Skocz do zawartości

100 k punktów na jedną frazę


wyciorex

Rekomendowane odpowiedzi

Tamte dwie domeny były moje dlatego trochę się z nimi bawiłem i testowałem. Na stronach pozycjonowanych nie pozwalam sobie na tak luźne linkowanie i testy.

Na czymś trzeba testować i próbować.

Dlatego kolego @ferolvv raczej nie narzekam na brak pracy :soczek:

A próbowaliście zrobić 301 na dwie domeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Strona była w indeksie 3 miesiące. Linkowałem stronę główną i podstrony. Jedną z podstron "trochę" za mocno. Zniknęła z indeksu na ponad tydzień. Tylko i wyłącznie ta podstrona. Zaraz po zniknięciu zmniejszyłem linkowanie.

Po prostu podstrona została wykluczona z indeksu. Pomimo tego, że nic na niej nie zmieniałem, a serwer był cały czas dostępny.

Człowieku, co ty za brednie opowiadasz?. Dostałeś bana na podstronę i ona wróciła ci po kilku dniach, tak?. Ja bym powiedział że to zwykłe wahanie site w google.

A drugi przypadek:

Domena w miarę nowa. Dodawanie do katalogów precli i SWL. Nieodpowiednie proporcje linków (zbyt szybki przyrost) => filtr => ban => powrót do indeksu => przekierowanie 301 na nową domenę i nie najgorsza pozycja.

A wiesz o tym że w przypadku indeksacji młodych domen, praktycznie regułą jest zaindeksowanie kilku podstron na początku, później site 0 i po pewnym czasie strona wraca do indeksu i indeksuje się normalnie?. Osobiście miałem masę takich przypadków, nawet w przypadku indeksacji z jednego linka. Na moje oko to nie do końca wiesz co to ban, a te twoje filtry w świeżo zaindeksowanych domenach to nie jest przypadkiem fsb?. Po czym poznajesz że to filtr?.

Nowy Blog ;-) - Pozycjonowanie i zarabianie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ci napisać co to jest ban, filtr, fsb? Nie indeksowałem w życiu jednej strony, więc wiem jak się zachowują domeny w czasie indeksacji.

Nigdzie nie napisałem "świeżo zaindeksowane domeny" tylko "domena w miarę nowa"

Jeśli strona spada z wysokiej pozycji posiadając sporo stałych lików z wysokim PR i skacze pomiędzy 4 a 7 odsłoną i po wpisaniu nazwy domeny nie jest pierwsza to można wywnioskować ze to filtr.

I nie traktuj mnie jak idioty bo Ciebie tez tak będę traktował.

@ferolvv nie wiem co Cię tak w tym śmieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ci napisać co to jest ban, filtr, fsb? Nie indeksowałem w życiu jednej strony, więc wiem jak się zachowują domeny w czasie indeksacji.

Nigdzie nie napisałem "świeżo zaindeksowane domeny" tylko "domena w miarę nowa"

Jeśli strona spada z wysokiej pozycji posiadając sporo stałych lików z wysokim PR i skacze pomiędzy 4 a 7 odsłoną i po wpisaniu nazwy domeny nie jest pierwsza to można wywnioskować ze to filtr.

I nie traktuj mnie jak idioty bo Ciebie tez tak będę traktował.

@ferolvv nie wiem co Cię tak w tym śmieszy.

W miarę nowa domena i wysokie pozycje, a później spadek. Ja bym powiedział że to fsb, ale w dzisiejszych czasach jest moda na filtry ;p.

Hmm... Tak w ogóle to wahania pozycji w przypadku młodej domeny to normalka.

Nowy Blog ;-) - Pozycjonowanie i zarabianie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban est to kara nakładana na stronę za naruszenie wskazówek Google dla Webmasterów. Najczęściej dostaje się ją za ukrywanie tekstu albo linków na stronie, sprzedaż i kupno linków pozycjonujących, lub jeżeli strona jest typowym spamem, postawionym wyłącznie w celu nabicia punktów w systemach wymiany linków.

Sprawdzenie komenda site:nazwadomeny

site: - pusty ban

są dwa wyjątki:

- świezo zaindeksowana domena

- brak linków prowadzących do strony

Moja druga domena miała linki oraz była spory czas w indeksie.

Wyindeksowanie następuje zazwyczaj po zaindeksowaniu tylko strony głównej. Miałem tak w większości domen.

Indeksacja strony głownej => wyindeksowanie => tydzień nic => zaindeksowana cała strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSB - Fresh Site Bonus - nowa domena po zaindeksowaniu na kilka dni do 2 tygodni zazwyczaj ląduje wysoko w wynikach. Tak aby użytkownicy mieli możliwość obejrzenia nowej stronki i aby sprawdzić czy jest wartościowa dla użytkowników wyszukiwarki.

Żadnych linków nie kupowałem. :soczek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSB może trwać o wiele dłużej niż napisałeś, więc powiedz mi dlaczego uważasz że to jest na pewno filtr i napisz trochę więcej o zagadnieniu banowania podstron i ich cudownym powrocie do indeksu, bo dla mnie jest to coś nowego i dotychczas uznawałem to za wahania site'u.

Nowy Blog ;-) - Pozycjonowanie i zarabianie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem żeby dobrze podlinkowana podstrona strony mającej 15 podstron znikała na skutek wahania site-u.

Spotkałem sie z wahaniem site-u w slabo podlinkowanym spamie którego site jednego dnia był 1 200 podstron, następnego 1 034 a kolejnego 1204.

A flitr łatwo poznać kiedy zaplecze jest wyżej niż domena pozycjonowana.

@ferolvv pisz sobie co chcesz. Ale nie nabijaj licznika postów, nie mając nic konstruktywnego do powiedzenia. Widzę, że sie dobrze bawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu pytanie nie związane z tematem. Te strony, które były w stopce to zaplecze do stron od znajomych.

Za spam mogę uznać tą moją stronę strona i wiele innych, które posiadam.

Odróżniam zaplecze, spam i stronę pozycjonowaną (wartościową).

Tak samo odróżniam filtr od FSB i bana od spadku site-u.

Ale Wy wiecie lepiej i Was nie przekonam. Znowu napotykam "mistrzów" pozycjonowania, którzy myślą, że wiedzą wszystko i to okazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wiesz lepiej to po co się pytasz? A co powiesz na roczną stronę której główna strona pojawiała się praktycznie dziwnym zbiegiem okoliczności prawie tylko w weekendy i wylatywała całkowicie z indexu google i tak przez rok (nie linkowana żadnymi systemami) też miałem bana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności