Skocz do zawartości

Sklep internetowy w domu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki model się sprawdza ?

Wiadomo, firma w domu do mniejszy prestiż, może hurtownie

nie chcą za bardzo wtedy rozpoczynać współpracy ? Jakie są wasze opinie ?

Zależy co masz na myśli pisząc "dom". Po prawie 2,5 roku prowadzenia własnej działalności mogę stwierdzić, że lepiej "zaryzykować" i wynająć choćby najmniejszy lokal. Chyba, że tak jak pisali poprzednicy sprzedajesz małe produkty, które nie będą zawadzały w domu. Zaczynałem od lokalu wynajętego od spółdzielni mieszkaniowej - na parterze, niegdyś pomieszczenia zsypowe, zaadaptowane na lokale użytkowe. Koszt - śmieszny, bo 100zł miesięcznie. 150zł kosztowały lokale z ogrzewaniem. 11m2 :) Klienci "bokiem" czasami przechodzili żeby dostać się do lady i za coś zapłacić. Przez rok tak tani lokal pozwolił się nam rozwinąć na tyle, że teraz już nowy prawie 80-metrowy lokal staje się powoli ciasnawy i wciąż powstają nowe podsufitowe schowki na zapasy magazynowe.

Atut takiego rozwiązania? Nieco więcej prestiżu - wiadomo 10m lokalem klienta nie zaskoczysz, ale powiem szczerze (przynajmniej w branży w której ja pracuję) - odbiory osobiste to bardzo cenny element handlu internetowego.

pozdrawiam, Sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Skoro już mówimy o działalności w domu mnie by interesowały troszkę inne jeszcze niuanse.

Chodzi mi o aspekty prawne a nie tylko funkcjionale:

Czy liczenie kosztów (w przypadku warunków ogólnych) dla firmy zlokalizowanej w mieszkaniu/domu jest takie proste??

Czy wiecie że opłata za energię elektryczną wygląda wtedy inaczej niż dla domowych zastosowań??

Czy znacie jeszcze jakieś inne tego typu przeszkody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja się udzielę tutaj.

Firmę prowadzę od Listopada 2007, w swoim pokoju trzymam cały towar, kasę fiskalna oraz wszystko co potrzebne do prowadzenia DG.

Firmę mam w domu, ale nie przeszkadza mi to na przyjmowanie w nim moich klientów - a obsługuję dość duże sklepy internetowe jak TEN i TEN, ostatnio nawet udało się znaleźć nowego odbiorcę w Czechach.

Więc jak dla mnie - nie trzeba biur, magazynów - trzeba mieć pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szman: usun linki kogo obslugujesz bo ci ktoś ich zwędzi.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działalność gospodarczą najlepiej rozpocząć najpierw w internecie. Znam kilka osób, które zaczynały swoją przygodę z biznesem na allegro, a teraz otwierają swoje stacjonarne sklepy. Nie ma sensu sugerować się tym, że internetowy biznes to nie biznes, to pieniądze jak każde inne tylko zarabiane na drodze minimalizacji kosztów.

Wiadomo, ze i o reklamę w internecie łatwiej. Przykład? firmy.net - świetna miejscówka dla małych firm, które wkraczają na cybernetyczny rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności