Skocz do zawartości

[prywata] Nawigacja samochodowa GPS


Kaviorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką wybrać? im więcej tym interesuję tym trudniej zdecydować.

Na razie wiem, że:

- ekran 4,3 cala,

- cena z mapą do 1000zł, głównie Polska, ale jakby była i Europa to by było super,

rozmyślam nad np: PENTAGRAM Nomad P5210

https://gps24.pl/nawigacja-samochodowa-gps-...filter_screen=2

bo AutoMapa najbardziej mi odpowiada (kontury budynków i ich numeracja), najbardziej przypomina mapa.szukacz.pl które lubię, prawie jak mapa z atlasu geograficznego, tj. lasy, jeziora, kontury miast, wsi, itp - podoba mi się to i taką bym mniej więcej chciał, poza tym to podobno najdokładniejsza mapa Polski,

i jeżeli chciałbym tą mapę to w zasadzie wyboru za dużego nie ma, poza tym Pentagramem jest jeszcze jakiś: NavRoad, Nokia 500,

jak rozumiem, całe urządzenie, interface to w zasadzie mapa, obsługa urządzenia to obsługa mapy?

przy AutoMapa w cenie jest aktualizacja przez rok,

ewentualnie: MapaMap, też może być, szkoda tylko, że nie ma naniesionej numeracji budynków, konturów wiosek, wsi, itp. dla większych miast jest OK, aktualizacja bez ograniczeń, trochę większy wybór sprzętu, jest jeszcze GPmapa, która chyba jest tym samym co MapaMap,

co macie? co wybrać? na co zwrócić uwagę? czego nie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weś NOKIA 500 + Automapa Polski i Europy 5.0 https://sklep.vobis.pl/oferta/gps_i_palmtop..._nokia_500.aspx

, jest najszybciej rozwijana i najczęściej aktualizowana , sumie mozesz tez ją wygrac w konkursie https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=472603 :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aristo Voyager

https://www.aristo.pl/towar.php?s-ktm=www_A...0VOYAGER%20X800

z AutoMapa Europy 869 zl zl VAT

Mam wczesniejszy model i nie narzekam

Wykończeniówka Wrocław - jeśli szukasz firmy do remontu lub wykończenia mieszkania

FM Group sklep internetowy - sklep internetowy z produktami FM Group

Hokej Wrocław - amatorska drużyna hokejowa WTH Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za posty,

@Xann: właśnie na tą Nokię coraz milej spoglądam,

@Lolki: tak, zdjęcia/mp3/filmy(avi) to chyba już standard, chyba bajerem jest aparat i nawigowanie do miejsca wykonania zdjęcia,

@Pandha: na zachodzie to chyba każda mapa jest bardzo dobra, w końcu samobójstwem byłoby nie przygotować dokładnej mapy UK i oferować ją w Europie :)

@GrandPL: też może być, dzięki :P

@Adek: w sumie za bardzo to palmtopa, czy innego urządzenia tego typu nie potrzebuję, nie wiem za bardzo do czego to się może mi się przydać, wi-fi widzę, że ma, da się tym obsługiwać zdalnie komputer/windows? na strony rozumiem, że da się wchodzić, logować? nie chciałbym aby funkcja nawigacji była w jakimś stopniu gorsza, niż w zwykłym urządzeniu, głównie do nawigacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem palmtopa hp [dwa nawet], jak dla mnie zabawka sie nie sprawdzila, a gps byl po prostu fatalny. fakt ze czasy sie zmieniaja, ale gps to gps, a palmtop to palmtop. tak samo jak telefony maja niby aparaty foto, ale sprobuj zrobic tym dobra fotke

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam ci modele garmina, szybko chodza, co do map sa poprostu wypas , maja bardzo dobre pokrycie polski i nie tylko ;)

nie patrz na mapy ale na szybkosc urzadzen, pamietaj ze "prawie" kazdego gps_a mozna crackowac :) wszystko smiga darmo i ladnie i aktualizacje sciagasz sobie najnowsze ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Garmina i nie polecam - w miescie ok, na trasie i szukajac jakis malych miejscowosci juz nie raz mnie tak wyprowadzil, ze sie zastanawialem, czy kosic las i rzeke czy wracac 10 km :) Ja kupuje Tomtoma, zawodowcy (zawodowi kierowcy), znajomi polecaja ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obmacałem już wszystkie modele marek tutaj wymienionych, za wyjątkiem Aristo Voyager.

Najlepiej 'trzymają się palca' modele z marek: Nokia (niestety nie było NOKIA 500), JVC (ale za droga) i jakieś: NavRoad.

To trzymanie się palca to po prostu płynne przesuwanie mapy, za lekko przystawionym palcem, bez opóźnienia - co wcale takie oczywiste nie było.

Ekran większości modeli niestety trzeba było mocno przyciskać, i tez płynnie to nie było w ogóle. A może tą czułość się ustawia?

Więc chyba albo:

www.komputronik.pl/Nawigacje_i_Palmtopy/Nokia_500__AutoMapa_Polska__Europa/pelny,id,53401/

www.komputronik.pl/Nawigacje_i_Palmtopy/NavRoad_NR410__AutoMapa_Polska__Europa__SD2GB/pelny,id,54633/ ewentualnie tańsze, bez mapy Europy (626zł).

Sam nie wiem, tej konkretnej Nokii niestety nie dotykałem, a model Nokia 330. Dla początkującego Nokia to Nokia, znana marka, choć z drugiej strony poza tą marką, czy JVC żadnych nie znałem, więc chyba nie ma co się przywiązywać, no i droższa trochę (vs Navroad bez mapy Europy - sporo). Chyba rzucę 3 razy monetą, jak wypadnie 3x orzeł do biorę Nokię :soczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z Garminem, którego sobie zainstalowałem dla testów na swojej Nokii E51 i Tomtomem. Garmin, ma bardzo aktualne mapy Polski, ale lubi prowadzić trochę dziwnymi trasami. Do miasta się w ogóle nie nadaje, znajduje najkrótszą trasę do drogi głównej i dopiero każe jechać dalej. Tomtom jest genialny w mieście, po Poznaniu w sobotę jeździło się aż miło, genialnie znajdował najkrótszą trasę. Tomtom ma jednak tragicznie nieaktualne mapy. Niby kupując go dostaje się darmową aktualizację do najnowszej mapy. Tylko co z tego, że się dostaje aktualizację, skoro na tej najnowszej mapie nie ma obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego (istnieje ponad rok) oraz obwodnicy Zieleniewa i Morzyczyna (trasa Szczecin-Stargard, również jest ponad rok). Profesjonaliści (kurierzy) w większości jeżdżą na dwa GPS-y :soczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności