Skocz do zawartości

kiedy nofollow?


Eldoka

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o pomysłach, w których wszystkie linki zewnętrzne umieszczane na witrynie są domyślnie z atrybutem "nofollow"? Jakie następstwa się z tym wiążą poza zwiększeniem współczynnika PR? Abstrahując oczywiście od samej wagi PR dla procesu pozycjonowania.

Czy ktoś badał takie zjawisko?

mówisz ze nofollow wpływa na zwiększenie współczynnika PR ?

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
mówisz ze nofollow wpływa na zwiększenie współczynnika PR ?

Z moich obserwacji wynika, że tak właśnie jest. W mądrych książkach też tak napisali :D Zresztą, obaj wiemy, że na tym polega ten cały PR - na sposobie linkowania między stronami.

Wiem, że wszyscy zazwyczaj zastanawiają się nad używaniem nofollow w przypadku umieszczania na własnej witrynie linków reklamowych, które nie są adekwatne do treści strony wyjściowej. Ale warto chyba wspomnieć o innych właściwościach tego atrybutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że dasz u siebie na całęj stronie nofollow to nie znaczy ze wzrośnie Ci PR ale widocznie źle Cie zrozumiałem

Absolutnie nie miałem na myśli umieszczenia nofollow na całej witrynie, chodziło mi po prostu o sytuacje, w której musimy/chcemy linkować do konkretnych strony, które mimo wszystko nie są powiązane w żaden sposób z naszą, ale NIE są też żadnymi "linkami sponsorowanymi".

Mając na uwadze, to co przed chwilą napisałem, chcę powiedzieć, że rozsądne stosowanie nofollow jest zasadne i wpływa końcowo na PR, przynajmniej tak ma to miejsce w przypadku moich witryn. Podejrzewam, że u innych również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego ci PR ? Co on Ci daje ?

Wiem, że jest mnóstwo publikacji na ten temat, w tym takie, które twierdza, że PR jest całkowicie sztucznym tworem. Ale wole dmuchać na zimne i z dwojga wole mieć wyższy PR, niż niższy lub traktować go po macoszemu. To, że dzisiaj nie odgrywa on jakiejś dużej roli, nie oznacza, że za pół roku Google nie przypisze mu wyższej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w jednej książce branżowej (jeśli można tak to pojmować) ze nofollow powinno się dawać na linki z podstron na stronę główna.

Czemu to nie wiem, podobno pod strony powinny się tylko linkować linkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nofollow powinno się dawać na linki z podstron na stronę główna

Tylko w przypadku, gdy do strony głównej prowadzi więcej jak 1 link :D

Wtedy 1 link - ten, który ma dla Ciebie większe znaczenie (np. dobry anchor) zostawiasz follow, natomiast reszte uzupełniasz o atrybut nofollow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w jednej książce branżowej (jeśli można tak to pojmować)

Tak z ciekawości, mógłbyś proszę wskazać źródło?

hehe wiedziałem że zaraz ktoś coś napisze, szczerze to nie wiem w w której (znajde ją), ale z tej której mam przy sobie można się dowiedzieć że jeżeli masz wiele kategorii na stronie (np sklep internetowy wielobranżowy), a kategorie są nie związane tematycznie to użycie nofollow może pomoc zachować tematyczność podstrony dla robota co za tym idzie być "lepszą".

Jak nie wierzysz to zrobię CI skan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam pytanie :)

czy jak rozwijam dopiero strone powiedzcmy o laptopach, to dajac linka do:

- allegro do dzialu z laptopami

- stron polskich lub zagranicznych (ktore maja dobra pozycje i sa wartosciowe) z wiadomosciami z swiata komputerow lub tez wlasnie typowo o laptopach

to powinienem dawac nofollow? chyba nie. dobrze rozumije?

i jesli mozna bez nofollow to ile takich na jednej podstronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności