Skocz do zawartości

dobry grafik. istnieja jeszcze tacy?


pandha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
a mógłbyś powiedzieć ile masz do wydania tj jaki budżet przeznaczasz na grafikę.

A czy to ważne ile ma do wydania?

Czy jeśli ja mam nie dużą kwotę do wydania to znaczy że wykonawca będzie leciał w kulki a jak będę miała dobry pieniądz to będzie mi właził w tyłek?

Chyba nie tędy droga. Ktoś albo się zabiera za prace albo jej nie bierze.

Jeśli ktoś bierze pieniądze za pracę to chyba w jakimś celu, w celu wykonania dobrze swojej pracy w innym przypadku jest zwykłym naciągaczem.

Ze świecą szukać podwykonawcy rzetelnego, znającego się na rzeczy i z dobrą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu pytania sa dobre bo zawsze jesli jest za malo mozna powiedziec, ze nie wystarczy, jesli jest za duzo to nie powie ci, ze jest za duzo ... :hello: to jest abstrakcja ... to wykonawca powinien wiedziec na ile wycenia swoja prace bo tak to mozna zupelnie porownac do tego jak przychodzi sie do sklepu i pyta dajmy na to o litr mleka, a sprzedawca pyta ile chcesz na to wydac ;)

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy... Chyba nieco zdenerwował mnie ten topic. Więc kilka słów jak wyglada to od drugiej strony :D

Zajmując się profesjonalnie, [jakie piękne słowo] a nie dorywczo grafiką, muszę opłacić ZUS kupić parę legalnych programów itp.

Dlatego szlag mnie trafia jak otrzymuję propozycje zrobienia czegoś za darmo- "przecież to najwyżej godzinka...". Póki co jeszcze mnie na to nie stać.

Druga sprawa to ukryte konkursy widzę zlecenie a potem... " proszę zrobić , a jak się spodoba szefowi to zapłacimy"

Ja zajmuję się głownie bnerami flash i pojedynczymi stronami wizytówkami. Są to prace ze średniej półki. Współpracuje on-line z kilkoma agencjami reklamowymi. Agencje biorą za baner ok 200-300zł netto. Ja dostaję 150-200.

Co do zleceń.przez.net. kiedyś się tam ogłaszałam ale przy moich kosmicznych cenach oferta za 150 zł i faktura- konkurencja po 20 zł mnie wygryzła.Oczywiście za jakiś ciekawy tematycznie i niezbyt pracochłonny mogę wziąć 90. ale poniżej nie schodzę:tancze:

A teraz kilka słow o klientach. Może nie wszystkim wiadomo ale banery reklamowe mają określoną dopuszczalna wage w kb. I często jest tak, ze klient przysyła 2 zdjęcia i3 hasła i robię baner. Po czym przysyła jeszcze 2 zdjęcia, które m u sz ą być. Oczywiście piszę i tłumaczę że wyjdzie pikseloza. Co robi klient? Podsyła mi skomplikowane wielokolorowe logo i pisze, że to musi sie zmieścić i że jakość zdjęć trzeba poprawić.... a baner 20kB

Terminy- zawsze podaję termin- od otrzymania wszystkich Materiałów i wskazówek nagminne jest pytanie dlaczego nie ma jeszcze banera, strony itp... wtedy grzecznie cytuję mojego wczorajszego czy przedwczorajszego meila z prośbą o przysłanie materiałów.

Ostatnia mała stronka -wizytówka jest "w trakcie" od czerwca.

Klient jak mi sie wydawało bezproblemowy. Dostałam gotowy tekst w Wordzie z pogrubieniemi, opisem gdzie mają fotki, czyli prawie gotowiec tylko zmienic na XHTML. po dwoch tygodniach klient stwierdził że zdjęcia mu się mnie podobają- przysłał inne- zmieniłam. rozmieszczenie zdjęć mu się nie podoba- zmieniłam- ma nową wersję logo- zmnieniłam- tekst mu nie pasuje do zjęć ma przysłac inny...

A zaliczek nie biorę i umów nie spisuję- dlaczego? bo jak mam zrobić jeden baner za 150 zł to więcej czasu zajmuje pisanie umów, chodzenie pa pocztach, zaksięgowanie zaliczek itp

Przeważająca ilość klientów jest uczciwa- naprawdę :)

Jeszcze zapomniałabym o portfolio- chociaż szewc bez butów chodzi- coś tam widać. banerki-portfolio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też borykałem się z problemem grafika. Okazało się że najlepszym rozwiązaniem jest gość na etacie, sadzasz takiego obok siebie i pracuje. Dodatkowo szukałem gościa który jest rzemieślnikiem szanującym prace i dobrze ją wykonującym, a nie wizjonerem o duszy artysty (spróbuj takiemu wytłumaczyć co to użyteczność, jak on ma wizje artystyczną). Wiem że nie zawsze się opłaca, ale i tak kosztuje mnie to mniej niż opóźnienia w terminach, czy ciągłe szukanie kto mi wykona projekt, nie mówiąc już o tym że w firmie jest cała masa drobnej pracy dla grafika.

Jak by ktoś potrzebował zlecić to na PW, sam pilnuję terminów i wykonania. ;)

"Dopiero gdy wolna wola znowu zaskoczyła, przerwali bieg po torze przeszkód ich własnej konstrukcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś grzecznie siedziałam przy kompie, bo tak chciała jedna firma- zeby grafik był na już- no i rzeczywiście to wygodne bo małe poprawki czy drobiazgi to po 10 minutach zrobione od zgłoszenia. Ale to jest ok jak daja sporo zleceń. w ostatnim miesiącu tylko 2 - wiec siedzenie przy kompie to raczej bardzo wygórowane oczekiwania.

A co do klientów to już mam mały przykład.

SiMooN chociaż nie jest moim klientem to już stwierdził że powinnam poprawić szybkość klatek na stronie portfolio banery . Nie zapytał, dlaczego jest tak a nie inaczej, tylko z dobrego serca udzielił rady.

To jest portfolio realne - realistyczne. Każdy z tych banerków gdzieś był wyświetlany. Dlatego mają tyle klatek na sekundę ile mają i tak a nie inaczej skompresowaną grafikę...

Czyli to to realne przykłady prac, a nie: co ja bym potrafiła zrobić gdyby nie te głupie ograniczenia, no i jeszcze dwa zera do rakunku to ho ho!pokazałabym swoje artystyczne wizjonerstwo.. tylko nikt by tego nie kupił;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz marchewka, zakladajac temat nie wspomnialem o darmowych bannerach. ja chce za nie zaplacic. na prawde. problem ze nie mam komu!

bez obrazy, ale wchodze na twa strone i co widze? design zrobimy w 5 minut, a same bannery, sorki, ale ja nie widze tu profesjonalizmu. dla mnie profesjonalne bannery to np te ktore reklamuja allegro, z twoich, moze z 2 bym wzial, ale to jest dla mnie poziom allegro/zlecenia, i szczerze za zaden nie dalbym 3 stow.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności