Skocz do zawartości

Budowanie strony na subdomenach w praktyce.


traktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W jaki sposób budować stronę na subdomenach w praktyce. Stosować jakieś przekierowania, może w grę wchodzi htaccess? Czy po prostu tworzymy subdomeny i robimy stronę. Na czym to dokładniej polega?

Z góry dziękuje za ewentualne porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sorry, już piszę :)

Powiedzmy, że mam stronę z opisami gadu-gadu ( odrazu mówię, że nie mam :P )

Mam menu głowne, a w nim linki np.

<a href="milosne.opisynatwojegg.pl" title="Miłosne">Miłosne</a>

<a href="glupie.opisynatwojegg.pl" title="Miłosne">Głupie</a>

<a href="smutne.opisynatwojegg.pl" title="Miłosne">Smutne</a>

<a href="obrazliwe.opisynatwojegg.pl" title="Miłosne">Obraźliwe</a>

Przykładem takiej stron może być np. www.darmowe-tapety.pl

Tylko teraz pytanie:

Czy w przypadku strony ze zrobionymi kategoriami w ten sposób google potraktuje stronę główną jako zbiór linków do stron na subdomenach, czy odrazu jako całą stronę. I tutaj pytanie, jeśli google nie potraktuje tego odrazu jako całość, to co trzeba zrobić aby potraktowało. Poza tym czy jest jakaś metoda w php lub htaccess aby uzyskać takie subdomeny. Bo tworzenie oddzielnego folderu na każdą subdomenę do chyba nie jest najlepszy pomysł?

Interesowałoby mnie wykonanie tego w taki sam sposób jak na www.darmowe-tapety.pl

Mam taki sam skrypt jak tamta strona. Działa on tak, że jest 6 plików ( index.php, galeria.php, kategorie.php, zoom_image.php itd. )

Pod tym: https://www.gifsite.pl/index2.php adresem można sprawdzić sobie zasadę działania skryptu bez subdomen ( jest jedna kategoria testowa ) i innych plików ( takich jak np. kategorie.php po kliknięciu na kategorię, galeria.php po wejściu do kategorii lub zoom_image.php po wejściu w jakąś animację ).

Każda kategoria ma więc oddzielny adres:

https://www.gifsite.pl/kategorie.php?start=0

https://www.gifsite.pl/kategorie.php?start=1

https://www.gifsite.pl/kategorie.php?start=2 itd. ...

Czy da się to w jakichś sposób podpiąć pod subdomeny? Skoro na darmowe-tapety.pl tak jest, to musi się dać, jednak ja nie znam sposobu w jaki jest to tam rozwiązane.

Trochę się rozpisałem i pewnie Wam trochę czasu zabrałem. Jest nawet szansa, że nikt nie odpisze. Ale mimo wszystko proszę o ewentualne rozjaśnienie mi tego tematu. Zawsze jest to dla Was swoista "powtórka i utrwalenie informacji". Z góry dziękuje i pozdrawiam, traktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmodyfikować skrypt tak żeby tworzył odpowiednie adresy wskazujące na strony w subdomenach. Poza tym musisz skonfigurować serwer aby obsługiwał te subdomeny - jeżeli masz ich mało i ew. zmiany będą rzadkie, to po prostu dodaj je ręcznie w panelu (najlepiej aby wskazywały na ten sam katalog co główna domena). Jeżeli ich masz dużo lub często będą się zmieniać, to lepszym rozwiązaniem jest Wildcard DNS. Poza tym musisz tak zmienić skrypt aby w zależności od subdomeny wyświetlał co innego - jeżeli wszystkie subdomeny wskazują na jeden katalog to możesz je rozróżnić na podstawie nagłówka Host; jeżeli będą one wskazywać na różne katalogi to robisz w każdym z nich kopię skryptu (lub linki symboliczne) i odpowiednio ustawiasz w konfiguracji co wyświetlać.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności