Skocz do zawartości

Pytanie o indexowanie.


Brizu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie...

Mam stronę z produktami.

Na stronie podstrony powiedzmy 10 produktów które nieznacznie się różnia.

podstrona 1sza Młotek 2kg

podstrona 2ga Młotek 5kg

itd. do strony 10

Oprócz tego mam podstrony

Miotła, Szmatka , itd.

I teraz google indexuje mi wszystko poza strona 2 do 10 z Młotkami. Oczywiście podstrona 1sza jest zaindexowana tak jak i wszystkie inne podstrony.

Czy google traktuje takie podobne wpisy jako coś bardzo podobnego i nie indexuje tego bo uważa to za śmieci?

Czy posiadając serwis który ma wizytę robotów googla raz dziennie i umieszczając tam linki do tych niezaindexowanych podstron zmuszę googla do ich zaindexowania czy po prostu zaznaczyli sobie te strony jako śmieci ( np. jako dublicate content ) i już nie będą zaindexowane.

Oczywiście mówimy o świerzej stronie i domenie.

Brizu.

Tibia Libera Serwer Społeczności Polskiej na Liberze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie wyspałam, dlatego nie jestem pewna czy dobrze Cię zrozumiałam. Czy chodzi o to, że masz podstronę wyświetlającą wszystkie produkty, a oprócz tego podstrony każdego z tych produktów oddzielnie? Jeśli tak to na podstronie zbiorczej wystarczy wyświetlić tylko fragment opisu i najlepiej urozmaicić ją np. poprzez dodanie krótkiego opisu kategorii, co przy okazji pomoże w jej optymalizacji pod kątem najważniejszych słów kluczowych.

Czy google traktuje takie podobne wpisy jako coś bardzo podobnego i nie indexuje tego bo uważa to za śmieci?

Jeśli chodzi o podstrony z identyczną lub bardzo zbliżoną zawartością, może ich wszystkich nie wyświetlać, ale nie dlatego, że uważa to za "śmieci" ;-) Po prostu Google nie widzi potrzeby wyświetlania użytkownikom kilku stron o tej samej zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności