Skocz do zawartości

e-weblink.com i seodopalacz.pl zbanowane


Visioner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gdyby swl'e były bardzo restrykcyjne i przyjmowały tylko prawdziwe strony a nie spam-sity to byłyby zaje** Google samo powiedziało sml'e tak jeśli są to przydane, często z linków w takich dobrych systemach można złapać interesujący nas traffic.

Dostałem filtr na 2 domeny właśnie za płatne linki. Zaznaczam, że nie za SWL. Polityka google jest jasna. Możesz przeczytać i w zaleceniach i na blogach (np. Cuttsa). G nie dopuszcza jakiejkolwiek formy płatnych linków, chyba, że je oznaczysz nofollow.

Lok kupowanie linków na stronach o podobnej tematyce jest bardzo dobre, raz zdobędziesz traffic który chcesz dwa Google nie będzie się czepiać ponieważ na takim systemie zbudował swoją podstawę do oceniania wartości stron.

Tutaj nie wiem, na stronach G można przeczytać, że jakikolwiek handel linkami jest niezgodny z zaleceniami.

Nie wiem czy inni zachorowali na anty swl'e i czy szok kogoś wystraszył ponieważ nie czytam wszystkiego na forum (brak czasu).

Moim zdaniem "inni" opierają się na faktach i wytycznych. Wiesz google A a Ty B, komu mamy wierzyć? Nie wiem czy mnie ktoś podkapował czy po prostu ktoś z G sam nałożył filtry (w sumie to mało mnie to interesuje, liczy się efekt końcowy ), jednak fakty to fakty. Również to, że po usunięciu linków i reconsider filtry zniknęły. Linki nie prowadziły też do złego sąsiedztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co oznacza ten wspominany tu filtr na co poniektóe strony z linkme czy dowolnym innym SWLem? Jak rozumiem nie chodzi o bana, tylko o spadek na jakieś frazy. Jesteście pweni ze spadek ma związek z swlem a nie czymkolwiek innym?

2. Czy jes tu ktoś kto dostał takiego "filtra" i który obserwuje gboty na takiej stronie? Dalej chodzą czy przestały?

3 strony (subdomeny) pozycjonowane w podobny sposób. 2 wspomagane przez Linkme poleciały w niebyt. Nie chodzi tu o spadek na jakieś frazy - tylko na wszystkie kluczowe frazy, w których serwis miał wynik od top 1 do top 10. Rozumiałbym złość googla, gdybym osiągnął takie wyniki na frazy nie związane z tematyką serwisu lub, żeby było to całe stado przypadkowych fraz. W sumie 4 istotne dla mnie frazy - w tym jedna o takiej samej nazwie jak serwis.

Żyje i nie panikuje. Pierwszy krok - zmieniłem domyślną wyszukiwarkę. Kolejnym będzie wywalenie Adsens. Jak to ktoś słusznie zauważył G chyba zapomina, że jest dla nas, a nie my dla niego. Bez niego też da się żyć (ciężko, ale da się). Ale G bez nas nie wytrzyma nawet miesiąca... (oczywiście nie mówią tego personalnie o sobie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek bardzo przepraszam ale to są wytyczne SELL LINK nie jest wytyczną webmasterów tylko pozcyjonerów/marketingowców dlatego tam tego nie znajdziesz. Kupno linku na tematycznej stronie == reklama taka jak banner tylko tekstowy (reklama pożądana przez użytkownika) swl to reklama masowa niepożądana przez użytkownika więc mogę stwierdzić, że jest to spam.

Bielack masz racje, że Google nie popiera masowego sprzedawania i umieszczania linków niezwiązanych z tematyką strony. Jednak śmiem twierdzić, że strona sprzedająca linki i umieszczająca linki tematyczne jest zgodna ze wszystkimi możliwymi zasadami reklamowania się w sieci.

Widzę, że jestem osamotniony w takim myśleniu ;/ a szkoda.

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę co poniektórzy wogóle nie czytają co się do nich pisze a ślepo trwją przy swoim. Panowie filtry były, są i będą mam strony linkowane systemami (nie linkme) które siedzą w filtrze i takie które nie siedzą. mam też strony linkowane nie swlami które siedzą w filtrze i takie które nie siedzą więc jak jeteście w stanie stwierdzić, że jest to wina swl ? tylko na podstawie że 80% swl w polsce domena poleciała ?. :)

Co do algorytmów wyszukujących swl. Ani skupisko 5 czy 10 linków w stopce nie jest żadnym wyznacznikiem swl ani inne metody dające 100% pewność, że strony nie linkują naturalne linki. Google jako firma zdająca soibie z tego sprawę wie o tym i dlatego nie poleciało wszystko co sie linkuje tymi swl,mi.

Patrząc na powyższe. Chroń nas panie boże od takich pracowników google mylących że można im wszystko, a którzy nie myślą jakie to może przynieść konsekwencje. Takie przypadki już się zdarzały (nie o swl akurat tu chodzi) , że tworząc cudowne algorytmy pracownik google polska wycinał inne normalne strony jak chociażby nexto. Kilka takich śmiesznych wręcz spadek i ludzie się po prostu w...ą i przestaną poważnie brać tą szukajkę. Tylko czy jak to zrobią prezesi wielkich korporacji którym google co raz nie jako przypadkowo zacznie strony wycinać to nie obejdzie się to bez echa i nie odbije na opinii i tym samym zysku google, który obecnie chyba zaczął spadać.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DreamStudio daj przykład frazy ze spamem, gdzie znajdę strony byle jakie pozycjonowane swlami. Tylko proszę nie dawaj frazy typu asdfasdfasdfsd.

Bo aktualnie to jest czcze gadanie.

A myslisz ze nie ma takich fraz? Ja pamietam jak jakis rok temu calkowicie przypadkowo wbilem swoj spam na fraze "mercedes" w google.pl , bylem na 2 czy 3 pozycji :) Ale pewnie to byl jakis blad google bo nie sadze zeby sie nikt nie pozycjonowal pod taka fraze :)
pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darmowe mp3 - prawie same kopie wrzuta.pl

darmowe filmy xvid - https://darmowefilmy.eu/akcji/1492-hancock-...-lektor-pl.html - nie ma linków do downloadu, tylko jakiś program partnerski

p2p - https://p2p.org.pl/ - pusta strona wypozycjonowana linkme

peer2mail - https://komputery.w.polsce.biz/peer2mail-3302.html - typowy seo spam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- prawie same kopie wrzuta.pl

darmowe filmy xvid - https://darmowefilmy.eu/akcji/1492-hancock-...-lektor-pl.html - nie ma linków do downloadu, tylko jakiś program partnerski

p2p - https://p2p.org.pl/ - pusta strona wypozycjonowana linkme

peer2mail - https://komputery.w.polsce.biz/peer2mail-3302.html - typowy seo spam

darmowe mp3 - a czego oczekujesz ? Stron z downloadem czy sklepów? Owszem jest tam kilka spamów jechanych swlami, ale te strony nie są znów typowym spamem (jest jedna szajska)

darmowe filmy xvid - tutaj to większość naturalne wyniki

p2p - czy to jest tylko linkme i czy to jest faktycznie linkme nie wgłebiam się, ale sprawdź skąd są jeszcze inne linki https://siteexplorer.search.yahoo.com/advse...mo=d&bwmf=s są choćby z wp.pl

peer2mail - zgoda, strona spam, ale czy pozycjonowana przez swl pod ta frazą tutaj będę się sprzeczał

https://www.download.net.pl/21/NVIDIA-Force...dows-XP-32-bit/ wypozycjonowane pod Windows XP - też spam

jak to jest spam i strona download.net.pl to ja już nie mam więcej pytań do Ciebie :) - to się nazywa long tail i dobra optymalizacja

(L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności