Skocz do zawartości

Początek końca SEO ?


Erbit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Podoba mi sie określenie Birbanta tutaj , pieprzenie o szopenie, na takie klikanie trzeba mieć czas , potencjalny user nie ma czasu bawić sie która strona mu sie podoba a która nie bo nieraz kończy wyszukanie na top3 fakt są tacy to dojadą na top50

Dajmy Pani Krysi z onetu pozwolenie który sklep z bielizną jest lepszy jak w obu mamy ten sam towar , wygra ten co ma lepszą grafikę

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakim cudem teraz nowe strony beda przeskakiwac te starsze(ktore juz maja wieksza ilosc glosow) ;) Chyba to mózgowcy z Google jakos rozwiazali nie?

Jeśli wprowadzą to do SERP - może to być jeden z czynników (nie jedyny).

Coś niecoś tutaj:|

https://googlepolska.blogspot.com/2008/11/s...po-swojemu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wprowadzą to do SERP - może to być jeden z czynników (nie jedyny).
Przecież to już jest? Nawet podpowiadacz fraz jest, póki co w Google.com jako personalizacja wyników, i raczej nigdy nie będzie dostępna dla ludzi którzy nie mają konta w Google.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobimy test na jakas niszowa fraze bedziemy podbijac 1 strone i zobaczymy czy przeklada sie to na glowny index?

Aha i oczywista oczywistoscia jest ze nowo zakladane konta czytaj z nowym ciasteczkiem googla i czysta historia szukanych,przegladanych,klikanych stron nie beda brane pod uwage a wiadomo ze histori w logach googla sobie nikt nie dorobi :P chyba ze bedzie wykradal ciasteczka starych userow ;D maja troche naszych logow wiec sie nie nabiora na prostackie skrypty a jak ktos jest taki kozak to niech sobie napisze automat do adsense ;)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to już jest?

Co już jest ?

Nawet podpowiadacz fraz jest, póki co w Google.com jako personalizacja wyników, i raczej nigdy nie będzie dostępna dla ludzi którzy nie mają konta w Google.

Personalizacja będzie dostępna tylko dla zalogowanych - to fakt, ale jesteś pewien, że wyniki personalizacji też tylko dla zalogowanych ? Już teraz po zalogowaniu możesz zobaczyć jak inni ocenili te same wyniki wyszukiwania.

Tak trudno dostrzec, że "klikohit" jest rewelacyjnym pomysłem na:

- pracowników bez pensji

- odciążenie serwerów (odciążenie algorytmu)

Moze zrobimy test na jakas niszowa fraze bedziemy podbijac 1 strone i zobaczymy czy przeklada sie to na glowny index?

Breja - na razie za wcześnie na to. Moje uwagi na temat wpływu spersonalizowanych wyników na SERP tyczą się przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno dostrzec, że "klikohit" jest rewelacyjnym pomysłem na:

- pracowników bez pensji

- odciążenie serwerów (odciążenie algorytmu)

Czy rewelacyjny to się dopiero okaże. Osobiście nie chce mi się wierzyć żeby taki system ocen się sprawdził. W jakimś stopniu może wspomagać pracę moderatorów ale czy nie przysparzając im więcej pracy przy weryfikowaniu tych ocen? Cały system ocen też potrzebuje mocy serwerów i nie koniecznie korzyści z informacji "klikohitu" przewyższą koszty utrzymania tych serwerów.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co już jest ?
A o czym mowa w tym wątku? kilk.
ale jesteś pewien, że wyniki personalizacji też tylko dla zalogowanych ?
Tego chyba nikt nigdy nie będzie pewien,

czas pokaże, testy itp.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet będą brane przy wynikach to nie na podstawie kilku czy nawet kilkudziesięciu głosów, ale kliku tysięcy zbieranych przez miesiące. To jest coś na zasadzie zielonego paska ale nadawanego przez userów. Wyniki nie będą zmieniały się dynamicznie ten proces będzie raczej długotrwały i nie będzie głównym czynnikiem decydującym o pozycji.

Traktowałbym to jako nową funkcjolaność ten zwierz nie jest taki straszny jak na początku wygląda. Tak jak wcześniej ktoś napisał ludzie są zbyt leniwi żeby ciągle klikać w te hihoty. Niektórzy sobie będą robić jaja w postaci wklejenia np: gołej baby w opisie ,ogólnie zrobi sie burdel jak na ruskim targu. Jeśli miałoby to zmienić drastycznie wyniki nie rozdawaliby nagminnie filtrów.

Wyobraźcie sobie sytuacje w ktorej kibice Lech Poznań odwiedzają stronę Legia Warszawa ciekawe czy ktoś będzie moderował ogólno dostępne komentarze typu wiecie jakiego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tego typu klikanie bedzie mialo wplyw na wyniki ale nie wszystkie kliki.

Tylko osoby ktore maja konto google dosc dlugo

Tylko osoby ktore korzystaja z konta google (czeste logowanie)

Tylko osoby ktore oddaja glosy na wiele stron

Tylko osoby ktore oprocz oddawania glosow na te strony rowniez na nie wchodza

Tylko te klikniecia beda istotne gdzie rowniez jest rownomierny przyrost linkow.

i wiele innych rzeczy ktore beda istotne.

Jak temu zaradzac? Wg mnie zaden automat nie zalatwi sprawy. Tylko dobra i wartosciowa tresc.

Ale to tylko moje zdanie.

Nie czytaj tego bo to same głupoty i kolagen Colway. Jeżeli lubisz kolagen to kup sobie bo od czytania to niewiele zyskasz ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakim cudem teraz nowe strony beda przeskakiwac te starsze(ktore juz maja wieksza ilosc glosow) smile.gif Chyba to mózgowcy z Google jakos rozwiazali nie?

Już Ci piszę...

Najprostszym sposobem może być np. uwzględnianie wieku opinii. Czyli np. opinia z dzisiaj będzie miała 10 razy większą wartość niż opinia sprzed 10 dni a sprzed 100 dni 10 razy mniejszą niż ta sprzed 10.

edit:

Oznaczać to będzie, że jeśli 100 dni temu założysz sobie 100 kont w gmailu i będziesz robił wszystko, żeby wyglądały na autentyczne konta to 1 osoba, która wstawi minusa po 100 dniach zniweluje te 100+ 100 dni temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten klikohit zostanie wprowadzony dla wszystkich (nie tylko zalogowanych) to zapewne będzie dotyczył tylko topowych haseł, pozycjonowanych od top50/100/200, gdzie tak na prawdę dla usera nie ma różnicy, czy na pierwszym czy na 5 miejscu jest dany sklep, a nie inny z podobnym telewizorem, jak jest 30 sklepów/stron o tym samym, idealnie odpowiadające zapytaniu pod kątem treści (ten sam produkt) to wtedy można dać władzę ludowi niech decyduje co lepsze dla niego w tym wąskim zakresie...

innej możliwości nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności