Skocz do zawartości

dobry grafik. istnieja jeszcze tacy?


pandha

Rekomendowane odpowiedzi

Druga wypowiedź grafika i druga nie na temat.

"a po drugie kazdy szuka dobre grafika za "zlotowke"" => tutaj nikt nie podawał ani złotówki ani twoich 100 zł, uczepiłeś się tego i odwracasz kota ogonem. Tutaj było o nierzetelności i nie dotrzymywaniu terminów. Poza tym nie ma znaczenia czy to 500 czy 5000. Nikt cię do niczego nie zmusza. Jeżeli zgodziłeś się na jakąś ofertę (z własnej nieprzymuszonej woli) to zrób co do ciebie należy i oddaj pracę na czas, a nie jęcz, że masz za mało kasy skoro na tyle się zgodziłeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

WildDawid w temacie nikt nie szuka ludzi za miskę ryżu tylko normanos chciał napisać, że zależy mu na czasie i ma dużo kasy do zaoferowania ale większość grafików ma to w nosie i nie podchodzi powaznie do sprawy (jak już coś weźmie to odciąga ile się da a nie daj boże płać z góry).

Czytaj uważnie ;)

Panuje kapitalizm: każdy ma prawo zapronować swoją cenę (zleceniodawca) a ty jako zleceniobiorca możesz się zgodzić lub nie zgodzić.

Nie widzę sensu opłakiwania naszego kraju ;). Kraj jest jaki jest. Złodziei i leni wszędzie nie brakuje , nie tylko w Polsce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normanos chciał napisać, że zależy mu na czasie

ogólnie zgadza się, a w szczególe uściśliłbym, że nie chodzi oto aby było na wczoraj, na dzisiaj, ani nawet nie na jutro. Średni czas jaki jest oferowany to 7 dni, niektórzy mówią do 14. TYLKO CO Z TEGO??? Skoro po 7 dniach mówią, że pojutrze, potem, że się przeprowadzali, potem byli chorzy, potem przyjechała siostra od wujka brata matki kuzyna i nie było warunków do pracy. Ten bezczel ostatni do 14 dnia pyskował, że ma 14 dni wg. umowy więc trzeba mu dać spokój. A 15 dnia podesłał coś co się nawet na qlweba nie kwalifikuje.

Tu NIE chodzi o pieniądze. Tu chodzi o skandaliczne podejście do klienta, wieczną olewkę, nieprzejmowanie się niczym, aż w końcu zaprzestanie odpisywania na maile, brak odbierania telefonu, urwanie kontaktu. I to jest poprostu norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój prywatny problem więc daruj sobie znowu swoje trolowanie ;) I jak jesteś taki mądry to możesz zostać moim art directorem ;) i będziesz prowadził niesamowite i piękne konwersacje z grafikami ;) Możesz nawet dla nich zatańczyć i zaśpiewać, byle zrobili to na ustalony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja tym razem nie trolluje, zwykle problemem jest że zawodzi komunikacja pomiędzy dwiema stronami.

1) Osoba zlecająca ma kompletną wizję co do px <- źle, grafik staje się wtedy 'człowiekiem od obsługi photoshopa'.

2) Osoba zlecająca nie ma kompletnie żadnej wizji <- też źle, bo grafik będzie wykonywał X razy ten sam projekt.

Tak samo jest z programistami, pozycjonerami. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło bym dostał co innego niż oczekiwałem.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normanos, chodzi głównie oto, że grafik wykonuje określoną pracę zlecenie, i czy sprzeda je za 100zł czy za 1000zł to tylko kwestia klienta, czy będzie w stanie zapłacić.

Chodzi o to, że ludzie żyją w przekonaniu - super grafika, super projekt, super niska cena.

Wiele osób myśli, że za 100zł można wykonać coś naprawdę super.

Zerknij do nas

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiKaS, ale tu nie chodzi o kasę. Jeżeli ktoś Ci oferuje Xzł za design to nie bierz zlecenia bo uważasz że za mało i nic za to fajnego nie da się zrobić. Poza tym większość chyba sama wycenia swoją pracę, a nie klient przychodzi "Chce design za tyle i tyle".

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiacie sie tych cen, ale to chyba naturalne ze w gospodarce wolno rynkowej wybiera sie takie produkty jakie nam odpowiadaja za kwote na ktora nas stac. jesli szukam kogos do zrobienia topu i widze ceny typu 1000, to naturalne ze najpierw zerkne na kogos kto mi zaoferuje mniej. i nie chodzi o to ze np daje 100 zl i wymagam pocietej strony, mega super hiper, rysowanej recznie. ale tez zeby nie bylo, ze np chce prosty top do stronki zaplecza, a koles mi spiewa od 2000! problem polega na tym, ze nie wazne czy wybiore drogiego czy taniego, to i tak spiepszy sprawe, zapomni, albo powie ze ma photoshopa wersja 2010 wiec i tak nie otworze pliku wiec mi go na razie nie wysle. ja nie twierdze ze mam siana jak lodu i oczywiscie ze sprawdzam ceny, tyle ze nie wazne ile sie da, to jeszcze nie spotkalem rzetelnego grafika.

PS. O! podziekowania mi zniknęly ;(

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin: masz rację tylko to już zupełnie inny temat i nijak ma się do tego, że ktoś mówi, że pokaże szkic do 7 dni a potem jeszcze 3 tygodnie udaje, że coś robi, aż w końcu ulatnia się z zaliczką :/

@Fikas: ale co ty masz za manie z tym 100zł? Jakie znowu 100zł?!? ;) Ale dobra, lubisz ten nominał, niech Ci będzie. Umawiamy się na 100 zł, Ty się zgadzasz, a potem żalisz się, że to psie pieniądze i się nie opłaca. To dlaczego się na to zgadzasz?!? Ale to już tak na marginesie bo to trochę obok tematu nierzetelności.

ps. portfolio w .rar to tak aby zniechęcić potencjalnego klienta? ;) Działa!

@pandha: dziękuje Ci za wsparcie, jeszcze trochę i pomyślę, że zwariowałem, a wszyscy graficy są świeci i robią na wczoraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normanos, ale zasada jest jedna - jeżeli masz problem ze wszystkimi to problemem jesteś Ty! ;) Czyli osoby które mają problem z grafikami muszą zmienić podejście do nich, by potem nie przeklinać, wyzywać i czekać z kijem bejs-bolowym w klatce na niego.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić podejście, czyli czekać 2 miesiące aż jaśnie pan się zdecyduje czy może już coś wykona, czy jeszcze nie... ? Pozwolisz, że nie będę ciągnął tego wątku ;) Oczywiście możesz mieć własne zdanie na ten temat, ja tylko poczekam, aż ty będziesz potrzebował grafika ;) oj poczekaj jeszcze ;) Przypomnę ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam graficzkę zajebistą ale sam za bardzo z niej nie korzystam, robi dla wprost, angory itp. Ale droga jest. Zazwyczaj jak jakąś dostanę inspirację to jakoś sam spłodzę, ale sobie zdaję sprawę że trzeba kogoś wyszukać.

Cytat od niej:

"Nie ma rzeczy nie do zrobienia są tylko pracochłonne "

P.S tak dla modów o co chodzi z tymi podziękowaniami? Ja osobiście je mam tam gdzie właśnie niebawem mój bigos dotrze ;) ale miałem i nie mam.(Co prawda nawet nie wie za co były może ten Turystka nabił nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jeszcze, czy szukacie grafika w sensie: zrobi projekt graficzny, dostarczy PSD (lub inny format) i będziecie zadowoleni,

czy szukacie grafika w sensie: zrobi projekt graficzny, potnie to i dostarczy HTML+CSS+Obrazki?

(w przypadku layoutów stron)

Edycja: Bo zrobieniem projektu graficznego mogę się zająć. Specjalizuję się w interface'ach portali i serwisów internetowych.

Przede wszystkim staram się, aby projekt był przejrzysty, schludny i intuicyjny. O web usability też coś wiem.

Portfoliem niestety nie mogę się pochwalić, bo online nic nie zostało, a przy którymś formacie wcięło mi wszystkie prace.

Jedyne projekty, które się uratowały to: ten i ten.

Myślę, że obecnie stać mnie na więcej, projekty są już troszkę stare.

Aha, no i robię bez zaliczki, ale pobieram wszystkie dane zleceniodawcy. Za to nie wystawię fakturki.

Zainteresowanych zapraszam na pm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności