Skocz do zawartości

Początek końca SEO ?


Erbit

Rekomendowane odpowiedzi

A może by tak strajk? Pozdejmujmy wszystkie linki ze stron, pokierujmy bieliznę na sklepy z komputerami, tanie noclegi na leki, filmy na opisy gadu gadu, pogodę na aukcje allegro. Niech powstanie Związek Zawodowy Pozycjonerów i przedstawi Google swoje żądania a jak ich nie spełnią to zrobimy chaos, że ludzie odejdą od Google. Gdyby nie SEO nie byłoby Google. To jakby z dnia na dzień zastąpiono w kopalniach górników robotami.

PS.

(-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja tak sobie myślę, że wprowadzą takie coś bez mówienia nam o tym.

Jak i dlaczego? Cały czas będą twierdzić, że strzałeczki będą dotyczyć tylko wyników spersonalizowanych i tylko po zalogowaniu się i takie tam.

A w tle będzie działał algorytm, który z określoną wagą zbierze dane od xxx k uzytkowników, połączy to z linkami, page rankiem, trust runkiem i innymi rankami, które wymyślą i będą mieć nowe wyniki.

Zaimplementują to po cichutku, wtrącając klikanie jako jeden z elementów wpływających na pozycję. I mamy seo, ale nowej odłosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokierujcie do mnie :P zawsze jakiś trafik zostanie :P

Ot i natura polaka...

Każdy zacznie ciągnąć w swoją stronę i się pokłócą nawet przy strajku ;)

... Zaimplementują to po cichutku, wtrącając klikanie jako jeden z elementów wpływających na pozycję. I mamy seo, ale nowej odłosnie.

Jest to wielce prawdopodobne.

Na razie tylko w wynikach spersonalizowanych - a jak się okaże, że działa "dobrze" to podepną to jako jeden z czynników do wyników niespersonalizowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ma z zalozenia blad logiczny:

Szukam fryzjera, wpisuje "fryzjer kraków", dlaczego mam jakiejs stronie dac + a innej - przeciez strona nie odzwierciedla jakosci uslug. To samo kazda inna strona komercyjna, od sklepow z komputerami po warsztaty mechaniczne.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trzymam z Lexy i mogę wejść w zakład o symbolicznego whiskacza że zrobię jakąś frazę bez systemów. tylko potrzebuję ździebko czasu. Sorry Xann ale idzie bez tego jechać, ale nie mówię że nie będę u Ciebie siedział bo mi site ostatnio łyka jak złoto :P tylko mi szkoda stron

Skończcie ze spamami generowanymi zobaczycie jak łyka, aż mi szkoda w systemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ma z zalozenia blad logiczny:

Szukam fryzjera, wpisuje "fryzjer kraków", dlaczego mam jakiejs stronie dac + a innej - przeciez strona nie odzwierciedla jakosci uslug. To samo kazda inna strona komercyjna, od sklepow z komputerami po warsztaty mechaniczne.

Tak jak pisałem wcześniej, moim zdaniem może mieć to zastosowanie dla fraz niszowych. Czasami pierwszy zwracany wynik, choć zapytanie jest precyzyjne nie dostarcza nam poszukiwanych danych. W takim wypadku szukamy dalej i plusujemy stronę, która zawiera oczekiwaną zawartość.

Odnośnie Twojego przykładu. Załóżmy, że korzystałeś z usług fryzjera z krakowa, ale jesteś wyjątkowo niezadowolony z jego usługi. Szukasz więc jakiegoś profesjonalisty w Googlach. W TOP10 dostrzegasz fryzjera, który Twoim zdaniem Cię oszpecił. Co robisz? Dajesz mu minusa i zostawiasz negatywny komentarz.

Podobnie może być w sklepach. Ktoś będzie szukał jakiegoś towaru, zakupi go i jeśli będzie zadowolony zostawi plusa i komentarz. Myślicie, że ludziom nie będzie się chciało? Nie każdy jest tak zajęty jak większość z nas, zapraszam na ceneo do zapoznania się z liczbą komentarzy o sklepach.

Nie wydaje mi się też, żeby Google ot tak sobie wypuściła ten mechanizm skoro o testach było słychać już rok temu.

Prawdopodobne jest, że przeprowadzone testy wykazały, że wyniki spersonalizowane rzutujące na wyniki organiczne były lepiej dopasowane.

To oczywiście tylko moje domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie na kogos wkurze, to i owszem, bede na tyle zlosliwy, zeby znalesc jego strone i dac mu minusa ale czy bedzie mi sie chcialo po skorzystaniu z jakis uslug, zakupie czegos wracac do serpow i dawac plusa ? nie sadze :P Dodatkowo szukajac na przyklad serwera wpisujac cos takiego znajduje to czego szukalem, czyli niszowa fraza, na 34 pozycji zaluzmy, po miesiacu stwierdzam, ze jestem zadowolony i myslisz, ze bede pamietal, co wpisalem i jak znalazlem ta strone ? :) Ten system moglby w takich przypadkach pomagac conajwyzesz przy frazach glownych, jakby sie komus chcialo odnajdywac i pamietac ale niszowkom w taki sposob nie pomoze ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o testach było słychać już rok temu

Były przez moment plusy i minusy, wcześniej buźki w pasku. Teraz mówimy o nowej jakości.

po miesiacu stwierdzam, ze jestem zadowolony i myslisz, ze bede pamietal, co wpisalem i jak znalazlem ta strone

A kogo to obchodzi ? Twoje adnotacje pozostaną w strefie spersonalizowanej (odświeżysz sobie pamięć) i posłużą wyświetleniu Ci dedykowanych reklam (dlatego plusy i minusy to tylko neutralny gadżet, zmyłka dla trolli). Wypadkowa adnotacji da serwisowi dodatkowego kopa w dół lub w górę. W niejawny sposób. Nie musisz się też martwić ew. brakiem możliwości jej korekty, bo recenzja nie będzie brana pod uwagę np. po trzech miesiącach.

wyniki organiczne były lepiej dopasowane

Zdecydowanie. I bardziej dynamiczne - kłopot dla seo.

niszowkom w taki sposob nie pomoze

W niszówkach wpływ będzie wyraźniejszy.

A teraz wyobraźcie sobie taką sytuację: przychodzi dzień, w którym Google potwierdza - tak, od dzisiaj bierzemy pod uwagę opinie użytkowników serwisów. Chaos i dezorientacja. Wszelkie fluktuacje w serpach tłumaczyć będzie można niejawnym wpływem czynnika pozostającego poza Waszą kontrolą. Nad linkami można zapanować, można weryfikować sytuację konkurencji i reagować na nią. Intru, napiszesz tu, że "przyłożyłem sobie tysiąc pozytywów wysłanych z tysiąca IP oferowanych w hurtowni Xanna" ? Jaką wagę będzie miał pozytyw z IP w Gdańsku, dla krakowskiego fryzjera, a jaką dla sklepu internetowego z siedzibą w Poznaniu ? Trzeba pamiętać, że "lokalizacja organicznych" będzie się pogłębiać. To wszystko da się kontrować linkami, ale ile ich przyłożyć dla neutralizacji jednego negatywa napisanego (a może mieć różne przełożenie na "punkty ujemne") w kontekście określonej frazy ?

Widzicie tu gdzieś pole do popisu ? Dostrzegacie siłę, jaka tkwi w tym rozwiązaniu ? Może jednak lepiej postarać się o certyfikat magika od AdWords ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wejdzie a na pewno nie w takiej formie (myślę, że to pozostanie w strefie spersonalizowanej po zalogowaniu). Tak jak pisałem wcześniej: "czynnik ludzki" wykazał się już wystarczająco w dmoz'ie a i klikohit (choć tu idea jest nieco inna) chyba pokazał ile to rozwiązanie w skali globalnej jest warte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są zbyt leniwi żeby oceniać i pisać komentarze :)

No właśnie, to tylko pozycjonerzy będą robić :P 1000 kont i klikanie swoją w górę, konkurencję w dół. Zaraz będzie wpis na blogu google... "...Google wie o fikcyjnych kontach i może podjąć działania..."

Zachowania i pomysły google są coraz dziwniejsze, ale też myślę, że to nie będzie miało w takiej formie wpływu na wyniki ogólne... chociaż z googlem to cholera ich wie.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wagę będzie miał pozytyw z IP w Gdańsku, dla krakowskiego fryzjera, a jaką dla sklepu internetowego z siedzibą w Poznaniu ? Trzeba pamiętać, że "lokalizacja organicznych" będzie się pogłębiać.

Nawet jak to wejdzie w życie to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i takim systemem manipulować.

Już wcześniej w tym wątku pisałem o firmie GPTR, która płaci swoim użytkownikom grosze za czytanie maili i klikanie linków.

Podczas rejestracji do takiej firmy pobierasz lokalizacje IP użytkownika lub pozwalasz mu wpisać nazwę miasta. Potem płacisz mu 0.05zł za kliknięcie plusa i/lub 0,20zł za zostawienie komentarza :)

Teoretycznie wszystko można obejść a jak będzie w praktyce to się zobaczy.

edit:

Ewentualnie powstaną: SWP - systemy wymiany plusów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności