Skocz do zawartości

Sposób na korki, niszczenie środowiska itp


intruder2600

Sposób na korki, niszczenie środowiska itp  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ma to jakiś sens ?

    • tak, popieram
      13
    • nie, nie popieram
      37


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Coraz bardziej mysle o zmianie miejsca zamieszkania, zawsze mi sie podobaly okolice Nowego Sacza :rolleyes: Ze staniem przy budkach - fakt - bylby ogromny korek ale w wielu krajach jest taki system kupowania doladowania do karty, ktora jest przyklejona do szyby - specjalne urzadzenie zczytuje i nalicza oplate niezaleznie od predkosci z jaka sie przejezdza :)

Moim zdaniem rzad nie ma tu nic do rzeczy, niech sie zmieniaja, nie zmieniaja, kradna nie kradna. Ile by taki posel sie nie nakradl to i tak kropla w morzu, nieodczuwalna dla budzetu bo jakby byla wyczuwalna to dziennikarze by sie nim szybko zajeli i zmienilby miejsce zamieszkania ;) Wina raczej lezy w durnych przetargach, zarzadzie drog i wykonawcach a tego jest tak duzo, ze nie w sposob kontrolowac. Dla przykladu w Krakowie robili nie pamietam ile, chyba 3 lata Rondo Mogilskie, ktore bylo przyczyna ogromnych korkow, pozniej Grzegorzeckie, ktore bylo jeszcze gorsze. Pierwsze rondo - wygrala firma chyba z Turcji, za kupe kasy poscinali drzewa, postawili budki dla pracownikow i ... zrezygnowali, bo taniej bylo zaplacic kare umowna niz wykonac - przeliczyli sie. I stalo tak wszystko ponad rok. W koncu zrobili i nic sie nie zmienilo - rondo ogromne a korki jak byly tak sa. Wczesniej jest rondo Grzegorzeckie, odpowiedzialne za korki, ktore czasami licza ok. 15 km. Nic sie nie zmienilo oprocz nowej nawierzchni. Korki jak byly tak sa. Nie wiem co za idiota to projektowal, jakby to zrobil 20 lat temu to bylbym zachwycony ale chyba nie wzial poprawki, ze mamy rok 2008 i x samochodow, gdzie co miesiac przybywa kolejne x. Kazdy kierowca mowi, ze tam powinno byc rondo 2 poziomowe, chociaz takie tez mamy - Grunwaldzkie, gdzie korki mierza tez czasami kilka km i trzeba wystac sie dobre 20 minut, zeby sie przeprawic przez samo rondo jadac dolem.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym co innego zrobił. Mianowicie masz samochód zostawiasz go w domu a na dowód rejestracyjny z ważnymi oplątami i dowodem osobistym poruszasz się po mieście środkami miejskiej komunikacji za free.

Myślę ze dużo osób na dzień dzisiejszy zostawiło by samochód i pojechało metrem, autobusem czy tramwajem, a z czasem było by to szybciej i wygodniej niż swoim autkiem.

Dodam ze już sobie policzyłem ze nie opłaca mi się kupować drugiego auta tylko dla mnie, bo koszta jego utrzymania znacznie przekroczą koszt jaki wydaje na taksówki na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowym Sączu tez jest ogromna ilość elek - zły wybór na szukanie miejsca w ktorym nie ma korków :)

Chyba od 10 lat jest modrnizowana ulica z Kakowa do Tarnowa. Ja mialem nadzieję że ta modrnizacja bedzie polegać na poszerzeniu ulicy i dolożeniu dodatkowych pasów dla cieżarówek itp, ale niestety jest gorzej niż kiedyś, nie ma dodatkowych pasów jezdni, ale za to co kawałek sa wysepki na środku ulicy co idealnie wymusza na wszystkich aby jechali z prędkościami ciężarówek i tworzyli przy tym gigantyczne korki.

I to czesto spotykam. Rozkopują drogę na kilka lat, widać że trwa gigntyczna budowa czegoś nowego. Ale po zakończeniu jest dalej to samo co wcześniej tylko dziur w ulicy nie ma :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowym Sączu tez jest ogromna ilość elek - zły wybór na szukanie miejsca w ktorym nie ma korków :)

To już nie lepiej pomyśleć o czymś za południową granicą?? Dużo tańsze są nieruchomości a i warunki dla rozwijania biznesu inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ruszam tyłka z mojego 3-tysiecznego miasteczka :). O korkach nikt tu nie słyszał, a do wszelkich urzędów i innych tego typu spraw jadę 20km do miasta powiatowego (prostą drogą bez korków z małym ruchem) gdzie też nie jest źle. Ale nadal są tacy, którzy uważają, że to bez sensu i że w dużym mieście wszędzie bliżej. Tylko jak jadę do Krakowa (120km ode mnie) to w samym mieście spalam drugie tyle paliwa co na trasie :). Gdzie tu logika mieszkania w dużym mieście kiedy nie pracuje się na etacie - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ich będzie tyle co teraz to jasne że będzie ścisk, no ale przecież zawsze MPK może wypuścić kolejne na trasę.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto by zapłacił MPK'owi?

Jak będzie więcej ludzi jeździć to większe będą też wpływy z biletów.

I jak by MPK wykazało że tyle i tyle jeździ ludzi i tyle trzeba autobusów?

Wystarczy popytać kierowców czy autobusy są zatłoczone. Kontrolerzy też mogą przy okazji sprawdzania notować jak autobusy są zapełnione. Można w końcu kazać komuś raz na parę miesięcy pojeździć autobusami (głównie w godzinach szczytu) aby to sprawdził. No i na koniec są też pasażerowie, którzy mogą to zgłosić.

A te kolejne będą latać?

Jak jest korek to stoją w nim też autobusy, jeśli mam wybierać to wole stać korek we własnym aucie.

Zauważ że jest pewna różnica czy w korku stoi jeden autobus czy 30 osobówek :)

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kolejne będą latać?

Jak jest korek to stoją w nim też autobusy, jeśli mam wybierać to wole stać korek we własnym aucie.

Jak będą wszyscy jeździć autobusami to przecież korków w ogóle nie będzie.

Jak będzie więcej ludzi jeździć to większe będą też wpływy z biletów.

Z jakich biletów skoro wszyscy co mają auta jeździli by za friko? Wpływy z biletów by się nie zwiększyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności