Skocz do zawartości

Guglarz, white seo, występowanie słów kluczowych i SWLe


Gamsiu

Rekomendowane odpowiedzi

Często promowanie działań chociaż lekko zbliżonych do tych zgodnych z wytycznymi jest rozumiane zbyt skrajnie, np. jako kompletny zakaz dodawania strony chociaż do 5 czy 10 katalogów, linkowanie w 100% tematyczne (bez wyjątku), zaplecze tylko i wyłącznie tematyczne z tekstami w 100% unikalnymi. Wszystko jest OK dopóki potrafi się ocenić, jakie metody powinny być użyte do pozycjonowania konkretnych fraz i jak balansować na tej krawędzi bez zbytniego narażania się na wpadkę. A przecież w całej tej zabawie głównie o to chodzi.

i to jest właśnie ta obłuda , SWL są be ale można stawiać zaplecze które ma 100% unikalne teksty , dziwne to dlaczego został zbanowany seodopalacz przecież on stawiał 100% unikalne teksty to jak to wreszcie jest ?????

Jakie kol wiek czynności dla spowodowania sztucznego linkowania są wobec google złe , tłumacząc łopatologicznie ukaśc cukierek a ukraść rower to ta sama czynność kradzież wiec czy będę używał SWL czy będę używał 100% sztucznie stawianego zaplecza to nadal to samo

to jest właśnie koloryzowanie białe seo , szare seo , rozowe seo , czas najwyższy powiedzieć sobie otwarcie nie ma odcieni jest pozycjonowanie lub nie

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Xann, cytujesz to co ja napisałam, a komentujesz to co zrobiło Google.

To co ja zacytowałam oznacza, że wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. Nie jestem przeciwniczką systemów. Jestem przeciwniczką wmawiania, ze systemy są lekiem na wszystko, bo na forum często przychodzą początkujący pozycjonerzy, którzy chcą się zająć łatwymi frazami, a zawsze doradza im się to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja zacytowałam oznacza, że wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. Nie jestem przeciwniczką systemów. Jestem przeciwniczką wmawiania, ze systemy są lekiem na wszystko,

Xann na posty Lexy odpisujesz chyba odruchowo, bez ich czytania.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwniczką systemów.
'Lexy' nikt ci nie broni być przeciwniczką SWL'i
odpisujesz chyba odruchowo, bez ich czytania.

Od dawna mam to samo wrażenie ;-) Od Tomasza dowiedziałam się już, że pozycjonuję naturalnie (zawsze i wszędzie), że jestem przedstawicielką White Hat SEO, że jestem zagorzałą przeciwniczką SWL'i, że zabieram chleb sprzedawcom punktów (chyba tylko tym, że nie kupuję ich od nich , więc na mnie nie zarobią ;-) ) i pewnie sporo innych ciekawostek przeoczyłam ;-)

ps. Możemy wrócić do tematu? ;> Przypominam, że mamy grudzień - miesiąc sielanki na PiO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam z uwagą i nawet zawsze cytuje fragment na który odpowiadam żeby nie było nie porozumień

to nie chodzi o to ze bronie zaciekle SWL;i bo sam twierdzę od zawsze że służą do dopalania albo pozycjonowania przez 301 tylko nie lubię obłudy i fałszu

ps. jeżeli uważasz ze ta dyskusja wykracza poza sielanke na PIO to już sie zamykam

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pozycjonerów.

- Jeżeli Twoja własnosć serwisowa jest powiązana tematycznie nie ma czegoś takiego jak zakaz po przez Wytyczne.

No właśnie, a jeżeli nie jest?? Dlaczego mogą być tylko linki tematyczne (tematyczność jest też pojęciem względnym) mając bloga, czy inny serwis już nie można polecić dobrej strony (nawet całkiem obcej), bo jest nietematyczna?

Dlaczego google narzuca webmasterom, że muszą dawać linki tematyczne?. To teraz z google wylecą wszystkie wartościowe i bardzo wartościowe strony bo będą tam linki do stron nietematycznych? To co zostanie w tym indeksie????

Chciałem się jeszcze odnieść do linków w stopce, o których czytałem na grupie google - niby linki w stopce są złe bo nie dla użytkowników tylko dla robotów, ale jak to?? Przecież Google samo doradza w przypadku rozmieszczenia reklam adsense miejsce na końcu strony jako dobre i często klikane przez użytkowników - gdy użytkownik kończy czytać artykuł trafia na reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że: dlatego, że guglowi wtedy łatwiej jest indexować... lepiej jest zjeść dwie tabliczki czekolady [Wedla..mmmm :-)] niż czekolade i np śledzia... Pewnie algorytmowi gugla daje to jakieś ułatwienia czy coś? ...

Albo faktyczne gugiel piepszy głupoty, bo sam nie może tego bajzlu ogarnąć i cierpią na tym pozycjonerzy/userzy :-)

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Google samo doradza w przypadku rozmieszczenia reklam adsense miejsce na końcu strony jako dobre i często klikane przez użytkowników - gdy użytkownik kończy czytać artykuł trafia na reklamę...

No doradza odnośnie swoich reklam i linków a nie Twoich a dla Google to znacząca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to to jest coraz bardzie chore. Ciekawe dokąd google zabrnie idąc dalej w takim kierunku i przy okazji psując wizerunek firmy.

Przecież to forum też powinno być chyba odfiltrowane, czy coś..., bo ile tu jest linków nietematycznych!! To samo onet, wp, interia i każda strona zrobiona na zlecenie gdzie firma wykonująca stronę zostawia link autora i z drugiej strony portfolia itp. Przecież to bzdura!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy AdWords zgloszone, co do tych antyradarow i pochodnych stron zafiltrowanych, a wyświetlanych w PPC.

@Własciciele dopalaczy, są w indeksach :) bez zmian, lub powracają.

@Jastrzab (mylisz pojecia zafiltrowane z odfiltrowane, PiO nie ma filtra) :P te forum jest o pozycjonowaniu i linki tu umieszczone, sa czesto dla analizy, dysputach, polemikach na dane tematy jest przeznaczone miejsce na to tematycznie chyba ;) Taka to rozmowa co user, to inne wiatry.

Zeby Ci tak przyblizyc temat, systemy wymiany linkowej sztucznie przekazywaly PR, nie naturalnie i dla utrzymania czystosci Indexu (np. forum czesto przytaczam ten przypadek, jest od 10 lat temat title rozrywka pogaduszki seks, a w description google wyciągnęło stopke "pozycjonowanie stron" i znajdowało sie na 3 str, na 15 milionow zwrotu, strona która jest poniekad waszą konkurencją) nie irytuje Was to, że forum na którym siedzi on line 30k userów jest o tematach "XXX" wywaliło Was na pozycje stron 5, a Wasza ciezka praca poszla w piach, to sie tyczy kazdej branzy.

Ja wiem, że niektórych to utrzymywało chilowo raz lepiej raz gorzej, ale dawało to motywacje dla dopałek. Trzeba pojsc na jakis kompromis, wytyczne dla Stron wymiany linkowej. Juz staje sie monotonny, ale Ci ktorzy jeszcze nie sa zdecydowani, która droga jest oplacalna "cieżka praca poplaca" tyle Wam powiem nawet ze wzgledow przyszloscowych.

Duzo osob zajmujacych sie "pozycjonowaniem", ktore dawalo im chleb na chwile obecna maja problem i to poważny.

Google nie ma nic przeciwko wymianom linkowym jesli sa one z wytycznymi G, a nie mixery wiec w czym problem? Nie mozna dostosowac systemu pod wytyczne? :) i naprawde nie chodzi tu o (wasza wizje zlikwidowac SWLe aby zarabiac na reklamach AdWords) Myśle, że bardziej oblatani tu intuicyjnie sa w stanie to obiektywnie rozpatrzyć.

@Graff niestety nie jestem powiązany z Google ;)

pozdrawiam Wszystkich wielbicieli mechanizmów wyszukiwawczych.

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'seweryn' polityka G jest oparta na "bo tak" i nic tego nie zmieni.

To nie użytkownik ma się dostosować do G a odwrotnie.

G niezależnie od tego o czym my tu gadamy prowadzi swoją politykę globalną a nie regionalną , jak ktoś odkryje rozróżnianie piarowego prowadzenia komunikatów od tego co sie dzieje w rzeczywistości w golobalnym G to sobie da rade spokojnie z wynikami

Seweryn mylisz się pisząc na dłuższą mete - to stwierdzenie odnośnie pozycjonowania nie istnieje liczy się tyko dziś , za 3 miesiące G zmienni tak algorytm ze jakie kol wiek mozolnie stawiane tematyczne zaplecze weźmie w łep wiec po co ???

Nikt nie wie co będzie za 6 miesiecy to nie jest tak ze my zakładamy ze będziemy pozycjonować przez resztę życia bo każdy sobie zdaje sprawę ze jest to zawód który stąpa po cienkim lodzie

Liczy się tylko dziś. robisz kalkulacje i patrzysz czy opłaca ci sie to ryzyko

ps. tak miedzy nami Twój blog jest idealnym przykładem na to ze wytyczne G nic nie dają

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz staje sie monotonny, ale Ci ktorzy jeszcze nie sa zdecydowani, która droga jest oplacalna "cieżka praca poplaca" tyle Wam powiem nawet ze wzgledow przyszloscowych.

Kiedyś w odległych czasach kroczyłem droga ciężkiej i żmudnej pracy. Były to czasy gdzie o SWLkach nikt nie myślał chyba jeszcze. I co się stało 4 moje strony niby wychuchane zadbane poleciały sobie z indeksu. Wtedy to wielkie G pokazało mi swoja ciemna stronę i wskazało drogę w stronę ciemnej strony mocy.

Krótka i szybka myśl po co mam się męczyć nad czymś rok czy dwa jak jeden kaprys podczas okresu G i idzie to w kosz.

I zaczęła się epoka śmieciowych stron. Stawia się w góra 20 min i po bólu jak pójdzie w kosz to tylko 20 min roboty a nie 2 lata.

P.S

Gdzie się podziali wszyscy co do pisowni i ortów czepiają. Seweryna ma tu amnestie czy co?? Bo pracuje tam gdzie pracuje czy co?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności