Skocz do zawartości

w czym ten portal zostal zrobiony?i pare innych pytan o php


kangurrr

Rekomendowane odpowiedzi

normanos zależy jak na to popatrzysz. Napisałem, że od 3k w górę a góra jest bez ograniczeń - wszystko zależy jak wygląda specyfikacja.

portal z baza imprez , katalogiem firm i newsami rss z gazet lokalnych plus 10 podstronek pkp pks - to może być kilka dni wdrożeń.. a do tego może być kilka miesięcy uzupełniania poprawiania itp.

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hmmmm a wiec na placu boju zostaly php fusion (ale raczej nie bo duzo pisze ze ma dziury i jest to dla amatorow) , ez publish (mam nadzieje ze to nie drugi typo3) , drupal (kiedys testowalem ale jakos ta szata graficzna jakas lipna no ale mysle ze jakis pro to mi zrobi za hajs) i na koncu joomla (z tym to sobie poradze na 80%) no i mambo ...............

ebialystok.pl - Firmy Białystok

Nowy branżowy katalog firm województwa Podlaskiego to Podlasie Online.

Sale weselne Białystok to miejsce gdzie zorganizujesz imprezę okolicznościową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś lubi to co robi, to nigdy nie będzie to czas stracony, a czas przeznaczony na rozwijanie się.

Poza tym, że wyjdzie gniot który się położy przy 100 UU lub padnie pod naporem hackerskich zapędów pierwszego lepszego gimnazjalisty - faktycznie będzie to czas przeznaczony na rozwijanie się. Niestety nie można się nauczyć pisać portali na pierwszym projekcie i jeszcze zrobić go dobrze. Jeśli nie masz doświadczenia z językami programowania i bazami danych stawiam na 2-5 lat zanim coś sensownego z tego będzie.

DreamStudio - nie jesteś drogi :soczek: 5-6k kosztuje porządna wizytówka z jakimś flashem, fajną grafiką i ofertą. Co prawda kiepską wizytówkę kupisz nawet za pareset złotych ale jednak wizytówka i portal to bez porównania. Fakt może być kilka dni wdrożeń ale wyjdzie raczej rozwiązanie bardzo kiepskie które odstaje od tego co jest na rynku.

Na przykład u mnie działa jeden portal regionalny. Jest tworzony od 10 lat, przez cały czas się rozwija i przez cały czas jest na topie. Ogłoszenia, forum, jakieś wiadomości, pogoda, etc. Gadanie o paru dniach wdrożeń to bajki i pobożne życzenia. Na coś co tworzy się w takim okresie czasu nikt nawet nie spojrzy. Z takim czymś można się wybić jedynie w dziedzinie, gdzie nie ma żadnej innej konkurencji. A wdrażanie gotowców się przy większym ruchu nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się tak podepnę pod temat, ale nie chcę zakładać nowego :D tworzę sobie właśnie kilka mniejszych serwisów, ale zwłaszcza z jednym z nich wiążę pewne nadzieje na przyszłość. Na razie na pewno wystarczy to co sam stworzyłem znając html'a i podstawy php. Jednak nie wiem co będzie za kilka miesięcy, rok. Mam też kilka pomysłów na inne portale, ale czekam z ich wdrożeniem po prostu z braku czasu.

W związku z ambitnymi planami rozwoju :) chciałbym zacząć się uczyć jakiegoś systemu portalowego. Dlatego chciałem zapytać który z obecnie dostępnych wydaje się najbardziej rozwojowy i na podstawie którego można tworzyć najlepsze portale? Może być skomplikowany - mam czas na naukę bo tak jak piszę to jak na razie funkcjonują te serwisy jest na obecną chwilę wystarczające.

Podsumowując: nauka którego systemu portalowego będzie najlepszą inwestycją na przyszłość? :) Czy tego typo3?

Z góry dzięki i pozdrawiam

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalisz sie portalem slawek???a twoj na czym stoi? sam robiles czy ktos ci robil?

Niestety tym nie mogę :) Pisałem od 0 dawno temu. Skrypt to najmniejszy problem. Musisz mieć osoby od kontentu, jakiegoś redaktora, kogoś kto się zajmnie konserwacją i obsługą od strony technicznej. Przy założeniu oczywiście, że będzie tam jakiś ruch.

Co do rozwiązań gotowych to zwykle są problemy z wydajnością i tym, że nie można ich w 100% dostosować do konkretnych wymagań. Najgorzej z pluginami i dodatkami.

to może być kilka dni wdrożeń.. a do tego może być kilka miesięcy uzupełniania poprawiania itp.

Właśnie i z tym jest problem. 80% kosztów software to obsługa. Ktoś na forum napisze, 3k za wdrożenie portalu a ten kto kupuje pomyśli, że zapłaci 3k ma portal i stoi. Bez obsługi to postoi może dzień albo 2.

W tamtym projekcie po jakimś czsasie już praktycznie nic innego nie robiłem tylko konserwację. Jak masz dajmy na to wdrożoną joomlę i jakieś pluginy to przy dużych projektach bardzo ciężko dbać o to, żeby działało dobrze :)

mam czas na naukę bo tak jak piszę to jak na razie funkcjonują te serwisy jest na obecną chwilę wystarczające.

Konkurencja ma 10 lat wyprzedzenia. Gdzie będzie za rok? Na prawdę masz czas? Dzisiaj już się nie da zrobić dobrego portalu w pojedynkę jako "projekt do nauki" to już w ogóle gigantyczne nieporozumienie. Nie te czasy co 10 lat temu. Gdyby dajmy na to Cuil powstał 10 lat temu to zawojowałby rynek i pewnie przez dłuższy czas miałby większą część rynku wyszukiwarek. A dzisiaj? To gniot, nie warto nawet wpisywać adresu w pasek przeglądarki.

Ja bym się szczerze nie brał teraz za portal miejski. Startować z kolejnym 17261 takim samym portalem? Jeszcze jako projekt do nauki? IMO Strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja ma 10 lat wyprzedzenia. Gdzie będzie za rok? Na prawdę masz czas? Dzisiaj już się nie da zrobić dobrego portalu w pojedynkę jako "projekt do nauki" to już w ogóle gigantyczne nieporozumienie. Nie te czasy co 10 lat temu. Gdyby dajmy na to Cuil powstał 10 lat temu to zawojowałby rynek i pewnie przez dłuższy czas miałby większą część rynku wyszukiwarek. A dzisiaj? To gniot, nie warto nawet wpisywać adresu w pasek przeglądarki.

Z tego co napisałem wynika, że teraz to już w ogóle nie warto się uczyć bo i tak nic się nie osiągnie... trzeba jak najszybciej wybulić jak największą kasę na programistę, webmastera, grafika itd. bo inaczej nie mamy już szans zaistnieć w sieci.

Według mnie nauka nowych rozwiązań nigdy nie jest czasem straconym.

Wiec jeszcze raz: nauka jakiego systemu portalowego jest według Was najlepszą inwestycją na przyszłość?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens robienia czegoś nowego ale w dziedzinie gdzie nie ma konkurencji a pomysł jest innowacyjny. Tam można coś działać samemu albo w małym zespole i się uda przy odrobinie szczęścia. W innym przypadku trzeba znaleźć zespół, wybulić kasę i liczyć na to, że przedsięwzięcie się zwróci co pewnie nigdy nie nastąpi.

Może za przykład podam próbę sklonowania Digg'a przez AOL. Oczywiście padło.

Z tego co napisałem wynika, że teraz to już w ogóle nie warto się uczyć bo i tak nic się nie osiągnie...

Piszę że nie warto bo widzę jak do tego podchodzicie. Chcecie robić nie jeden ale "portale", najlepiej w weekend albo w tydzień i najlepiej, żeby je sobie wyklikać w jakimś systemie. Szkoda, że tak się nie da. Przez rok czy 2 raczej mało się można nauczyć. Jak możesz poświęcić mnóstwo czasu, masz kasę na książki (nie tanie) lub znasz biegle angielski to oczywiście życzę powodzenia.

Co do nauki: to jakiś język oparty o C (PHP może coś z .NET) i SQL ogólnie. Moim zdaniem nie warto się uczyć obsługi systemów portalowych czy pisania pod SP. PHP, jakiś framework MVC i można dobrze na tym zarobić jak ci się uda załapać na jakiś większy projekt czy do dobrej firmy. Chociaż bardziej szedłbym w stronę java.

Ja za innowacyjny pomysł też bym się nie zabierał. Samemu ciężko, o kumatych ludzi bardzo trudno bo zwykle mają tyle pracy, że na nic innego tym bardziej za darmo nie mają czasu. Poza tym wiem dobrze jaką ogromną ilość czasu, pieniędzy i chęci pochłania wykonanie czegokolwiek. Przede wszystkim to trzeba ludzi i to dobrych, bo pieniędzmi też się nic nie zrobi.

nauka jakiego systemu portalowego jest według Was najlepszą inwestycją na przyszłość?

Języki programowania się zmieniają, systemy portalowe też. Moim skromnym zdaniem - żadnego :) Żeby w tej dziedzinie coś osiągnąć musiałbyś na prawdę w tym siedzieć. A jak masz rozumieć co się dzieje w takim systemie - jeśli nie znasz podstaw.

trzeba jak najszybciej

Dokładnie, czasu ucieka. Jak chcesz robić klon to każdego dnia twoja konkurencja ma dodatkowy jeden dzień przewagi i dodatkową kasę którą może rzucić na rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens robienia czegoś nowego ale w dziedzinie gdzie nie ma konkurencji a pomysł jest innowacyjny. Tam można coś działać samemu albo w małym zespole
Ja za innowacyjny pomysł też bym się nie zabierał. Samemu ciężko, o kumatych ludzi bardzo trudno

Nie chcę się czepiać i łapać za słówka ale troszkę sam sobie zaprzeczasz.

Piszę że nie warto bo widzę jak do tego podchodzicie. Chcecie robić nie jeden ale "portale", najlepiej w weekend albo w tydzień i najlepiej, żeby je sobie wyklikać w jakimś systemie.

Ja piszę, że chce na to poświęcić rok. I że głównie z jednym serwisem wiążę nadzieje na poważniejszy rozwój.

Nie chcę się z nikim sprzeczać, ani wywoływać kłótni, ale czasami czytając forum (udzielam się od niedawna, ale czytam od jakiegoś czasu) odnoszę wrażenie, że niektórzy robią z pozycjonowania, robienia stron itp nie wiadomo jaką magię i sekret "tylko dla wybranych". Że próbują zniechęcić do robienia czegoś na własną rękę, jednocześnie zachęcając do korzystania z płatnych usług. Ja rozumiem, że to jest biznes... ale nie każdemu zależy na stronie z 10k UU dziennie.. niektórym w zupełności wystarczy 1kUU dziennie.. nie dla każdego jest to źródło utrzymania.. dla niektórych to po prostu hobby z możliwością zarobienia jakichś drobnych ekstra :dirol: i robią to dla funu a nie dla kasy.

Pozdrawiam :shout:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać i łapać za słówka ale troszkę sam sobie zaprzeczasz.

Po prostu mam pracę i dla mnie to byłoby idiotyczne rzucać pewne źródło zarobku, które w dodatku mi odpowiada i które lubię, żeby pracować dajmy na to przez rok, za darmo nad projektem który wypali bądź nie. Oczywiście ma to sens, bo to tworzenie czegoś nowego co może sie udać. Ja jednak wolę coś bardziej pewnego.

Ja piszę, że chce na to poświęcić rok. I że głównie z jednym serwisem wiążę nadzieje na poważniejszy rozwój.

To prawidłowe podejście, rok jest OK. Jak ktoś chce poświęcić tydzień i liczy na to, że po tym czasie będzie dobrze zarabiał lub stanie się posiadaczem popularnego portalu ... to lepiej niech da sobie spokój. Poprzedni post pisałem w tym kontekście.

Najlepiej zorientuj się w ogłoszeniach o pracę, czego pracodawcy szukają. Moim zdaniem na gotowych systemach raczej kariery nie zrobisz. A jak szkasz hobby to jest 150 fajniejszych i zdrowszych :shout: Ja bym szedł w stronę webserwisów i java. Jeśli PHP to MVC i frameworki, to jest teraz na topie. BTW: kod opensourcowych rozwiązań typu oscommerce, phpbb, etc. nadaje się może do nauki "jak nie powinno się tworzyć aplikacji w php". Co do bardziej rozwiniętych skryptów to pewnie jest (o wiele) lepiej.

robienia stron itp nie wiadomo jaką magię i sekret "tylko dla wybranych".

"Robienie stron" czy odpalenie gotowca i doklejenie szablonu to prosta czynność. Ale ktoś tego gotowca musi napisać. Jeśli zobaczysz ile jest dostępnych odmian takich skryptów jak fora, cms'y - to dojdziesz do prostego wniosku, że to magia tylko dla wybranych. Skrypt portalu który dostaniesz zawsze będzie porównany do darmowego rozwiązania. Nie twierdzę, że prosty skrypt pod parę K uu to magia, ale to co kupujący by chcieli.

Że próbują zniechęcić do robienia czegoś na własną rękę, jednocześnie zachęcając do korzystania z płatnych usług

Jeśli parę głupich postów na forum kogoś zniechęca - to niech lepiej od razu da sobie spokój, bo to najmilsza forma zniechęcania kogoś jaka mi przychodz go głowy :dirol: A co do zachęcania do korzystania z płatnych usług - nie mam w tym interesu ale jak nie umiesz naprawić telewizora to idziesz do szkoły na 5 lat czy wysyłasz do serwisu gwarancyjnego? Poza tym, jeśli mówimy o usługach w przedziale 1-10K to od razu odradzę. Za tyle to można zrobić grafikę i podpiąć do skryptu a nie napisać cokolwiek rozbudowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wdrożyć taki system jaki chce założyciel tematu w około 3 dni. Jeśli ktoś mówi, że gotowe wdrożenia są słabe to proszę zerknąć na: https://www.alexa.com/data/details/traffic_details/focus.pl to jest zrobione w typo3 i założę się, że część rzeczy jest oparta na 100% gotowych rozwiązaniach a druga część jest wykonana w oparciu o tą pierwszą :>. Jeśli ktoś pisze, że wizytówkę sprzedaje się za 5k to ma racje flash 2k grasfik 2k i zostaje 1k dla wdrożeniowca.

wracając do tematu wiedzę to tak:

zamów serwis u kogoś taniego (minimalizacja ryzyka) kładź duży nacisk na cache. Jeśli zaczniesz zdobywać duży traffic i w bliskiej przyszłości widzisz, że server padnie to poszukaj sponsora/sponsorów zapłać więcej programiście niech Ci to jeszcze bardziej zoptymalizuje :> jak zaczniesz zarabiać dużo to weź kredyt i zamów coś na ez publish albo typo3, drupal oczywiście w firmie z doświadczeniem. Wiele osób stwierdzi łoł przecież to najgorsza rozwiązanie, kupować coś co jest z góry skazane na poprawianie. IMO jest to rozwiązanie godne gracza forex: granie 1% kapitału, minimalizacja ryzyka czekanie na sygnały :dirol: a sygnałem będzie gdy server dostanie popularność od googla.

Pozdrawiam miłej niedzieli

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja toczy się trochę nie od tej strony co trzeba. Tworzac portal regionalny trzeba się liczyć:

z jego promocją i reklamą;

nagabywaniem lokalnych firm, zeby sie tam chcieli oglaszac/dodawac swoje wizytowki;

pisaniem tekstow redakcyjnych;

etc;

Przykro mi to mówić, ale jedna osoba jest to w stanie ogarnąć tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy ma worek pieniędzy i wie sie co robi.

IMO, 100k UU miesięcznie pociągnie wszystko od wordpressa, przez joomle po drupala... Problemem jest zdobycie takiego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream, jasne że można coś wdrożyć choćby w dzień. Trzeba spojrzeć na jakość takiego rozwiązania i może jakieś przykłady. Oczywiście focus.pl to świetna strona. Z postu osoba niedoświadczona może odczytać, że w 3 dni można sobie wdrożyć taki focus.pl co jest oczywiście mrzonką. Typo3 to nie joomla. Maluch to nie ferrari :shout:

Potem się różni "biznesmeni" naczytają takich postów na rozmaitych forach, zobaczą jak wygląda takie 3 dniowe wdrożenie i wtedy jest płacz i zgrzytanie zębów no i oczywiście jeszcze pretensje do wykonawcy kiedy zobaczą efekt końcowy :dirol:

Wiele osób stwierdzi łoł przecież to najgorsza rozwiązanie, kupować coś co jest z góry skazane na poprawianie

Trzeba też mieć kogoś kto to będzie poprawiał. W sumie to praktycznie nigdy rozwiązanie nie działa tak jak by się chciało od samego początku ale to jest właśnie mój argument: chcesz konkurować z portalami miejskimi obecnym na rynku od lat. czym? kiepskim rozwiązaniem napisanym za grosze które od razu przewidziane jest do wyrzucenia / poprawki. 8-15 lat temu. Nie dzisiaj, chyba że takiego portalu jeszcze nie ma czyli nie ma konkurencji.

Przykro mi to mówić, ale jedna osoba jest to w stanie ogarnąć tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy ma worek pieniędzy i wie sie co robi.

Zgodzę się z tym w 100%. Potrzeba jeszcze trochę rozumu, żeby tym pokierować no i szczęścia.

IMO, 100k UU miesięcznie pociągnie wszystko od wordpressa, przez joomle po drupala...

Prawdopodobnie tak, na średniej klasy dedyku, jeśli nie przesadzamy z ilością kiepsko napisanych modułów. Ktoś musi to jeszcze zoptymalizować. Albo ktoś wie jak i robi to sam albo płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"postawieniem portalu miejskiego" nie musi się wiązać ze stawianiem nie wiem jak wielkiego portalu. Wiadomo, że mając na przeciw konkurencje z wielką popularnością jest trudno ale pamiętajcie, że nie zawsze trzeba zaczynać z grubej rury. Na początek taki portal można reklamować na forach i poprzez konkursy, tanio a zawsze kilka uu wejdzie. Mając już pewną ilość uu w k można zastanawiać się nad dodaniem większej kasy na reklamę lub poprawienie serwisu. Wielkie firmy mające dużo wolnego kapitału i mogą sobie pozwolić na tworzenie serwisów na wielką skale ale maluczki z < 100k musi sobie rodzić inaczej.

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności