Skocz do zawartości

Boicie sie uzywając WiFi ?


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w mojej mini sieci wi-fi domowej ustawione, że dostęp mają tylko wprowadzone przezemnie nr mac'k i problemów nie mam.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No to będziesz miał jak komuś się zachce dostać do Twojej sieci. Co to za problem wydobyć mac z latających po okolicy Twoich pakietów, a potem (gdy nie będziesz połączony z siecią) zmienić mac i połączyć się z Twoją siecią? No chyba, że masz tam coś jeszcze?

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie ma się czego bać. Klucz WEP łatwo złamać, a WPA już się udało. Klucz WPA2 na dzień dzisiejszy nie został złamany i można próbować tylko metodą brute force. Ustawcie sobie klucz WPA2 typu "muvAVe9asuHE5u4hAT6A" i możecie spać spokojnie. Dodatkowo polecam wyłącznie zarządzania routerem przez WLAN oraz ograniczenie siły sygnału. Filtrowanie po makach niewiele daje. Klucz WPA2 oczywiście trzyammy w tajemnicy :)

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że dostęp mają tylko wprowadzone przezemnie nr mac'k i problemów nie mam.
Ja w ten sposób przez ponad rok miałem sieć wi fi :) Jednakże nie jest to dobry sposób z uwagi na to że wystarczy zczytać mac adresy osób podłaczonych do sieci po czym podmienić sobie mac adres i gdy X osoba nie jest zalogowana mozna się wbić do sieci z jej MAC adresem ;)

Ja osobiście przez rok mobilizowałem się aby ustawić WPA aż w końcu ustawiłem hasełko ;P

Zresztą całe wakacje śmigałem na jakiejś nie zabezpieczonej sieci :P Fakt czasami musiałem wychodzić na działkę bo sygnał był słaby no ale ogólnie nie zabezpieczone sieci sa potrzebne ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, wystraszyliście mnie tak, że zmieniłem na routerku tryb zabezpieczeń z WEP na WPA2. Co prawda nie mam pojęcia czym się różni WPA2 Personal od jakichś tam jeszcze, ale rozumiem, że mogę być spokojniejszy?

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele sposobów zabezpieczenia się przed dostępem do internetu. Filtracja mac adresów powiązanych z ip to tylko jedna z nich. Kolejnym może być protokół ppoe np.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za włamanie się do cudzej zabezpieczonej sieci można nawet pójść siedzieć, a że wszystko zostaje w logach więc gra jest dość ryzykowna, zwłaszcza włamywanie się do sieci sąsiada.

Co innego sieci niezabezpieczone - co dziwne nadal jest takich sporo.

Jeżeli nie przesyłacie tajnych dokumentów Pentagonu, to WPA2 w zupełności wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do niezabezpieczonej sieci nie jest włamaniem. A co do tych logów to też zależy od architektury sieci.

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście to samo, cała masa niezabezpieczonych sieci, najczęściej domowych, wystarczy podejść do pierwszego lepszego bloku. Teraz nie żałuje pieniążków wydanych na telefonik z wifi.

W domciu na routerku też WPA2 i długi skomplikowny kod ;)

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo projektuje się na wielu poziomach, to nie tylko szyfrowanie. Zabezpieczenia projektuje się zarówno na warstwie aplikacji jak i sprzętu, dodatkowo w wielu wymiarach. Jak robicie sieć na WI-FI powinniście sobie zadać pytanie "kiedy ktoś się włamie", a nie "czy się włamie"?

"Dopiero gdy wolna wola znowu zaskoczyła, przerwali bieg po torze przeszkód ich własnej konstrukcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności