Skocz do zawartości

kiedy nofollow?


Eldoka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

https://www.google.com/support/webmasters/b...mp;answer=96569

Konkretniej: ( polecam czytać z powyższego linku, ponieważ jest bardziej czytelne )

Zastosowanie atrybutu nofollow można rozważyć w następujących przypadkach:

Treść pochodząca z niezaufanego źródła: jeśli nie możesz lub nie chcesz ręczyć za treść stron do których prowadzą linki z Twojej witryny, na przykład niezaufane komentarze użytkowników lub wpisy w księdze gości, oznacz te linki atrybutem nofollow. Może to zniechęcić spamerów do zajmowania się Twoją witryną i zabezpieczy ją przed nieumyślnym przekazaniem rankingu PageRank do ,,złych okolic" sieci. W szczególności spamerzy komentujący mogą przestać celować w określony system zarządzania treścią lub blog, jeśli zauważą, że niezaufane linki w tej usłudze oznaczone są atrybutem nofollow. Jeśli chcesz rozpoznawać i nagradzać wiarygodnych współpracowników, możesz automatycznie lub ręcznie usuwać atrybut nofollow z linków umieszczanych przez osoby, które stale przyczyniają się do zwiększenia jakości treści witryny.

Płatne linki: pozycja danej witryny w wynikach wyszukiwania zależy częściowo od analizy witryn, w których zamieszczono prowadzące do niej linki. Aby zapobiec wpływowi płatnych linków na wyniki wyszukiwania lub negatywnemu ich oddziaływaniu na użytkownika, zachęcamy webmasterów do oznaczania tych linków atrybutem nofollow. Wskazówki dotyczące wyszukiwarek wymagają, aby płatne linki były ujawniane w sposób czytelny dla wyszukiwarek, podobnie jak płatne zależności w sposób czytelny dla konsumentów online i offline (np. reklama w gazecie na całą stronę może być poprzedzona wyrazem ,,Reklama"). Więcej informacji na temat stanowiska Google w sprawie płatnych linków.

Priorytet indeksowania: roboty wyszukiwarek nie mogą się logować ani rejestrować jako uczestnicy na forum, dlatego nie ma powodu, aby Googlebot korzystał z linków ,,zarejestruj się tutaj" lub ,,zaloguj się". Stosowanie atrybutu nofollow dla tych linków umożliwia Googlebotowi przemierzanie innych stron, które są milej widziane w indeksie Google. Jednakże solidna struktura informacyjna - intuicyjna nawigacja, adresy URL przyjazne dla użytkowników i wyszukiwarek itd. - może być dużo bardziej skutecznym sposobem wykorzystania zasobów niż priorytet indeksowania za pośrednictwem linków z atrybutami nofollow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksze, ale czy to nie jest tak ze gdy serwis dopiero startuje to leiej trzymac na nim nofollow, a dopiero pozniej jak bedzie wartosciowszy pozwolic sobie na dawanie linkow bez nofollow?

ciekawi mnie te wasze zdanie na temat tego ze niby gdy nasza strona jest zwyklym szaraczkiem ale my linkujemy bez nofollow na strony "bardzo" wartosciowe o tej samej tematyce to oddzialywuje to w jakims stopniu na nasza strone (na plus). gdzies mi sie tak przeczytalo jakis czas temu dlatego pytam bo z tym nofollow to wiele wersji jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec każdy ma swoje zdanie, ja stosuję w wewnętrznym linkowaniu przedewszystkim jak według mnie powinno być, a w zewnętrznym linkowaniu zależy od sytuacji. Xann ty nie stosujesz i twoje prawo. Każdy jedzie po swojemu

Ja tak samo nie patrzę na validację stron bo to dla mnie gów..o daje chociaż jak bym umiał to pewnie bym robił, ale to w pozycjonowaniu to ma wątpliwy wpływ dla mnie przynajmniej. Nie wiem może szybciej wejdą może nie, ja na to nie patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności