Skocz do zawartości

Co robicie w przypadku filtra za SWL?


tomek_25

Co robicie w przypadku filtra za SWL?  

217 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co robisz z systemem wymiany linków w momencie otrzymania filtra od Google?

    • Pod żadnym pozorem nie zdejmuję punktów.
      43
    • Zdejmuje tylko linki rotacyjne.
      14
    • Zdejmuje tylko linki stałe.
      0
    • Zdejmuję wszystkie linki i piszę do G o ponowne rozpatrzenie.
      40
    • Inna odpowiedź [prosze pisać w temacie]
      12


Rekomendowane odpowiedzi

ponowne zgłoszenie pomaga - czekałem tydzień na odzyskanie pozycji/PR i wszystkiego co było po zdjeciu wszystkich linkow zewnętrznych mogących wskazywać że są to linki płatne bądź SWL.

wiem że to hipoteza z tymi SWL-ami ale cóż zrobić.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

/(<a[^<]*href=\"https:\/\/[\^"]*\"[^>]*>[^<>]*<\/a>.{0,10}){2,}/is

To cała moja teoria na temat ostatnich filtrów i zerowania PR. Ale to tylko teoria, jeszcze nie sprawdzona w praktyce. Ciekawe czy pasuje do waszych stron z filtrami?

e:znaczek :)

PS Z wyłączeniem linków wewnętrznych? Czy położenie też ma znaczenie?

e2:poprawka :)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zrobiłem babola :) już się poprawiam:

<?
//skrypt do wykrywania nienaturalnego rozmieszczenia linków
$ile_linkow=3;  //ilosc linkow wychodzących bez nofollow polozonych obok siebie (w pionie i poziomie)
$domena='onet.pl'; //nazwa domeny lub subdomeny
preg_match_all('/(<a[^<]*href=\"https:\/\/[^\"]*\"[^>]*>[^<>]*<\/a>.{0,5}){'.$ile_linkow.',}/is',file_get_contents('https://'.$domena),$wyniki);
foreach($wyniki[0] as $wynik)
{if(!stristr($wynik,$domena) && !stristr($wynik,'nofollow')) $zagrozenie=1;}
if(isset($zagrozenie)) echo '<font color="red">Strona teoretycznie podatna na filtr</font>';
else echo '<font color="green">Nie wykryto nienaturalnego rozmieszczenia linkow</font>';
?>

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, się może głupio zapytam. Po co tak mocno trzymać się zfiltrowaniem domeny jeżli witryna jest taka cenna? Ja rozumiem, że szkoda ciężkie pracy z linkowaniem, ale bez przesady. A jakby tak np zostawić zfiltrowaną witrynę celem utrzymania SWL-i. Niespecjalnie się wysilając nadać stronie nową domenę; przepisanie linków na nowy url to przecież 10 min - z zachowaniem contentu struktury url-i (to też nie będzie problemem, żeby zmienić). Powolutku linkować nową domenę w sposób jaki był skuteczny przy starej. Filtr DC nie powinien się pojawić na nowej domenie - bo stara jest sfiltrowana. Jedyny problem jaki widzę o ew. duży ruch robotów, który serwer będzie musiał dźwignąć przy oczywiście domenach z dużym site:. Oczywiście można po prostu przekierować - tylko nie szkoda tych SWL-i skoro wygląda na to, że filtry są raczej za posiadanie linków swl-owych niż za linkowanie z SWL-i (wtedy można by było banalnie wykańczać konkurencję). Bo właściwie co mi z tego, że usunę SWL-e i stracę linki - na interesujące mnie frazy trafię na 20-30 miejsca z 50-60 w filtrze - jakoś nie widzę tu szczególnego sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zdjęcie linków SWL w stopce oraz formularz ponownego rozpatrzenia !!!.

Typowe i najskuteczniejsze działanie, najczęściej filtr jest zdejmowany już po kilku dniach.

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wypowiedź jednego z przedmówców, ściagnięcie swl i mail o ponowne rozpatrzenie ściąga wszelkie filtry i przywraca pr :)

Ja myśle że dla innych osób bardziej pomocna będzie informacja nie tylko o tym że mail o ponowne rozpatrzenie wystarcza, ale przede wszystkim to co się zawarło w takim mailu, ja był długi, jakim stylem był napisany itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz po prostu coś w stylu "Na stronie był SWL ale go już usunąłem, proszę o zdjęcie filtra ze strony". Więcej nie ma się co rozwodzić, no chyba że lista grzechów była dłuższa.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie trzeba się rozpisywać, kilka zdań wystarczy.

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności