Skocz do zawartości

Google i Whois


mario1973

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem mocnym przeciwnikiem teorii spiskowych, że google szczytuje Whois. Argument miałem jeden. Google nie chciałby być obwiniany za patologie jakiej dopuszczą się właściciele domen, by ominąć ten filtr. Niestety poszlaki wskazują jednak na szczytywanie Whois...

Ostanio zauważyłem, że domeny globalne są o wiele częściej banowane niż PL. G w prosty sposób banuje całe sieci domen jeśli maja jednego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia ? Ukrywacie dane whois ? Prywatne ? Firmowe ? Kto pozwala na ukrywania ?

ukrywam wszystkie domeny i pl i globalne, rejstruje wszystko w az.

domeny polskie rejestruje na siebie osobiscie a nie na firme, w az jest o tyle fajnie ze dostaje od nich faktury na "uzupelnienie punktow w panelu" i moge sobie za to domeny kupowac na siebie prywatnie.

com/net/org w az tez mozna ukryc, wiem ze home tez ukrywa tyle ze w home trzeba meila pisac a w az wystarczy w panelu kliknac

Kontakt: email/gtalk:pawel@tykwinski.pl, gg:5154380, skype:clpik-

NAJLEPSZY tani hosting W SIECI! Jeszcze lepszy HOSTING SEO

428x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio zauważyłem, że domeny globalne są o wiele częściej banowane niż PL. G w prosty sposób banuje całe sieci domen jeśli maja jednego właściciela.

Jakies konkretne dowody? Bo mało prawdopodobne jest to co piszesz.

Natomiast ważne jest na jki okres domena jest wykupiona, im dłuższy okres tym wyższa pozycja w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzycie w to, że przed Google da się ukryć whois? Ktoś robił jakieś testy?

Tego nikt do końca nie wie ale zabezpieczyć się profilaktycznie ukryciem swoich danych zawsze warto ;)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio zauważyłem, że domeny globalne są o wiele częściej banowane niż PL. G w prosty sposób banuje całe sieci domen jeśli maja jednego właściciela.

Jakies konkretne dowody? Bo mało prawdopodobne jest to co piszesz.

Natomiast ważne jest na jki okres domena jest wykupiona, im dłuższy okres tym wyższa pozycja w google.

Pewności na 100% nie mam, czy tak jest, ale parę rzeczy poważnie wskazuje na używanie whois.

1) Sieć domen z ogłoszeniami o pracy - adresy praca-miasto.com x 20 WSZYSTKIE ZBANOWANE

2) Sieć stron o angielskich książkach - 300 zbanowanych domen .info WSZYSTKIE ZBANOWANE

3) sieć stron motoryzacyjnych zarejestrowana przypadkiem u różnych rejestratorów:

- Godaddy 20/20 BAN (moje dane)

- Nazwa.pl 6/10 BAN (cudze dane)

Pewnie niedługo dobanuje mi pozostałe domeny z tej sieci. Ciekawe jest jednak to, że części domen na cudze dane nie zostały zbanowane, pomimo tego samego IP, identycznej daty rejestracji i tego samego szablonu danych...

4) sieć bezsensownego generowanego spamu

100 domen .net, .com, .info 95 BAN

50 domen .pl stoi bez banów

5) Sieć na domenach regionalnych 30x waw.pl - stoi od ponad pół roku bez żadnych banów

Jak dla mnie to tych poszlak jest wystarczająco dużo, by zainteresować się manipulacją danych właściciela...

P.S. Te sieci były banowane przez ostatnie tygodnie, a nie wszystkie jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jasno powiedzieć, że Google bez specjalnego układu z NASKiem nie może mieć dostępu do whoisa polskich domen. Nawet polscy rejestratorzy nie są uprawnieni do sprawdzenia większej liczby domen w whois. Dla globalnych domen powinien mieć pełen dostęp jako rejestrator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No ale każde ID jest inne, przynajmniej w Dropped

Dwadzieścia profili do 20 domen daje 20 różnych ID, tylko jeśli robi się to z marszu dla wielu w krótkim czsie, Id różni się jedynie końcową cyfrą, przy dłuższym przedziale czsowym przydzielane są odleglejsze liczby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności