Skocz do zawartości

Jaki laptop dla hardkorowca?


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie lubiłem pytań "jaki laptop", tak jakby gość nie mógł sobie sam wybrać wg. własnych wymagań :) Dzisiaj wpadłem we własne sidła bo googlanie po frazach związanych z laptopem dla hardkorowca nie wiele daje ;P

Mój blisko 2letni Asus A6jc powoli dokonuje żywota, klawiatura często odmawia posłuszeństwa, LCD zaraz odpadnie z zawiasów :(

Szukam:

- serii danej marki (model już sobie wybiorę wg. bebechów)

- która wykonaniem wybija się ponad przeciętność

- może jakieś triki typu macbooki (wycinane z aluminium?, wzmocnienia? coś innego niż plastik?)

- musi przeżyć codzienną jazdę 40 km minimum autobusem, czasami rowerem;) [wstrząsy]

- rozkładanie się gdzie popadnie [pył, kurz, piasek]

- przebywanie w WC i często nad wanną :P [wilgoć]

- nie jestem fanboyem-lanserem: maki odpadają

Przeglądałem parę modeli Sony Vaio ale to chyba nie to. Coś słyszałem o Dellach ale jeszcze nie trafiłem na taką serię (pomijając taką dla graczy z 17").

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
.... Coś słyszałem o Dellach ale jeszcze nie trafiłem na taką serię (pomijając taką dla graczy z 17").

Może taki laptop spełni Twoje wymagania.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój blisko 2letni Asus A6jc
Nie strasz, mój też już prawie 2 letni Asus A6jc śmiga jeszcze całkiem,

mimo głośniejszej pracy dysku, śmiga jak należy, choć czasem też ma dziwny efekt matrycy, przygasa, rozjaśnia się,

ale po ponownym otwarciu jest wszystko OK. Dodam, że pracuje 24h.

I póki co jestem bardzo z niego zadowolony :)

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki laptop spełni Twoje wymagania.

niezły, prawie jak dla Bonda. Ale niestety MEGA KLOC ponad 4 kilo! W F16 nie będę go używał ;P

edit: ciekawe czy tego modelu nie używał jeden z bohaterów serialu Jericho :( Bardzo podobny

Tu jest ciekawy macbook z aluminium:

Nie przeczytałeś o co prosiłem.

Nie strasz, mój też już prawie 2 letni Asus A6jc śmiga jeszcze całkiem,

mimo głośniejszej pracy dysku, śmiga jak należy, choć czasem też ma dziwny efekt matrycy, przygasa, rozjaśnia się,

ale po ponownym otwarciu jest wszystko OK. Dodam, że pracuje 24h.

Matryca też mi przygasa, czasami delikatnie miga, czarny w pionie jest fatalnie widoczny. Zawiasy w ASUSach to znana sprawa :/ Obudowa też już przetarta w kilku miejscach choć to akurat mi wisi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba A200 jest całkiem wytrzymała.

Normanos jest miejsce w którym nie używasz laptopa? :)

-

> googlanie po frazach związanych z laptopem dla hardkorowca nie wiele daje ;P

Poszukaj pod 'laptopy dla uzależnionych'

:(

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamietem IBM mial kiedys taka serie T. sprzedawca przychodzil, rzucal go na podloge i potem z usmiechem odpalal.

teraz IBM juz nie robi tego typu sprzetu, wiec moze lenovo to przejelo. nie wiem ile to moze wazyc.

ale jak na moj gust to powinienes pomyslec o jakims lepszym rozwiazaniu typu: domena postawiona gdzies w centrum dowodzenia i jakis maly komputer z windows mobile jako terminalem. wtedy moc obliczeniowa nie jest potrzebna, a wszystko w zasiegu reki :)

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam IMB seria T.

Tytanowa obudowa

metalowe zawiasy

specjalna kuweta pod klawiaturą ze nie zaleje sie wszytko wylatuje dołem

https://pl.youtube.com/watch?v=8Q9ugshAO58

Naprawdę warto mam i polecam zresztą przeszły testy u mnie w domu przez 4 letnia córkę i 20 miesięcznego syna.

Nie raz leciał na podłogę czy były powyrywane klawisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba A200 jest całkiem wytrzymała.

zgadza się, 2 lata mam taką, bardzo intensywnie używam i praktycznie nie widzę śladów zużycia. Biorąc jednak pod uwagę że jako serię "wytrzymałościową" toshiba wcale nie reklamuje a200 tylko serię Tecra, to te laptopy muszą chyba naprawdę być niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicha, wygląda na to, że Lenovo maja tylko matowe matryce :/

Toshiby mają dramatyczne klawiatury, tej od MMP to bym nie wziął nawet za dopłatą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje dość intensywnie od jakiegoś już czasu lenovo Thinkpada T61 i jestem zadowolony. Zapomniałem go raz wyłączyć i w aucie przez 30 km mu się nic nie stało (a wytrząsło go nieźle, bo mam utwardzone zawieszenie), spadał z biurka, lała się po nim woda i nic. Z resztą, na YT można zobaczyć ciekawsze rzeczy. Producent daje 3 lata gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności