Skocz do zawartości

100 k punktów na jedną frazę


wyciorex

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że masz nastawienie pt. "kto ma mało postów to nic nie wie lub gada głupoty".

I Twoja rozmowa ze mną ma tylko jeden cel: udowodnić mi, że nic nie wiem.

Niekulturalne i chamskie zachowanie wyszło z Twojej strony i aż dziwie się, że piszesz o kulturze.

Sformułowania "chłopie", "gościu", "lol o co ci gosciu chodzi ? jąkasz sie nawet w czasie pisania ?" - nie powiem żeby cechowały człowieka kulturalnego.

Dlatego spójrz z odrobiną krytycyzmu na to co piszesz i nie obrażaj ludzi na tym forum.

Tutaj każdy może wyrazić swoja opinie i na tym polega idea "forum internetowego".

Ja wraziłem swoją opinię a w odpowiedzi widzę: "piszesz głupoty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem po co się kłócić - temat kontrowersyjny jest i można się spierać co do ilości punktów przyłożonych na słowo kluczowe dla danej domeny. Nie zmienia to faktu, że kablują za linki i są na pewno geniusze co praktykują to co w temacie napisałem.

Jeszcze raz powtarzam - są branże, że jest to opłacalne, dla młodszych domen jest to wręcz łatwe i wymaga mniejszych kosztów.

Pojawiła się potrzeba zrewidowania SWL'i i sposobów linkowania. Trzeba się troche bardziej napocić i porozmieszczać linki w tekście i je stematyzować. Jeśli będą wywalać z indeksu strony z jakimikolwiek linkami zewnętrznymi tzn. że albo trzeba płacić za TOP 10 albo zmienił się algorytm i trza dumać dalej.

Przecież jasne jest od dosyć dawna, że linki w systemie może sobie wsadzić każdy na stronę i zrobi to dziecko w podstawówce jak umie tylko czytać i wyedytować plik na FTP'ie. Skoro znajdują to dzieci i korzystają z tego to dupowłazy jedynie słusznej wyszukiwarki też to znajdą i będą walczyć z ciemną stroną mocy. Cały tekst jest po to, żeby wymyśleć coś co pójdzie dalej (SWL'e znam od 3-4 lat i jedyne co się w nich zmieniło to ich ilość na +). Będą strony z czystym headem i footem to będą bezpieczniejsze bo byle cymbał się nie skapnie - to tyle.

Sory, że wywołałem temat, być może pojawił się on sztucznie ze względu na zawirowania i być może powinienem napisać w temacie 500 k punktów to może by łatwiej to przemawiało o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bana za linkowanie sie nie dostaje no chyba ze linkujesz spam

Jeżeli tak uważasz to Twoja sprawa. Ja mam inny pogląd na ten temat.

Tylko różnica miedzy nami jest taka, że ja nie pisze - "gadasz głupoty" - pomimo, że myślę inaczej i nie obrażam Ciebie.

Ani nie sugeruję, że nie masz pojęcia o podstawach pozycjonowania, bo za podstawowe należy przyjąć hasła: filtr, ban itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to ułatwiamy takim dupowłazom życie. Kto z nas na spamowym zapleczu ukrywa (umieszcza gdzieś indziej niż w stopce) linki?

Najprościej jest wrzucić w stopkę i zgarnąć punkty z SWL-a. I właśnie tacy ludzie to wykorzystują. Ich narzędziem są linki i GWT szczególnie zakładka "Zgłoś spam w naszym indeksie" lub "zgłaszanie płatnych linków".

Zanim SWL-e ewoluują trzeba pomyśleć nad lepszym ukrywaniem linków (nawet dla zaplecza) i plików z swl-i na serwerze - może przez robot.txt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się zastanawiam na tym czy takie działania mogą depozycjonować moje stronki, faktem jest że google kara za swl dlatego trzeba być bardzo ostrożnym, wydaje mi się że sporo fraz pozycjonowanych i do tego linkowanie podstron pod konkretne frazy znacznie zmniejsza zagrożenie filtrem.

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i google kara za SWL-e. Ale ktoś im te strony podsuwa i to jest problem. Ktoś też "podrzuca" sporą ilość linków.

Niby celem google jest usuwanie spamu z wyników ale tak naprawdę to w top 10 lub top 20 są same wartościowe strony. A taką taktyką dają pseudopozycjonerom tanią i szybką metodę na awans w wynikach wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać wszystkiego co było napisane po moim poście, ale można w nową domenę nawet przywalić 1mln punktów, zniknie oczywiście zwłaszcza jak je zdejmiesz ale bana nie dostanie a jak jest stara i dobra merytorycznie to jej tylko pomożecie także linkujcie sobie moje jak chcecie z SWL na jednej stronie się nie jedzie ja się przyłożę do innej a ta kiedyś wróci. Nie z nieba brana wypowiedź tylko z życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czegoś nie jestem pewien to tego nie piszę. Moje wypowiedzi nie wzięły się z nieba.

Zdarzyło mi się nawet, że podstrona za linkowanie dostała bana. Po jakimś czasie wróciła ale w filtrze. :soczek:

Jakby to był ban za coś innego to bez usunięcia przyczyny raczej by nie wróciła.

Może to jakaś nowa taktyka google. Jakiś czas temu jakbym wam powiedział, że będą masowo wycinać stronki z linkami w stopce też byście nie uwierzyli. Ale się dzieje.

Jestem ciekaw co do tego miliona linków, trzeba by zrobić test :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma czego się bać. Twoja taktyka jest bardzo dobra, postępuję bardzo podobnie. Tylko martwi mnie kierunek w jakim zmierza pozycjonowanie. Kiedyś była to rywalizacja, kto jest lepszy, kto ma lepsze pomysły. A teraz kto pierwszy doniesie do spam raportu.

Paranoja.

A co do kar za linkowanie to sytuacja się dynamicznie zmienia. To, że 4 miesiące temu można było dostać tylko filtr nie oznacza, że teraz jest tak samo.

Miałem dwa przypadki, które potwierdzają moja tezę, że bana też można dostać. I to nie był spam, nie miał linków w stopce.

Zobaczymy jak to się rozwinie. Może to były tylko dwa nic nie znaczące przypadki. A może google zmienia taktykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się donoszeniem nie przejmuję jak strona jest w miarę merytoryczna, a miałem takie na liście tego co imienia się nie wypowiada to mi ich nie ruszyli i tak a tamte to było badziewie przy tym co stawiam teraz na zaplecze(tylko przyznam zero dostępnych skryptów wszystko autorski wypociny :soczek: )

Miałem dwa przypadki, które potwierdzają moja tezę, że bana też można dostać. I to nie był spam, nie miał linków w stopce.

Ban czy nie ma Cie w indexie tydzień czy tam trochę ponad? Albo ja mam fart albo ty pecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona była w indeksie 3 miesiące. Linkowałem stronę główną i podstrony. Jedną z podstron "trochę" za mocno. Zniknęła z indeksu na ponad tydzień. Tylko i wyłącznie ta podstrona. Zaraz po zniknięciu zmniejszyłem linkowanie.

Po prostu podstrona została wykluczona z indeksu. Pomimo tego, że nic na niej nie zmieniałem, a serwer był cały czas dostępny.

A drugi przypadek:

Domena w miarę nowa. Dodawanie do katalogów precli i SWL. Nieodpowiednie proporcje linków (zbyt szybki przyrost) => filtr => ban => powrót do indeksu => przekierowanie 301 na nową domenę i nie najgorsza pozycja.

Możliwe, że mam pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności