Skocz do zawartości

Który z antywirusów jest najszybszy...


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda pisząc ten topic miałem na celu poinformowanie Was o wynikach testów antywirów jednak widzę, że definiując tytuł w formie pytania zainicjowałem dyskusję o programach antywirusowych :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość aplikacji antywirusowych sprawdzano w czterech kategoriach:

1. obciążenie generowane przy sprawdzaniu plików podczas kopiowania,

2. spowolnienie podczas archiwizacji plików,

3. wpływ na szybkość konwertowania plików np. z DVD do DivX oraz

4. obciążenie podczas startu i zamykania komputera.

co to za kategorie? no, chyba że ich nie rozumiem..

1. to jak domniemam dotyczy np. ściągania poczty, innych plików z internetu? ok, słusznie

2. tego nigdy nie robiłem, chyba że to jest nagrywanie plików na płytę, ale wtedy nie widziałem, aby jakiś program to skanował w locie,

3. tego nigdy nie robiłem,

4, ok, niech będzie, ale 5sek przy starcie nie powinno być czynnikiem decydującym o wyborze programu,

no, ale to testy szybkości działania

powinny być bardziej ludzkie kategoria, czyli przeskanowanie dysku (choć i to się robi raz na jakiś czas, zwykle raz na początku), skanowanie poczty z załącznikami, skanowanie pobieranych plików, szybkość aktualizacji, skanowanie pendrive, itp. a nie jakieś konwertowanie DVD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy w firmie tez nie mial zadnego antywira, robilismy wiekszy projekt w autocadzie i pewno slonecznego dnia wyszko stracil. tak wiec jesli to nie linux to wg antywir musi byc. zaplacenie rocznie 3 stow a stracenie calego dorobku? hm... i jak mowilem wczesniej nod i kaspersky rzadza :)

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni posiadam kasperskiego 2009 który był dołączony do PC World za 9,90 z licencją na pół roku i na razie jestem zadowolony jeżeli chodzi o obciążanie procka czy kompa... Wcześniej przez rok nie miałem nic i też nic się nie stało. Z drugiej strony to twórcy wirusów zmienili kierunek z destrukcyjnego na zbieranie danych i tak wolałem się jakoś zabezpieczyć zwłaszcza jak się robi przelewy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia użytkownika pewne aspekty działania jak np. generowane obciążenie są istotne jednak z tego powodu nie warto rezygnować z bezpieczeństwa, jeżeli komuś zamula komputer to znak że należy wymienić maszynę na nowszą o lepszych parametrach. O szybkości działania, kolorowych ikonkach i innych wodotryskach możemy tutaj debatować jednak aby ocenić oferowany poziom ochrony należałoby zasięgnąć informacji u ludzi stojących po drugiej stronie, przed działaniami których taka aplikacja ma chronić.

Od dawna używam Kasperskiego, właściwie to od czasów Win98 i Antiviral Toolkit Pro, obecnie KIS 2009

respect.gifgoogle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności