Skocz do zawartości

[Prywata] Drukarka laserowa


kalinowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić drukarkę laserową. Z góry przyznam że nie chciałbym wydawać na to dużej kwoty pieniędzy.

Zależy mi bardzo na możliwość pracy jako drukarka sieciowa, co za tym idzie na wyjściu Ethernet. Fajnie też by było jakby tonery nie były za drogie czyli żeby koszt druku był jak najniższy. Nie zależy mi w 100% na jakiejś cudownej jakości druku. W większości przypadków drukuje rzeczy dla siebie, czy też dla kogoś (jednak nie są to jakieś oficjalne papiery).

Jakie drukarki mi polecicie?

Słyszałem też że wystarczy też kupować jakieś proszki które są tanie na allegro i wtedy koszty wydruku bardzo spadają. Jak to dokładnie jest?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samsunga urzadzenie wielofunkcyjne ;) ciezkie, wielkie i glosne (solidnie to wyglada i chodzi) na allegro proszek+chip=30zł na 5tys stron :> nie polecam lexmarka ( jakis rok temu kupilem kupilem nowa i byl skopany toner ktory sie zaciol przy pierwszym wkladaniu :> i problemy miesieczne z wymiana na nowy) ani brother ( ostatnio jakis sie mi trafil co mial tylko stery tylko pod viste?!). HP uznaje za solidne troche przydrogie ale maja ta zalete ze sa popularne wiec latwo z tonerami/proszkami/chipami i o sterowniki latwo na linuxa oraz jak sa jakies problemy to duza szansa znalesc rozwiazanie w necie. Przed jakimkolwiek zakupem warto poszukac cen zamiennikow na allegro zeby potem nie bylo problemu.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do pytania, tez zastanawialem sie nad zakupem czegos szybszego, tj. laserówki i rowniez zalezy mi na tanim drukowaniu, tj. jak kolega wyzej wspomnial, proszek + chip na allegro. A jak jest z innymi czesciami takiej drukarki? Bo chyba nie mozna jej eksploatować bez konca dosypujac tylko proszek i zmieniajac chip? Jakies bębny tam są, cos tam cos tam.. nie znam sie na tym dokladnie ;) Czy ktos korzysta z tego typu rozwiazan? Czy takie 'dosypywanie' jest trudne itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka tygodni temu kupiłem lexmarka za 190 zł i już wydrukowała mi ~ 1000 stron ;) Mam sentyment do tych drukarek, wszystkie hp'ki, epsony i inne wynalazki zawsze się psuły po kilku miesiącach uzywania - lexmarki chodziły zawsze min. 1 rok (rekord to 5 lat).

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam urzadzenie wielofunkcyjne lexmarka..nawet jakos daje rade, nie jestem jakos szczegolnie zadowolony z niego, minusem dla mnie sa male pojemniczki z tuszem. Miałem tez HP taki "chlebak" to jak najbardziej polecam wysluzyl mi chyba z 4 lata ;] szyko drukowal a przedewszystkim malo miejsca zajmowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie drukowanie to tylko Kyocera ;) Problem w tym że trzeba naprawdę dużo drukować żeby się opłacało taką kupić, chyba że w grę wchodzą też używane.

Sieciowy Samsung

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od 1,5 roku i jadę cały czas na jednym tonerze. Wierzcie lub nie ale już ponad 1500 stron poszło i końca nie widać :) A koszt zakupu drukarki śmieszny - 100 złoty, nowa ;) Tonery w cenie 110-145 złotych.

https://allegro.pl/item475640155_drukarka_l...nowa_od1zl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, to dostać tusz/toner do epsona/samsunga graniczy z cudem :] tonery do Lexmarka kosztuja wiecej niz sama drukarka. Wydaje mi sie ze najlepszym... tyle ze nie koniecznie najtanszym rozwiazaniem bedzie HP...

Pozdrawiam

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim szukaj drukarki która ma wałek w tonerze spokojnie można go 3 - 5 razy napełniać bez wyraźnej utraty jakości a za 6 razem kupujesz oryginał i masz nówkę wałek. Mam jakiegoś starego Hp który chodzi 8 lat. Mijałem kiedyś kyocere która miała wałek w obudowie a wymiana jego to kosmiczny koszt + jakiś developer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie o zwykłych drukarkach a przecież kalinowski chciał sieciową. Ja miałem podobne wymagania i kupiłem zwykłego samsunga( napełnienie tonera to 15 minut pracy i 22 zł mniej w kieszeni, wałek jest w tonerze) a by zrobić z niej drukarkę sieciową dokupiłem sobie dysk sieciowy ( https://arest.pl/index.php?inc=produkt&...557&katid=4 ), oczywiście od razu znalazłem jak się na niego zalogować przez ssh, zainstalowałem tam CUPS podłączam drukarkę przez USB które ma dysk i mam tanią drukarkę sieciową, a do tego serwer plików. Najtańszym rozwiązaniem było by kupienie używki z aukcji którą podał G.Krawczyk i takie dysku, masz drukarkę sieciową za trochę ponad 550 zł, oczywiście też trzeba trochę czasu poświęcić na konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model chyba by mnie zadowalał:

https://allegro.pl/item477553405_drukarka_l...gw_fvat_ss.html

Ma możliwość podłączenia jako sieciowa. Jest tania... Czy ktoś takową miał? Może coś powiedzieć na jej temat?

Jak wygląda uzupełnianie tonera? Po ile są te proszki i czy da rade to w domu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio uzupełniałem toner do samsunga i trwało to może 20 minut, odkręcenie 5 śrubek, odkurzenie resztek starego tonera i wyczyszczenie wałka,wymiana płytki zliczającej, nasypanie nowego tonera skręcenie. Nawet jak na pierwszy raz syfu specjalnego nie było, jasne że trochę zabawy ale lekko licząc prawie 200 zł w kieszeni. Toner i płytkę kupiłem na allegro za 22 zł + koszty wysyłki.

ps. Ta drukarka ma tylko w opcji port sieciowy wiec radze sprawdzić czy na pewno ta konkretna ma taką możliwość, bo cena jest bardzo niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności