Skocz do zawartości

Guglarz, white seo, występowanie słów kluczowych i SWLe


Gamsiu

Rekomendowane odpowiedzi

- jeżeli Cię ktoś wrzóci do SWL'i i skieuje na Ciebie nieetyczne zagrywki SEO, lub innych nadmiernych zasmieceń, masz możliwość obszernego zgłoszenia tego przez panel, lub skierowania się bezpośrednio do Kaspar'a. Od pewnego czasu obserwują to zjawisko, które jest przez nich najbardziej tępione, reasumując nie zostawia Cię z tym problemem.
Wynika z tego że:

- systemami można szkodzić obcym stronom

- tylko pozycjonowane strony mają szansę na obronę, właściciele stron "pozycjonowanych naturalnie" z reguły nie zajmują się kontrolą linków przychodzących do ich strony

- Google sobie z tym nie radzi dlatego trzeba to zgłaszać samodzielnie

Czy w którymś punkcie się pomyliłem?

Irku, a czy wcześniej nie było takiej możliwości ? :P, aby zaszkodzić.

Właściciele mają taką samą możliwość do tego, (np. na grupie pomocy dla Webmasterów G) zadać takie pytanie, zrobić analizy i się odwołać dlaczego moja strona leży?

Prawie na wszystko jest wgląd.

A czy Google sobie z tym nie radzi? Ciekawe pytanie, czy np. strony pozycjonowane po przez SWL'e, spam zaplecza, nie są łapane metodą "zarzucanie sieci, a ryby się złapią" :) wystarczy dać im mozliwość wypchnięcia się tymi metodami i robienia selekcji, ale to tylko spekulacje ;)

Po mału wszystko nabiera klarowności, brak popytu na Systemy, smap zaplecza, pociagną za sobą zdecydowanie skutki, za ile i na ile to się okaże, wiadomo ryzyko niedokladnosci jest wliczone. :P

pozdrawiam.

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Irku, a czy wcześniej nie było takiej możliwości ? wink.gif, aby zaszkodzić.
Nie wiem bo nie sprawdzałem :)
Właściciele mają taką samą możliwość do tego, (np. na grupie pomocy dla Webmasterów G) zadać takie pytanie, zrobić analizy i się odwołać dlaczego moja strona leży?
Nie można zakładać że wszyscy korzystają z narzędzi i pomocy Google a tym bardziej ich do tego zmuszać, większość nawet nie wie o takich możliwościach. Dlatego tak jak napisałem, większe szanse na obronę mają strony pozycjonowane.
A czy Google sobie z tym nie radzi? Ciekawe pytanie, czy np. strony pozycjonowane po przez SWL'e, spam zaplecza, nie są łapane metodą "zarzucanie sieci, a ryby się złapią"
Nie widać "chirurgicznych cięć" wycinających wyłącznie SWLe, można nawet pomyśleć że dostają przy okazji :P

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant Witraj.
Interesuje mnie również jasna odpowiedź , że w przypadku jak jakaś szuja nielubiaca mnie nie wrzuci do SWLi moich serwisów a potem zgłosi je do \"spam raportu\" nie poniose żadnych konsekwencji, interesuje mnie dlaczego nie mogę linkować pomiedzy serwisami stanowiacymi moją własność , interesuje mnie dlaczego z indeksu usuwane są witryny SWLi jako sprzeczne z \"prawem google\" w tej chwili wygląda na to, że usunięte zostały w celu \"wymuszenia\" zakupu adwordsów :) interesuje mnie dlaczego google wyświetla w adwordsach reklamy łamiace prawo ( https://www.pozycjonowanie.websukces.net/pecunia-non-olet/ ), dlaczego tworzy tysiące zduplikowanych stron w swoim indeksie umieszczając kopie dmozu , dlaczego korporacja tak dbająca o czystość wyników czyści te wyniki ze stron wartościowych ? bo tak naprawdę w Waszych wypowiedziach przebija się troska o czystość wyników i o to aby internaucie otrzymywali w wynikach \"wartościowe\" strony a wszyscy wiemy, że wycinacie strony naprawdę wartościowe np. sklepy mające naprawde dobrą oferte .... mam jeszcze od groma pytan popartych przykładami i jedno co mnie interesuje to jasne odpowiedzi i brak hipokryzji oraz jasne równe warunki dla wszystkich, nic więcej nie bedzie mi potrzebne. ;)

- jeżeli Cię ktoś wrzóci do SWL\'i i skieuje na Ciebie nieetyczne zagrywki SEO, lub innych nadmiernych zasmieceń, masz możliwość obszernego zgłoszenia tego przez panel, lub skierowania się bezpośrednio do Kaspar\'a. Od pewnego czasu obserwują to zjawisko, które jest przez nich najbardziej tępione, reasumując nie zostawia Cię z tym problemem.

- Jeżeli Twoja własnosć serwisowa jest powiązana tematycznie nie ma czegoś takiego jak zakaz po przez Wytyczne. Ranking PR jest wyznacznikiem i można go podnieść według wytycznych po przez linkowanie tematyczne (cala strona tematyczna, nie wpis w QlWeb do tematyki) ranking jest wyznacznikiem stron powiązanych tematycznie i wartosci tresci na niej się znajdującej, a nie PR.

- filtrowane( lub naturalne spadki) są strony nie tylko z SWL\'ami, ale także takie które nie są dobrze zoptymalizowane, czyli temat rzeka (słabe strony pod wzgledem wartosci, lub malo funkcjonalne)

- nie zostaly usuniete ze wzgledu na AdWords, lecz te strony przyczyniały sie do sztucznego zwiększania Rankingu, (śmiecenie) narobily one rabadanu w indeksie. Ryba zawsze psuję się od głowy :-)

- czysci wyniki ze stron wartosciowych potwierdz jakims faktem, bo nie jestem w stanie odpowiedziec na to pytanie. (zawsze jest ryzyko błędu) przy wprowadzaniu innowacyjnych rozwiazan dla algorytmu.

- zaplecze tematycznie napisane unikalna trescia jest OK, duplicate content jest na chwile obecna z miejsca karcony za witrynę i 90% kopii, ktora nie ma wartosci Rankingowych.

- Przychodzi era dla witryn dla drugiego uzytkownika, a nie dla botów prowadzone juz na chwile obecna spersonalizowane wyniki wyszukiwań w USA wróze szybkie przyjscie do Nas, dlatego zostaly na jakis sposob przedstawione wytyczne Google, ranking is deat, ale came THE NEW RANKING. Które niestety wymaga więcej pracy, zaangażowania w witrynę.

:)

Strzałka ;)

1. tylko przez czas rozpatrywania \"odwołania\" właściciel serwisu stracdi kupe kasy a i gwarancje powrotu są delikatnie mówiąc niewiarygodne ;)

2. o to chodzi, że nie są powiazane \"tematycznie\" jedynym tematem wiążącym wszystkie serwisy jest ich właściciel ;) który np. interesuje się kulinariami, sportem strzeleckim, witrażami, filmowaniem, reklamą, wędkarstwem ;) i dodatkowo może mieć paru znajomych innych właścicieli stron i co teraz ?

3. nie zrozumieliśmy się - mi chodziło (w przypadku witryn głównych SWLi) mamy do czynienia z faktem iż \"wprowadziły\" zamieszanie dla innych fraz ale dlaczego usunieto je z indeksu dla frazy \"systemy wymiany linków\" ?? IMO to taki \"klaps w tyłek\" dla niegrzecznego dziecka heh bo przecież jeżeli mówimy o wartości i contencie to dla powyższej frazy mamy do czynienia ze 100% trafnością zawartosci co ?

4. fakt wyczyszczenia wyników dla paru fraz z witryny wartościowej mogę potwierdzić na przykładzie witryny bedącej do czasu czystki w top 1 pewnej kategorii ale niestety na priv (z pełnymi gwarancjami, że jej w ten sposób nie zaszkodze bo to \"moja konkurencja swego czasu do wylotu powyżej mnie w wynikach)

5. jak się ma do unikalnego contentu google news ? (nota bene tak często wrzucany na siłę do wyników na atrakcyjne hasła ) i jak jest z tym \"karceniem\" ?? przecież to zwykły agregator RSSów i niestety ale stwierdzenie o unikalności czy też unikalnych funkcjach dla użytkowników jest IMO warte \"funta kłaków\"

A teraz przykład hipotetyczny - mamy sklep z mnóstwem atrakcyjnych cen, ceny niższe nawet od cen producenta , branża mocno obsadzona przez konkurencja naparzającą linkami gdzie się da i skąd się da i aby zaistnieć trzeba robić to samo - witryna wartościowa bo czas przebywania na niej oscyluje średnio 10 min konwersja też wysoka i co teraz (niestety dopalany z konieczności SWLami) i co teraz ?

stoimy przed dylematem prawda ? Dylemat wartościowy dla uzytkownika content kontra łamanie zasad googlowskich ..... ;)

Raczej chyba możemy sobie darowac teksty pt. naturalne linkowanie od zadowolonych userów bo jak wspomniałem branża mocno obstawiona ;)

Takich wątpliwości jest więcej niestety ....... :P

PS

Sugerowany przez Ciebie nowy ranking to nic innego jak zwiększenie kosztów SEO bo tak naprawdę po co powstały systemy i smietniki ??

Po to aby umozliwić pozycjonowanie stron ludziom nie mającym kasy na starcie z własnymi biznesami sieciowymi.

Z własnego podwórka moge podac przykład - firma zaczynała mizernie z małą ilością kaski po tym jak weszła w top zaczeły się wieksze pieniądze i mozliwość tworzenia lepszej jakości zaplecza , teraz może sobie pozwolić na tworzenie zaplecza w 100% tematycznego i zakup serwerów dedykowanych tylko czy każdego obecnie na starcie stać na to teraz ??

nawiązując do powyższego moja skromna propozycja do google

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mału wszystko nabiera klarowności, brak popytu na Systemy, smap zaplecza, pociagną za sobą zdecydowanie skutki, za ile i na ile to się okaże, wiadomo ryzyko niedokladnosci jest wliczone. :P

pozdrawiam.

No jak juz wcześniej pisałem puszczanie takich informacji to przykład skutecznego buzz marketingu :)

PS

ja jakoś nie mogę się doczekać na przykład pozycjonowania jakiejkolwiek witryny (przez firmę SEO) niezgodnie z zawartością tejże witryny to tak w temacie tego czystego indeksu :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant Zaczeli od SWLi stron systemow - bo ryba psuję się od głowy, moze...

@Xann nie nie pisze tego w ten sposób, ranking wymaga pracy tematycznych zaplecz, wiec obalil bym mit ktory napisal kolega, że aby wypozycjonować strone trzeba miec duzo pieniedzy, zalezy dla kogo czy klienta czy pozycjonera :) jest duzo sposobów na proste zaplecza na tematycznej stronie (Twojej lub nie), wystarczy pomysles, a dla Google sa to wytyczne, lecz nie beda sie wtyyswietlaly stopki z poterznych forach ''pozycjonowanie stron'' na 3 str. widniejac tylko w description a forum jest o rozrywce i seksie :P

@Irek Nie widać "chirurgicznych cięć" wycinających wyłącznie SWLe, można nawet pomyśleć że dostają przy okazji = nie tylko spadaja w wynikach strony z SWL'ami

pozdrawiam.

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant Zaczeli od SWLi stron systemow - bo ryba psuję się od głowy, moze...

[......]

pozdrawiam.

(dzieki za "może" :) ) IMO jest to przykład "kary" za mieszanie w rankingu ( nazywa sie to pokazówka ) z kolei jak interpretować , że zbanowana witryna (jako niezgodna z tym siamtym owamtym czy szkodząca) pojawia się w AdWords ??? :P

(@Tomek -> kiedy w końcu poprawisz te literówke w boksie reklamowym ?? ) :)

Jeżeli zaś chodzi o koszty to niestety ale sie nie zgodze z Toba koszt "wartościowego" zaplecza (wartosciowego w/g wytycznych google) jest wielokrotnie wyższy od zaplecza w części generowanego automatycznie .

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko spadaja w wynikach strony z SWL'ami
Dokładnie o tym pisałem i moim zdaniem napisanie
Po mału wszystko nabiera klarowności ...
może być nadinterpretacją tego co się dzieje. Może to być walka z systemami jak też tylko wykorzystanie innych działań nie związanych bezpośrednio z systemami do udawania walki z nimi (siania paniki).

Zdaję sobie sprawę że dowodów nie ma na żadną teorię, dlatego też nie upieram się przy żadnej z nich.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant Słuszna uwaga z reklamami AdWrords, napisałem w tej sprawie do Mariusza, lecz jak narazie nie uzyskałem na nią odpowiedzi, lepiej by było, aby uzyskał ;) Wszystkie nie "etyczne" zagrywki ze strony z każdej ze stron są kumulowane i odbija się to na nie korzyść wszystkich. Co do wartościowego zaplecza jak w Twoim przypadku :) Bielizna jest do napisania w ciągu 45 min z przerwą na kawę, (koszt 2 łyżeczek kawy) ;) nie wspomnę o obraniu na dacelowej stronie treści, która była by wartościowa do danego elementu. Można pogodzić wytyczne G z contentem, który nie jest generowany automatem, a wnosi wartość dla G. Tzw zmysł pisania i pole do popisu pozycjonerom, którzy umiejętnie to wykorzystują :)

Irku Sianie paniki jest tu meritum sprawy, lecz z tego co mi wiadomo, grupa zajmująca się tym "zastraszaniem" jest i może to kontynuować. Poza tym są przygotowywane zmiany w algorytmie na tyle, żeby poniekąd zdać sobie sprawę z tego (mam na myśli nie poinformowanie ówczesne użytkowników Google na zasadzie siania paniki) ujawnienie się Kaspra i GPDW. Moim zdaniem jeżeli by tego nie było i zmiany zaszły by na zasadzie samego zmiennego wyliczenia algorytmowego bez "słowa" i pewnych odgłosów ze strony G dopiero by był "dym" i sprawy cywilno prawne. Nie są to żadne oficjalne dane informacyjne podkreślam. Ale idą zmiany w kierunku rankingu ect. Więc każde nawet 'sianie paniki" ma coś na rzeczy. Wymiana linkowa jest, lecz nabrała nie co innego charakteru. Dla jednych jest to zmiana lania miodu na serce, dla drugiego coś z czym się nie do końca zgadza i nie rozumie. Dostosować sie do Wytycznych G i robić swoje co do tej pory jest także dziecinnie proste. Wszystko zależy od zmysłu i intuicji jak i wiedzy w pełnym tego słowa znaczeniu.

Xann na moje i tak już ledwo widzące oko, jest to działanie propagowania Systemu wymiany linkowej samej w sobie :( znasz takie powiedzenie "trzeba urwać łeb sprawie", poza tym troszkę przyjrzałem się sprawie, lekki wywiad środowiskowy ;) dużą zasługą "krachu" nie było tu przede wszystkim sam SWL, ale użytkownicy korzystający z nich dopalając tak bezmyślnie i takimi ilościami linków (...)

Wszystko jest dla ludzi można lekko balansować na krawędzi, ale plaga nie doświadczonych userów wykorzystała to bez głowy lekko pisząc. Aha gdzieś wyczytałem w którymś poście, ech telefon zadzwonił i zapomniałem o czym :) hmm....aa Duplicate Content, jak się zaczytałem :) "szapo ba" to doprowadziło mnie to do wątków personal ring poprostu się zagubiłem Wewnętrzne sprawy, nie potrzebnie...

barszczyk nie wiem czy to pytanie czy odpowiedz, sprecyzuj i czemu ma ten post służyć...

pozdrawiam Serdecznie

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianach w algorytmie to słyszę od kiedy zacząłem się interesować pozycjonowaniem, co jakiś czas mają to być zmiany przełomowe. Wybacz ale jakoś nie potrafię brać na poważnie tego typu tekstów, bez względu na to kto je pisze tak że nie chodzi w tym wypadku o Ciebie.

Być może zostanę zaskoczony zmianami, pożyjemy zobaczymy :)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są kiedyś szydełkowaniem można było wyciagnąć PR5 pustą stroną na nie adekwatne frazy Irku troche latek minęło :) później PR był na etapie żyje czy nie (raczej nie miał on wiekszego wpływu!? A teraz żyje? Jeli tak to raking jaki i jakie sa jego wartosci? Nawet jeśli nadejdzie typowe spersonalizowanie wyników :) damy rade.

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant Słuszna uwaga z reklamami AdWrords, napisałem w tej sprawie do Mariusza, lecz jak narazie nie uzyskałem na nią odpowiedzi, lepiej by było, aby uzyskał :( Wszystkie nie "etyczne" zagrywki ze strony z każdej ze stron są kumulowane i odbija się to na nie korzyść wszystkich. Co do wartościowego zaplecza jak w Twoim przypadku :) Bielizna jest do napisania w ciągu 45 min z przerwą na kawę, (koszt 2 łyżeczek kawy) ;) nie wspomnę o obraniu na dacelowej stronie treści, która była by wartościowa do danego elementu. Można pogodzić wytyczne G z contentem, który nie jest generowany automatem, a wnosi wartość dla G. Tzw zmysł pisania i pole do popisu pozycjonerom, którzy umiejętnie to wykorzystują :)

pozdrawiam Serdecznie

To napisz jeszcze do Mariusza w tej sprawie: https://www.pozycjonowanie.websukces.net/pecunia-non-olet/ :)

co do bielizny to takich artykułów dziennie musiałbym 20 napisać ;) (uwzględniając realia konkurencji) bo chyba nie zaprzeczysz , że akurat ta "działka" to jak to mówią rzeźnia ;) teraz przeliczmy koszt 45 min x 20 ....... przy założeniu że za godzina pracy to 20PLN - suma miesięczna (nie licząc kosztów utrzymania tego w sieci) jest porażająca co ? także nie mamy co się oszukiwać realia jakie są takie są.

Mam jeszcze jedno konkretne pytanie: czy zgodne z zaleceniami (w domyśle czy bedę mógł spać spokojnie) byłoby stworzenie sieci sklepów w celu promocji/sprzedazy produktów ??

PS

ostatnio wydałem tylko 20K na przygotowanie pewnych rzeczy dla promocji / pozycjonowania sklepu angażując top modelki (więc nie jest to tania impreza wbrew temu co piszesz), planuję premierę nowinek po nowym roku :P

//Edyta (coś mi się przypomniało)

w sprawie ręcznie pisanego contentu to gugiel zafiltrował nam ręcznie pisany blog spełniający wszystkie podane przez Ciebie parametry (czyli linki w treści do adekwatnych podstron serwisu) (na szczęście zrobiliśmy "myk" i wyszedł z niego) i cóż Ty na to ????? :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można było wyciagnąć PR5 pustą stroną na nie adekwatne frazy
Moment kiedy pozycję na dane frazy ustalało się poprzez sam PR chyba przegapiłem :)
damy rade
Też tak myślę :)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności