Skocz do zawartości

Zapobieganie dopalania konkurencji


relons

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 264
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jez, tu nie chodzi o wykrycie kodu walidacji przez G, jezeli będzie możliwość linkowania w systemach tylko swoich stron (potwierdzonych nawet jednorazową walidacją), wtedy namierzenie takiej strony będzie rownoznaczne z tym, że sam się zgodziłeś na linkowanie swojej strony

pomysł dobry dał tu relons - white lista, a na niej strony, ktore mogę tylko ja linkowac jako własciciel, a reszta strona, które nie są na tej liście mogą być linkowane do woli, wtedy nawet namierzenie linkowanej strony nie bedzie równoznaczne ze zgodą, chyba że raport wysle własciciel :]

co do kwesti "jak inni nie zrobia to ja nie zrobię", to jezeli takiej woli nie będzie, może warto wyprzedzić innych, wtedy zagadnienia prawne masz zgłowy... tak sobie tylko pisze, wcześniej czy później ktoś sie na tyle zdenerwuje za te dopalanie strony, której jest włascicielem, że sięgnie po srodki prawne :]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcony, nikt tutaj nie mówi o linkowania tylko swoich stron, tylko o tym żeby po walidacji można było linkować tylko z jednego konta, strona która nie przejdzie walidacji będzie mogła być linkowana na starych normalnych zasadach tak jak teraz ;].

Nowy Blog ;-) - Pozycjonowanie i zarabianie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręcajcie ludzie nakręcajcie...jeszcze trochę i firmy pozycjonerskie wprowadzą nową usługę - monitoring stron przed złośliwym działaniem konkurencji. Robicie niezłe lobby w tym kierunku :(

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się postawa Jeża

Mnie również, bo widać zainteresowanie tematem. Zresztą od początku podobała mi się postawa Jeża jeśli chodzi o sprawy dotyczące seodopalacza.

white lista, a na niej strony, ktore mogę tylko ja linkowac jako własciciel, a reszta strona, które nie są na tej liście mogą być linkowane do woli, wtedy nawet namierzenie linkowanej strony nie bedzie równoznaczne ze zgodą

Racja, więc odpada już argument przeciw typu "bo jak mnie zafiltrują to nie będę mógł napisać, że konkurencja mnie dopaliła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek nie zrobicie i tak pozostają SWLe, które o Waszej "inicjatywie" nigdy się nie dowiedzą. Nie pisząc już o zignorowaniu takiej fukcjonalności..........

Nawet jakby wszyscy polscy właściciele, wprowadzili coś takiego, zostaje cała masa SWLi z zagranicy.... tak więc życze powodzenia...

Proszę, jak macie takie "rewolucyjne" pomysły to najpierw je przemyślcie w znaczeniu globalnym a nie tylko patrząć pod kątem naszego małego podwóreczka.

Jeżu, a co w sytuacji, gdy pozycjoner nie ma dostępu do strony by stawić na niej jakikolwiek kod? W moim przypadku to więszośc moich klientów...

Z drugiej strony proponuję ci wstawić taką funkcję w swoim "systemie", bedziesz pionierem, tylko ciekawe jak szybko zaczniesz tracić userów..

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić opcję jak w adense, wyświetlaj tylko w tej witrynie a tutaj linkuj tylko z kont: arek, marek i kacper. Rejestruje się u Xanna, linkuje domenę, waliduję ją JAKKOLWIEK a potem z innych kont Xann nie puści mi linków. Opcja wg mnie potrzeba, bo po odpowiedzi Xanna co robi jak ktoś zgłasza taki problem co najmniej się zastanowiłem nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcony, wybacz, ale kompletnie nie zrozumiałem o co Ci chodzi. :-)

mkane, co za złośliwa bestia. ;-)

Adrian, Lexy, dzięki, ale tutaj nie chodzi o to.

Nie jest żadną tajemnicą, że część z pozostałych bieżących "liderów" jeszcze rok/dwa/trzy lata temu przychodziła do mnie, niekiedy w podartych spodniach, po pomysły, proponując współpracę, czy po prostu z prośbą o zapoznanie z towarzystwem. Każdy się "wyrabia", jedni są na tym etapie teraz, inni będą za kolejny rok, są też i tacy, których pułap ja osiągnę za 20 lat. Normalna sprawa.

Tu chodzi o to, że pół obecnej działalności internetowej w Polsce, to wolna Amerykanka, rżnięcie contentu, rozwiązań, naruszanie autorstwa, czy dziesiątki innych działań z pogranicza łamania prawa, niemniej każdy wcześniej czy później zostanie rozliczony (mam nadzieję za jakiś czas dać przykład firm które kradły tekst oferty z moich stron, dzięki czemu wyciągnęły grube miliony z UE). Niektórzy spośród nas, przeważnie posiądający co większe firmy, widzą konieczność dążenia do osiągnięcia pewnych prawnych standardów, tym bardziej że SEO z każdym dniem przestaje rządzić się prawami forów warezowych. Ci spośród nas którzy krewetki nadal jedzą palcami, zrozumieją to za kolejne dwa lata, niestety prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy już nie będą się zaliczać do grona liderów.

SWL-e to chyba jedyny oligopol, w którym istnieje konkurencja, a brak jest porozumienia. Co za idiotyzm. :(

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci spośród nas którzy krewetki nadal jedzą palcami
To czym to się je? :( chociaż ja tego nie lubię :)

jez: temat który poruszasz dobiega trochę od tematu wątku i tak jak piszesz powinien być prowadzony przede wszystkim pomiędzy właścicielami systemów.

Zabezpieczenie domen jest nierealne, nawet pomijając problem globalny o którym pisał mkane to systemy bez takich zabezpieczeń będą istniały dopóki będą miały klientów.

Czy społeczność pozycjonerów gotowa jest zrezygnować z takich systemów? Jedni będą chcieli linkować konkurencję, innym nie będzie się chciało weryfikować domen.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 strony gadania o niczym. Moim zdaniem poje*** pomysł ta autoryzacja (łagodniej nie da się powiedzieć). Google będzie miało na tacy strony które używają SWL-i i tylko o to wam chodzi tzw. whiteseowcy. Nikt nie będzie mógł powiedzieć że konkurencja dowaliła mi systemem. I co ja miał bym teraz na każdy z setek serwisów zaplecza kod autoryzujący wrzucać?! A co mieli by powiedzieć Ci co mają ich tysiące? Weźcie się do roboty, a nie udziwnienia i utrudnienia tylko ludziom wymyślacie. Ale pewnie, za trudno wymyślić jak postawić sto trudnobanowalnych spamiarek, łatwiej innym życie utrudniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne wynik późnej pory ;-)

//edit:

Irek, krewetki najlepiej smakują w cieście albo w sałatce, np. z kawałkami jabłka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności