Skocz do zawartości

Problem z indeksowaniem


PAND1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakieś 3 miesiące temu postawiłem sklep na home.pl, jako że nie chciałem aby sklep był widoczny w sieci dopóki nie wprowadze paru poprawek wogóle nie linkowałem domyślnej domeny www.domena.home.pl. Po pewnym czasie wykupiłem domene www.nazwa-sklepu.pl i zacząłem linkować, niestety w przeciągu miesiąca google zaindeksowało tylko jedną (główną) stronę sklepu. Okazało sie natomiast, że mimo iż osobiście nie dałem ani jednego linka do www.domena.home.pl to site: pokazuje, że na tej domenie jest już w indeksie 1100 podstron.

1. Czy to możliwe że przez zaindeksowane 1100 podstron na www.domena.home.pl google nie indeksue mi

na właściwej domenie www.nazwa-sklepu.pl ?

2. Jak zrobić aby google ignorowało domenę www.domena.home.pl , czy przekierowanie 301 na właściwą domenę www.nazwa-sklepu.pl jest bezpiecznym rozwiązaniem?

3. Czy może zostawić tak jak jest a w miarę linkowania na www.nazwa-sklepu.pl google zacznie mi indeksować na tę domenę a wyindeksuje mi spod domeny www.domena.home.pl.

Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem przekierowanie 301 na nową domenę i faktycznie zaczeło się w końcu indeksować, wprawdzie pozycja w googlu spadła mi nagle z 12-tego na 70-te miejce ale myśle że kiedy google zaindeksuje wszystko na nowej domenie, pozycja spowrotem wróci.

Niestety powstał mi dziwny problem, odkąd ustawiłem przekierownie w sklepie nagle przestały mi działać formularze logowania, nie można się zalogować ani do panelu admina ani na konto klienta. Przejżałem różne serwisy wsparcia dla oscommerce ale nigdzie nie znalazłem nic co pomogło by w rozwiązaniu problemu. Czy ktoś może ma pomysł w jaki sposób przekierowanie 301 mogło spowodować błedne działanie skryptu logowania i jak to naprawić aby sklep funkcjonował mi prawidłowo przy włączonym przekierowaniu 301.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscommerce nie trzyma adresu w bazie tylko w pliku. I z doświadczenia wiem, że nie ma to kompletnie znaczenia w jakim formacie zdefiniowany jest adres w pliku konfiguracyjnym a jak my go wpiszemy. Stawiam, że problem jest kompletnie nie związany z .htaccess

PAND1 - pojawia się jakikolwiek komunikat przy próbach logowania? Co się tak naprawdę dzieje przy próbie logowania? Bo opis "nie można się zalogować" nic nikomu nie powie.

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby zalogowania pojawia się komunikat: Error: Invalid administrator login attempt.

Generalnie to raczej nie chodzi o sam skrpt logowania bo takie same rzeczy dzieją się przy wpełnianiu dowolnego formularza np. przy wprowadzaniu danych nowego klienta. Wygląda to tak jakby przekierowanie 301 "porobiło" coś z poziomu php tak że sklep nie chce pobierać danych z żadnego formularza. Może ktoś wie jak to przekierowanie dokładnie działa i w jaki sposób może powodować taki efekt, żebm mógł to ewentualnie skorgować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oscommerce masz 2 pliki config jeden dla admina drugi dla usera. Proponuje pozmieniać odnośniki domeny na tą nową. masz pewnie tą z której idzie przekierowanie

configów szukaj w include oraz include/admin

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oscommerce masz 2 pliki config jeden dla admina drugi dla usera. Proponuje pozmieniać odnośniki domeny na tą nową. masz pewnie tą z której idzie przekierowanie

configów szukaj w include oraz include/admin

Faktycznie, wielkie dzięki, znalazłem to i zmieniłem adres na który mam przekierowanie, teraz wszystko działa. Dziwne tylko, że kiedy logowałem się z nowej domeny to mimo, że miałem w configu ustawione starą nie było żadnych problemów, a po przekierowniu 301 wynikły takie komplikacje, a to chyba nie powinno być różnicy czy wywołujesz stronę bezpośrednio z nowej domeny czy z przekierowania ze starej na nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam OSC dobre, ale "czuje" ze G moge Ci zaindeksować kilkaset tysiące podstron z session_id w home.

To fajnie wyglada w site, ale nie pomaga w SERPS - pisze z doswiadczenia, kiedy zaczynalem seo kilka lat temu.

PS: Jesli nie masz strony z ?PHPSESSIONID zaindeksowane, wtedy wszystko w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności