Skocz do zawartości

Jakie szkolenia z e-marketingu/e-bizu polecacie?


coval

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

własnie usiłuję znaleźć sobie jakieś fajne szkolenie z e-marketingu - firma płaci, pracownik sie szkoli ;)

No i teraz powstaje pytanie co wybrać. Nie interesuje mnie gadanie o tym co to jest reklama kontekstowa, co to jest reklama banerowa i czym się różni portal społecznościowy od redakcyjnego. Raczej interesowałyby mnie jakieś ciekawe case studies prezentowane przez człowieka, który "siedzi w branży".

Póki co rzuciło mi się w oczy www.szkoleniait.com i www.omdschool.pl. Przez moment zastanawiałem się nad gemiusem, ale jakoś niezbyt interesująca to wyglądało.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z powyższymi firmami? Czy coś byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie właściwie nic "konkretnego". Tzn. na pewno nie interesuja mnie sprawy czysto techniczne typu Adwords, pozycjonowanie czy wykorzystanie statystyk w reklamie.

Raczej:

niestandardowe sposoby spieniężania witryn

współpraca z innymi serwisami tematycznymi

współpraca z agencjami reklamowymi

proces tworzenia serwisów internetowych

marketing wirusowy

copywriting

case studies

Ogólnie każdy pies z innej budy... ;) Jakąś tam wiedzę techniczną i praktyczną mam. Mam kilka własnych stron internetowych z jakimiś tam statystykami.

Interesuje mnie aspekt biznesowy związany z internetem i "jak ugryźć" duży projekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sensie narzadko bardzo dobrą inwestycją będzie kupno kilku dobrych książek. Niestety większość bardzo dobrych książek, tych "nieakademickich", ale praktycznych nie jest dostępna w języku polskim. Polecam np. te książki, które przedstawiłem w artykule: Marketing internetowy - 11 książek, które powinieneś przeczytać (w Twoim przypadku zwłaszcza pierwsze 3)

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie będę kontynuował temat :) Właśnie zapisałem się do "google dla agencji" i wpisałem się na szkolenie w Warszawie 26 lutego. Czy ktoś był może na szkoleniu wrześniowym i mógłby napisać czego się tam spodziewać?

Z tekstu wynika, że szkolenia dla agencji są warunkiem koniecznym otrzymania dostępu do konta. Jak z poziomem tych szkoleń? Nie jest zbyt niski/wysoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzięki za odpowiedzi! Angielski to nie problem. Uruchamiam macki w US i ściągam książki...

Temat szkoleń mimo wszystko w dalszym ciągu aktualny. Możecie tutaj zostawiać swoje propozycje...

Być może zainteresują ciebie biznesowe kursy internetowe.

System pracy w internecie sposobem na niezależność finansową.

Książki na temat biznesu (prowadzenie działalności, skuteczne działania) w księgarni biznesowej Aragorn.pl

Publikacje elektroniczne, które sprzedadzą ci wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które można obejrzeć ze swojego fotela:

- wspomniane seminaria Google

- Google UK Online Advertising Toolkit opisany przeze mnie w: Google UK Online Advertising Toolkit

- materiały z ZenithOptimedia Google 2008

Warto też zainteresować się szkoleniami Google w ramach programu Google dla Agencji

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam www.marketing-internetowy.edu.pl . Kończę właśnie pierwszy semestr i nie żałuję wydatku. Pierwszy semestr to była głównie teoria z kilkoma wykładami typowo praktycznymi (niektóre naprawdę świetne). Drugi semestr to ma być głównie praktyka, więc powinno być jeszcze ciekawiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to na pewno jedne z nielicznych studiów podyplomowych, gdzie uczą również praktycznych, a nie tylko teoretycznych. Do tego dochodzi jeszcze sam prestiż uczelni oczywiście.

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przekornie polecę coś z innej beczki: w zależności od budżetu, jaki pracodawca jest w stanie przeznaczyć postaraj się wbić na jak najlepsze szkolenie z podstaw/zasad NLP.

Pomaga szczególnie przy copywritingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności