawy.

1) Jeśli się z klientem "umawiam", że zapłaci, a ten tego nie robi, mogę się sądzić z nim tylko na drodze cywilnej.

2) Jeśli natomiast ktoś wysłałby mi lewe potwierdzenie, czyli nic innego jak sfałszowany dokument, to odpowiada za nie w świetle Kodeksu Karnego.

Więc chyba wystarczy uświadomić potencjalnego oszusta co za taki czyn grozi? Choć mogę mieć mylne wyobrażenie.

Raczej nie boję się oszustwa polegającego na fałszowaniu potwierdzeń elektronicznych, ale właśnie oszustw typu "na pewno wpłaciłem, możesz robić".

Dlatego pytałem też o możliwość potwierdzania przelewów inną drogą niż faxem, ponieważ wiem, iż moi klienci mogą mieć problem z dostępem do faxu.

Będą to osoby prywatne, nie firmy.

W iPKO (PKO z usługą Inteligo) można wysłać fax bezpośrednio z ich systemu online logując sie na swoje konto bankowe. Potwierdziłem tak home.pl troszke niedowierzając, że fax rzeczywiście dojdzie (na poczcie są z tym wieczne problemy) ale wszystko gra, żadnych problemów.

Jak to wygląda w innych najpopularniejszych bankach - mBank, ING, WBK, Pekao i BPH ? Ktoś mógłby zrobić screena zamazując dane osobowe?

Jeśli w każdym z tych systemów jest opcja "wyślij potwierdzenie faxem" to zakładam konto IPFon (5 zł/mies. - śmieszne pieniądze), polecam moim klientom

korzystanie z tej opcji i mam problem z głowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności