Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę


Stanko1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój drugi temat na tym forum,

tym razem moje pytanie wygląda tak:

Stronę wykona dla mnie firma, jednak na pozycjonowanie już mnie stac nie będzie i będę to robić sam.

Na co zwrócić uwagę(przy zlecaniu wykonania strony) żebym ja "przyszedł na gotowe" ;)

czyli tylko dodawał linki. Jest taka opcja w ogóle? czy wciąż trzeba coś zmieniac w kodzie?

I że tak dziwnie zapytam - I to wszystko? ot całe pozycjonowanie? ciągle dodawać linki tylko? czy tylko na pozór proste? ;)

I dla pewności zapytam:

<a href="https://www.mojastrona.pl">Anchor</a>

Anchor to słowo kluczowe, które po wpisaniu w Google spowoduje wyświetlenie mojej strony(tak w uproszczeniu)

Czyli jak chcę żeby na frazę np. złoto wyświetlało moją stronę musze linkowac tak?

<a href="https://www.mojastrona.pl">zloto</a>

Dlaczego więc gdy sprawdzam anchory konkurencji często są nimi linki do stron?

źle linkowane, czy raczej nastawianie się na to, że ktoś będzie szukał po adresie strony?

dziękuję i prosze o odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage na:

<title> - dla kazdej podstrony powinien byc inny i odzwierciedlac to co sie na niej znajduje;

alty w obrazkach i nazwe samych plikow graficznych - roboty nie widza jeszcze tego co jest na obrazie wiec musisz jakos im zasugerowa co sie tam znajduje;

o ile tylko mozliwe unikaj tekstu "graficznego" np. buttonow z nalozonym w progamie graficznym tekstem;

z tego samego wzgledu co powyzej unikaj flasha (chociaz tu jest lepiej, bo google zaczyna "widziec" tekst we flashu);

linkowanie wewnetrzne: unikaj slepych zaułków (tzn. stron, z których nie wychodzą żadne linki do innych podstron), nie rób głębokich stron (użytkownik/robot powinien moć dotrzeć ze strony głównej do każdej podstrony serwisu za pomocą 2/3 kliknięć);

Co do ogólnej idei pozycjonowania to liczą się trzy rzeczy: linki + treść + optymalizacja strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<title> - dla kazdej podstrony powinien byc inny i odzwierciedlac to co sie na niej znajduje;

W zasadzie tak, przy założeniu ,że pozycjonujesz na frazy związane z tematyką strony umieść te frazy w title.

o ile tylko mozliwe unikaj tekstu "graficznego" np. buttonow z nalozonym w progamie graficznym tekstem;
Czyta tekst z flasha chyba od wersji 8-mej.
Co do ogólnej idei pozycjonowania to liczą się trzy rzeczy: linki + treść + optymalizacja strony...

Porządna optymalizacja to w tej chwili co najmniej połowa sukcesu. Ale nie można przesadzać bo "przeoptymalizowanie" też ma swoje skutki ,tak jak zresztą przelinkowanie wszystko musi wyglądać chociaż na pozór naturalnie.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta tekst z flasha chyba od wersji 8-mej.
Mimo wszystko nie zaryzykowałbym osadzeniem flasha na stronie.
Czyli jak chcę żeby na frazę np. złoto wyświetlało moją stronę musze linkowac tak?

<a href="https://www.mojastrona.pl">zloto</a>

Dlaczego więc gdy sprawdzam anchory konkurencji często są nimi linki do stron?

źle linkowane, czy raczej nastawianie się na to, że ktoś będzie szukał po adresie strony?

Same linki "złoto" wyglądają nienaturalnie. Najczęściej ludzie podając linki do stron podają sam URL bez opakowania w tekst.

Zamiast anorcha z treścią lepiej, żeby twój link pojawił się na stronie tematycznie związanej ze złotem lub żeby słowo "złoto" i pokrewne wg. google frazy znajdowały się w okolicach linków. Samo linkowanie tekstem wygląda bardzo nienaturalnie, trzeba to robić z głową (dlatego konkurencja ma "anorchy" będące URLem - bo to wygląda naturalnie).

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

ale szczerze troszeczke nie rozumiem ostaniego posta.

Zakładam tym razem, że moja strona będzie handlowac materiałami budowalnymi,

jednym z moich asortymentów powiedzmy jest styropian,

pomijając fakt, że będe pisać artykuły, będe też dodawać linki do katalogów,

więc nie mam robić tak?

<a href="https://www.materiałybudowlane.pl/styropian">styropian</a>

jak zatem pozycjonowac na daną fraze?? :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relons nie opowiadaj bzdur, popatrz na wikipedię, tam właśnie tak są zbudowane linki.

(prostszy niż język <a href="/wiki/HTML" title="HTML">HTML</a>)

Praktycznie każdy link na upartego można przyjąć za nienaturalny... :)

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto żebyś nie dawał linków tylko z jednym anchorem. Pozycjonujesz pod styropian: oprócz linków z anchorem styropian dajesz anchory np. tani styropian itd. Jeśli linki do tej podstrony w 90% będą z anchorem styropian google uzna to za nienaturalne :) Wydaje mi się, że jak dasz ok. 30% styropian i resztę innych anchorów to będzie dobrze. Oczywiście anchor "tani styropian" wzmacnia też Twoją stronę pod frazą styropian, ale już słabiej niż anchor "styropian".

Oczywiście liczba linków dodawanych przez Ciebie nie może być za duża. Jeśli przywalisz na początku dużo linków, a potem żadnych nie będziesz dodawać, google też uzna to za nienaturalne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli linki do tej podstrony w 90% będą z anchorem styropian google uzna to za nienaturalne :)

Masz na to dowody? :blush: IMO to jest mit :P

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób na tym forum też pisało żeby nie dodawać strony do więcej niż 5 katalogów dziennie, bo filtr, żeby nie używać swli bo ban :) taka jest moda na forach, żeby powtarzać zasłyszane gdzieś mity, przez co powstają kolejne śmieszne teorie i w koło Panie Macieju :P

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli linki do tej podstrony w 90% będą z anchorem styropian google uzna to za nienaturalne :P

Masz na to dowody? :) IMO to jest mit ;)

I tutaj zgodzę się z noone- jak się przeanalizuje linki prowadzące do firm z top10 dla 'seo company' w google.com to z tego o pamiętam, było około 90% linków z takim anchorem. Aczkolwiek oczywistą oczywistością jest, że fajnie jest podlinkować trochę i podstrony i poróżnicować anchory- dzięki temu zyskujemy wejścia z zamierzonego i niezamierzonego długiego ogona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności