Skocz do zawartości

Temat na pracę magisterską o pozycjonowaniu


moniatek

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos ma jakies propozycje? :)

Tematyka seo, wyszukiwarki, strony internetowe, e-biznes :P Studia: informatyka, specjalnosc: programowanie :)

Mam pare koncepcji.. od napisania narzedzia do wykrywania spamu w wyszukiwarkach, po pisanie oprogramowania generujacego piekne spamiki a konczac na stworzeniu wlasnej wyszukiwarki :)

Może napisać jakiś własny prymitywny silnik wyszukiwania i pokazać jego podatność na manipulację wynikami?

Albo- to może jest mało nowatorskie- system 'prześwietlania' pod kątem seo danej strony- wszystkie backlinki,site,linki wychodzące,nasycenie słowami kluczowymi,budowa strony(flash/html),itd...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hey,

Zabieram się za to samo, tylko chyba z troch innej strony. Kończę dziennikarstwo i zabieram się za reklamę w wyszukiwarce. Oprócz zaplecza technicznego, tu mam chyba największe tyły, będę starał się udowodnić, że obecność w wyszukiwarce wymaga pracy nad jakością serwisu i właściwej promocji. W zasadzie to temat będzie wyglądał "Reklama w wyszukiwarce" może dodam Google.

Temat pracy powinien być mówić wprost o czym jest praca. Jak pisałem artykuł to pozwoliłem sobie na nieco bardziej swobodne podejście "Spójrz na stronę oczami wyszukiwarki."

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Dzięki wskazówkom Jeża udało mi się nakłonić promotora do pracy na temat reklamy w Internecie. Praca ma obejmować reklamę stroy w Internecie wszelkiego rodzaju (płatna i bezpłatna) np. wykupienie linków, banerów, systemy takie jak adwords itp. oraz pozycjonowanie i optymalizacja strony. Zamierzam zrobić np. 10 stron z jednej tematyki np. hosting i spróbować reklamy za pomoca banerów, adwords, samej optymalizacji strony, pozycjonowania strony różnymi metodami i porównać osiągane wyniki ze względu na pozycję strony oraz ilość klientów jaką się da złapać na każdym sposobie. Muszę przeprowadzić jakieś badania więc dlatego wymyśliłem taki schemat - może ma ktoś jakiś inny pomysł to chętnie wysłucham.

Natomiast mam problem ze sformułowaniem tematu pracy. Porównanie metod reklamy stron w Internecie to zbyt prosty temat. Musi brzmieć ładniej tylko żeby na to samo wychodziło. Ma ktoś jakiś pomysł?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam po dłuższej przerwie,

jako kolejna osoba podpinam się pod temat - zaczynam zbierać materiały do pracy inżynierskiej dotyczącej algorytmów używanych przez wyszukiwarki. Bardziej niż aspekty praktyczne, czyli to o czym na codzień czytamy na PiO, interesują mnie (a raczej promotora :) modele matematyczne związane z wyszukiwarkami. W szczególności wszelkie odniesienia do teorii grafów (tego akurat jest całkiem sporo) i gier (tego już mniej) byłyby mi przydatne.

Wprawdzie nie jest to konkretny temat, ale jeśli ktoś z Was zna lub posiada powiązane z tym materiały, byłbym wdzięczny za pomoc.

Obecnie zacząłem przeglądać prace naukowe odnoszące sie do tych napisanych przez Brina i Page'a i tą drogą szukam przydatnych informacji (swoja droga do researchu zaciągnięty do pracy oczywiscie Google Scholar / Google Books :)

Na blogu:

pozycjonowanie a etyka. A za parę dni słów kilka o smacznych i lekkostrawnych preclach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie, troszke odkopie ten stary, ale jakże wiecznie na czasie temat ;-)

Też stoję przed definitywnym wyborem pracy inżynierskiej, byłoby mi miło jeśli ktoś skomentowałby ów wybór. Wszystko jest na takim etapie, że mogę dokonywać jeszcze pewnych korekt, stąd Wasze uwagi będą dla mnie szczególnie cenne.

1. "Wykorzystanie technik SEO do budowania świadomości marki na otwartym rynku"

2. Pozycjonowanie i optymalizacja w e-biznesie (chyba zbyt banalny w brzmieniu, jak sądzicie? ;))

Co do pierwszego tematu, to w sumie dawno temu zdecydowałem sie poprzez artykuł zamieszczony na sprawnym marketingu tutaj

www.tebim.pro - Rozwiązana dla e-biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem pracy inżynierskiej powinien być temat pracy inżynierskiej. To co napisałeś ma z inżynierią niewiele wspólnego. Napisz jakiś software...

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi być to soft, może to być zaawansowana prezentacja multimedialna. Jako inżynier, musisz wykazać się umiejętnością wykorzystania narzędzi.

Ja pisałem pracę inżynierską ze sztucznej inteligencji "Programowa synteza mowy" i robiłem prezentację, demonstrującą zasadę działania syntezatorów. Wykorzystałem do tego różne syntezatory, rejestratory dźwięki, programy do obróbki dźwięku, HTML, JavaScript i Flash. Więc pierwszy temat ujdzie, jeśli zaakceptuje ją promotor i jako praca praktyczna będzie prezentacja (ale podkreślam, musi być zaawansowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milkus

Raczej powinno być :

"Wykorzystanie internetu do budowania świadomości marki na rynku lokalnym oraz globalnym"

Wtedy masz większe pole do popisu bo SEO raczej nijak się ma do budowania świadomości i rozpoznawania marki (seo to za mało żeby to miało ręce i nogi)

- wykorzystanie wyszukiwarek SEO i SEM

- wykorzystanie portali społecznościowych np nasza-klasa.pl

- wykorzystanie komunikatorów

- wykorzystanie reklamy na forach

itd.

Tu możesz nie dość że pisać bez końca to jeszcze masz szerokie pole do popisu w technologiach (np systemy reklam kontekstowej jak działa) , systemy wymiany linków itd

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że SEO nie nadaje się do budowy marki. Na przykład jeśli wypozycjonujesz sobie "firmę X" pod frazę "super firma" to jest to budowa marki. :)

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Panowie więc tak...

W swojej pracy chcę udowonić że bez odpowiedniej promocji w internecie, nie jestesmy w stanie kreować świadomości marki. Są to zagadnienia powiązane ze studiami informatycznymi, więc któż ma się podjąć takiego tematu jak nie np. student Informatyki ;-) ?

Co do SOFTu. Nie ma złotego środku na to aby "wylansować" markę w sieci za pomocą oprogramowania. Czynników wpływajacych na budowanie marki w internecie jak wiecie jest strasznie wiele, a algorytmy wyszukiwarek na tyle bystre, że oprogramowanie może jedynie wspomagać pewne działania. Np. statystyki google analytics do monitorowania ruchu, aplikacje typu SEOBohater do dodawania stron do katalogów itp itp. Nie wiem co rozumieć pod pojęciem soft w tym wypadku. Z drugiej strony nie jest to praca doktorska czy magisterska, żeby wymyślać nowe "innowacyjne" oprogramowanie. Nie wiem czy w ogóle na dziś dzień ktoś taki jak ja jest w stanie wymyślić w tej kwestii coś innowacyjnego i przełomowego, to nie my wyznaczamy w tym wypadku trendy a Google ;-)

Poniżej kilka punktów o których chcialem pisać w swojej pracy. Co o nich myślicie?

Na czym polega E-biznes

Czym jest branding w E-biznesie (ukazać zaniechania firm w tej kwestii)

Składowe reklamy internetowej

Marketing internetowy w wyszukiwarkach

- pojęcia SEO, SEM, PPC i CPC

Formy zarządznia brandem w wyszukiwarkach

- seo pozycjonowanie

- SEO plików graficznych

- Pozycjonowanie Video (SEO Video)

- Reklama na mapach google

- Google AdWords i linki sponsorowane

Optymalizacja kodu strony oraz struktury serwisu pod kątem usability

Long Tail w wyszukiwarkach

Powstawanie rankingów wyników organicznych

Google Trends ? ogóglnie o trendach w wyszukiwarkach (czy potrzebne przy ogólnej tematyce?)

Marka tradycyjna w sieci

- ignorancja w obszarze SEO

- brak polityki w zakresie monitoringu forów, blogów, serwisów z recenzjami i opiniami.

- ignorowanie blogsfery

- myślenie przez pryzmat "zasięgu".

Kreowanie rzeczywistości w Google

- Mikroblogi i YouTube (rejestracji w serwisach YT, Myspace, Linkedin.com, Profeo.pl, GoldenLine.pl)

- profile firmowe

- fora internetowe

- wikipedia ? stworzyć opis firmy, urządznia, produktu

- dodać film, reklamę na YouTube.com

- blog blog blog ? stowrzenie firmowego bloga

Weryfikowanie skuteczności kampanii brandingowych ?

Formy monitorowania sieci www / Podstawy analityki internetowej

-- Być może problem w tym że temat mógłby być inaczej sformułowany? Raz jeszcze dziękuje za wskazówki i czekam na wasze podpowiedzi.

www.tebim.pro - Rozwiązana dla e-biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej pracy chcę udowonić że bez odpowiedniej promocji w internecie, nie jestesmy w stanie kreować świadomości marki. Są to zagadnienia powiązane ze studiami informatycznymi, więc któż ma się podjąć takiego tematu jak nie np. student Informatyki ;-) ?

Nie jest to powiązane w ogóle ze studiami informatycznymi. Budowaniem wizerunku i świadomości marki, nawet w Internecie, nie zajmuje się informatyk, tylko marketingowiec, epr-owiec, itp. Informatyk, co najwyżej może być wsparciem technicznym, ale to jest raczej mała część tego działania.

Co do SOFTu. Nie ma złotego środku na to aby "wylansować" markę w sieci za pomocą oprogramowania. Czynników wpływajacych na budowanie marki w internecie jak wiecie jest strasznie wiele, a algorytmy wyszukiwarek na tyle bystre, że oprogramowanie może jedynie wspomagać pewne działania. Np. statystyki google analytics do monitorowania ruchu, aplikacje typu SEOBohater do dodawania stron do katalogów itp itp. Nie wiem co rozumieć pod pojęciem soft w tym wypadku.

Softem może być np. oprogramowanie do zarządzania projektami SEO/SEM. Nie chodzi tutaj o to, żeby stworzyć aplikację, która będzie oszukiwała roboty. Ale może to być np. platforma do sprawdzania pozycji w wyszukiwarce Google, generowanie statystyk odwiedzin i pozycji + system wystawiający faktury. Mogą to być narzędzia ułatwiające pracę SEO (może analiza backlinków, jakiś algorytm na analizę konkurancji), ale wymaga to znajomości programowania.

Z drugiej strony nie jest to praca doktorska czy magisterska, żeby wymyślać nowe "innowacyjne" oprogramowanie. Nie wiem czy w ogóle na dziś dzień ktoś taki jak ja jest w stanie wymyślić w tej kwestii coś innowacyjnego i przełomowego, to nie my wyznaczamy w tym wypadku trendy a Google ;-)

Nie musi być to innowacja, ale najważniejszy jest własny projekt.

Na czym polega E-biznes

Czym jest branding w E-biznesie (ukazać zaniechania firm w tej kwestii)

Składowe reklamy internetowej

Marketing internetowy w wyszukiwarkach

- pojęcia SEO, SEM, PPC i CPC

To jest marketing, a nie informatyka.

Optymalizacja kodu strony oraz struktury serwisu

To jest OK i lepiej na tym się skoncentrować. Może napisać własny CMS, który byłby przyjazny wyszukiwarkom ?

- Mikroblogi i YouTube (rejestracji w serwisach YT, Myspace, Linkedin.com, Profeo.pl, GoldenLine.pl)

Będziesz opisywać jak się zarejestrować na YouTube i wrzucić film ??? - inżynier musi wiedzieć więcej.

Przede wszystkim świadomość SEO wśród nauczycieli akademickich jest bardzo słaba. Oni liczą raczej na prace z zakresu programowania (PHP, relacyjne bazy danych, C++), ewentualnie sieci i systemy (bezpieczna sieć, WiFi, Active Directory itp). Wystarczy spojrzeć na przedmioty na informatyce, są dwa główne nurty: sieci i programowanie.

Powiedzmy sobie szczerze, że SEO / SEM nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a tym bardziej wiedzy informatycznej. Jest to raczej praca opisowa, co niestety kłóci się z ideą pracy inżynierskiej, w której najważniejszą częścią jest projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności