Skocz do zawartości

ARBO - moje zdanie oraz pytania dla osób mających stycznośc


chomik3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem pisać tutaj w tej sprawie już jakieś 3 tygodnie temu, jednak zwlekałem mając nadzieję, że moje powątpiewanie w profesjonalizm agencji ARBO media to tylko subiektywne odczucie i pomyłka z mojej strony. Niestety w tym wypadku z całą stanowczością stwierdzam - pomyliłem się i niestety, ale ta firma jest niepoważna. Z tego miejsca mogę jedynie dac rady komuś, kto rozważa dołączenie do tej agencji - daj sobie spokój człowieku...

Do czasu podpisania umowy prezentują wręcz znakomity poziom, można by powiedziec, profeska w pełnym znaczeniu tego słowa, podejście do klienta wyśmienite. Odpowiedzi na maila co 10 minut, akceptacja witryn równie szybka... Przesłałem podpisane umowy i... no i super, od razu odezwali się Panowie odpowiedzialni za wstawienie kodów reklam. Tutaj od razu mówię, fuszerka jakich mało, agencja która chwali się zdjęciami swojej ekskluzywnej siedziby, nie ma nawet pieniędzy na przetłumaczenie panelu na język polski... Tak więc macie do wyboru - angielski albo czeski... Prędkośc działania ów skryptu obsługującego kody reklam jest w najlepszym wypadku - żółwia - , a same kody można nazwac idiotycznymi...

Po poprawnym wstawieniu kodów reklam kontakt z w/w agencją się - urwał...

Wysłałem do nich około 10 maili - więcej już nie miałem siły, ponieważ jestem człowiekiem poważnym i doszedłem do wniosku, że dalsze pisanie czy prośby o odpowiedź są po prostu bezcelowe, ponieważ jawnie można wnioskować, że nie odpisują celowo.

Komentować nie mam już zamiaru tego wszystkiego - opisałem moją sytuację w wielkim skrócie. A odpisałem, ponieważ może, jeśli szanowni pracownicy tej nędznej agencji nie raczą odpisać, to może ktoś, to miał lub ma wątpliwą przyjemność z nią współpracować odpowie mi na kilka pytań:

Reklamy po poprawnym wstawieniu kodów i akceptacji przez ich pracownika, wyświetlam już około miesiąca... co muszę zrobić, by otrzymacć pieniądze za ich wyświetlanie?

W jaki sposób wystawię tam rachunek, w jaki sposób w ogole mogę zobaczyć ile pieniędzy zarobiłem?

Kokosów się nie spodziewam, jednakże przy milionie wyświetleń miesięcznie raczej nie podaruje im nawet złotówki...

Pracownikom ARBO media serdecznie dziękuje za wypowiedzi, nie potraficie odpowiedzieć mailowo, więc zgrywać profesjonalistów tutaj nie musicie.

Proszę wszystkich o swoje opinie oraz o pomoc, jak to było w Waszym przypadku, jak rozliczacie się z tą agencją, jak dokonujecie wszelkich formalności związanych z płatnościami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARBO w porównaniu z IDM to bajka :).

1. Kody są takie same dla wszystkich witryn, jakoś nikt nie narzeka na prędkość itp, u mnie działa znośnie.

2. Po 10-tym każdego miesiąca możesz sprawdzić ile zarobiłeś w poprzednim. Po zalogowaniu się w panelu wchodzisz w Servers, potem przy konkretnej stronie wybierasz reports i 4-ta opcja od góry Server campaigns share for - wybierasz poprzedni miesiąc i masz.

3. Jak wypłacić pieniądze - tak z ciekawości spytam, czytałeś umowę? Przecież wszystko jak byk pisze jak fakturę wystawić, z jakim terminem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi miałem często do 10 minut, jednak do momentu, kiedy nie umieściłem poprawnie kodów... Ogólnie rzecz biorąc, łaski nie robią, szczeże, z tego co patrzę teraz w te raporty, to na zwykłym adkontekscie (uwaga, tylko jedna reklama z 4 linkami) zarobiłem w tym miesiącu prawie 500 zł, natomiast w ARBO 1/5 tej sumy... może coś źle liczę, a może tak jest, bo to początek? Mam wrażenie, że długo nie zagrzeję tam miejsca. Ktoś mądry rzucił pomysł, by tak 50 serwisów połączyc i wspolcznie oferowac kampanie u siebie, każdy by czerpał pełne zyski z kampanii na swojej witrynie, a koszty związane z prawnikami, księgowymi czy inne dzielic na każdego z czlonków. Perpetum mobile...

Jeśli mógłbyś lub ktoś inny, dokładnie albo mniej więcej powiedziec, w jaki sposób, mogę im wysłac rachunek? robię to w formie listownej, czy po prostu przesyłam jakoś raport, generuję? W jaki sposób się to odbywa? Moim zdaniem, powinni poinstruowac kazdego w jaki sposób się to robi, niestety oni największą wagę przykładają do poprawnego umieszczenia kodów i podpisania umowy, później radź już sobie sam, ważne że mamy z Ciebie pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz o tym miesiącu, kwoty podawane za dany miesiąc z tego co zauważyłem są za zakończone kampanie, a one mogą trwać na przestrzeni miesięcy. Generalnie patrząc na listopad to 10-tego grudnia miałem 5-8x więcej $ (czyli finalnie do wypłaty) niż kiedy patrzyłem ostatniego dnia listopada. Patrz tylko na rozliczone w 100% miesiące czyli dla pewności 11 dnia kolejnego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ponieważ w zeszłym, nawet niepełnym miesiącu, sumy to już prawie tysiąc za każdą z witryn, tak więc nie jest źle.

Ale czy dostanę pieniądze za niepełny (pierwszy) miesiąc?

W jaki sposób mam to im zasygnalizowac, że chcę by przelali mi pieniądze?

Prosiłbym o pomoc w tej sprawie, jestem osobą prywatną, nie wiem totalnie co zrobic... Firma wystawia fakturę i tyle, ja natomiast rachunek? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno umowa nie reguluje w żaden sposób sposobu wypłaty? Pieniądze za niepełny miesiąc na 100% dostaniesz. Może zadzwoń po prostu do nich, zamiast sie motać z mailami :).

No i bardzo dziwi mnie fakt, ze jakaś agencja reklamowa chce współpracować z osobą prywatną, zazwyczaj nie było takiej możliwości, może jakieś nieporozumienie między wami wyniknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczenia masz generowane w panelu co miesiąc. Zazwyczaj 5tego każdego miesiąca są już gotowe za poprzedni miesiąc i wiesz wówczas ile zarobiłeś. Na bieżąco możesz sprawdzać jedynie statystyki wyświetleń poszczególnych kampanii. Co do rozliczenia, to spójrz w umowę, którą podpisałeś. Pewnie masz umowę o dzieło. Najlepiej zadzwoń do nich i poproś panią Gajdę, która wszystko ci wyjaśni.

Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co patrzę teraz w te raporty, to na zwykłym adkontekscie (uwaga, tylko jedna reklama z 4 linkami) zarobiłem w tym miesiącu prawie 500 zł, natomiast w ARBO 1/5 tej sumy...

Jeśli mógłbyś lub ktoś inny, dokładnie albo mniej więcej powiedziec, w jaki sposób, mogę im wysłac rachunek? robię to w formie listownej, czy po prostu przesyłam jakoś raport, generuję? W jaki sposób się to odbywa? Moim zdaniem, powinni poinstruowac kazdego w jaki sposób się to robi, niestety oni największą wagę przykładają do poprawnego umieszczenia kodów i podpisania umowy, później radź już sobie sam, ważne że mamy z Ciebie pieniądze...

1. Przyłączyłem się do nich w kwietniu. Jak po raz pierwszy zobaczyłem ile zarobiłem pomyślałem "żal, mogłem zostać w adsense", ale trzeba przyznać, że z każdym miesiącem była tendencja wzrostowa. Aktualnie w porównaniu z pierwszym pełnym miesiącem mam 7-25x więcej (w zależności od miesiąca - wiadomo - najgorzej latem :) )

2. Możesz dodać również reklamy adsense. Ja tak jakiś czas miałem. Wyglądało to tak, że gdy nie mieli żadnych reklam do wyświetlania, to wyświetlali mi adsense (kod który podesłałem). Wystarczy im podesłać kody. Nie robili problemu.

Rozliczenia masz generowane w panelu co miesiąc. Zazwyczaj 5tego każdego miesiąca są już gotowe za poprzedni miesiąc i wiesz wówczas ile zarobiłeś. Na bieżąco możesz sprawdzać jedynie statystyki wyświetleń poszczególnych kampanii. Co do rozliczenia, to spójrz w umowę, którą podpisałeś. Pewnie masz umowę o dzieło. Najlepiej zadzwoń do nich i poproś panią Gajdę, która wszystko ci wyjaśni.

Dla pewności zalecam drukować raporty 11stego. Przez 3miesiące zawsze do 3-4tego już były niby gotowe raporty (i się nie zmieniały gdy wchodziłem), więc 6stego drukowałem. Jednak gdy teraz patrzę na raporty za te wcześniejsze miesiące, widzę, że za szybko je wysłałem, gdyż później jeszcze doszła jakaś kasa. W związku z tym teraz czekam zawsze do końca (do 11stego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma się to następująco:

Adkontekst - jedna mała reklama tekstowa, nie uciążliwa, zero pop up i nie rzucająca się w oczy - około 500 zł miesięcznie

Google AdSense (Tutaj około 10 witryn) Zarobki dziennie około 70 $ - z czego z jednej witryny, w zasadzie z 1/20 ruchu co na największej, w zasadzie około 80 % zarobku

ARBO - z tego co widzę po niecałym miesiącu który jest za mną to około 2,5 - 3 tyś zł

Nie jest najgorzej... szkoda tylko, że nie chce im się odpisac na tak banalne pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z AS jaka miałeś różnice? Procentowo mógłbyś określić wzrost przychodów w porównaniu z AS?

Niestety trudno to określić, bo zależy do jakiego okresu mam się odnieść. Nie chciałem przystępować do Adsense, bo miałem tam już z jednej witryny 15-25$ dziennie (przez ponad rok) co dla mnie wtedy było dużo. Niestety nie wiem co później się stało, ale zarobki zaczęły nagle spadać...do poziomu 0,5-2$ w lutym i marcu. Nie wiem dlaczego. Wtedy postanowiłem dołączyć do arbomedii, ale niestety tutaj też nie jest najlepiej...z 2k uniq dziennie i 50k odslon około 350-500zł netto miesięcznie. To bardzo mało wg mnie. Rekord to było 900netto. Staram się nadrabiać PP. Nie wiem co na to poradzić...Jakieś pomysły? Wiecie co mogło się stać z Adsense?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomik3,

1) Jak chcesz być poważnie traktowany, to zadbaj o treść tych maili i przede wszystkim o ortografię (to nie złośliwość).

2) Jak chcesz jeszcze poważniej być traktowany, to po nieotrzymaniu kilku odpowiedzi... zadzwoń do nich.

3) Może osoba kontaktowa poszła na urlop? Może ją zwolniono? Może nawalił im filtr antyspamowy? Wyjaśnij to, dopiero potem najeżdżaj na firmę.

Choć przyznaję, że brak kontaktu od momentu wklejenia kodów reklamowych to dziwny zbieg okoliczności i można być podejrzliwym.

2k uniq dziennie i 50k odslon około 350-500zł netto miesięcznie. To bardzo mało wg mnie. Rekord to było 900netto.

Przy takiej oglądalności to naprawdę bym nie narzekał. Osiągnąć 2k uu dziennie to nie trudno. A kilka takich stronek może generować całkiem ładny dochód.

Właśnie rozpoczynam współpracę z ARBO i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Miałem wiele pytań i kilka zastrzeżeń związanych z umową, ale wszystko zostało cierpliwie wytłumaczone i wyjaśnione. No i zobaczymy jak to będzie po otrzymaniu kodów :)

Mam jednak jedno pytanie. Napisałbym do ARBO ale teraz juz przerwa świąteczna, więc nie sądzę, że dostałbym szybką odpowiedź. A chodzi o to, że nie wyraziłem zgody na kilka form reklamowych (tych najbardziej wkurzających). Wysłałem im dokładną listę form reklamowych, które sie mają wyświetlać i tych, które się nie mają wyświetlać. Zaakceptowano listę. Jednak we wzorze umowy, w tabeli standardowych form reklamowych zostały wszystkie. Czy ta tabela w związku z wcześniejszymi ustaleniami nie powinna zostać poprawiona? Czy nie jest ona taka istotna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak chcesz być poważnie traktowany, to zadbaj o treść tych maili i przede wszystkim o ortografię (to nie złośliwość).

Akurat jeśli chodzi o te sprawy, to ortografia pracowników ARBO pozostawia wiele do życzenia, składnia oraz starannośc odpowiedzi. Z mojej strony zachowane są wszelkie zasady estetyki treści oraz samej ortografii (forum to forum i chodzi o tresc, tak więc na przyklad, nie przejmuję się nie działającym ci)

2) Jak chcesz jeszcze poważniej być traktowany, to po nieotrzymaniu kilku odpowiedzi... zadzwoń do nich.

Mam w takich sprawach doświadczenie, współpracowałem nawet z grupą ATI (TVN), oraz kilkoma mniejszymi agencjami reklamowymi. Na co dzień mam stycznośc z ludźmi biznesu, a jednak takiego podejścia nie znałem ze strony kontrahenta.

3) Może osoba kontaktowa poszła na urlop? Może ją zwolniono? Może nawalił im filtr antyspamowy? Wyjaśnij to, dopiero potem najeżdżaj na firmę. Choć przyznaję, że brak kontaktu od momentu wklejenia kodów reklamowych to dziwny zbieg okoliczności i można być podejrzliwym.

Nie dziwny, tylko wyjątkowa perfidia z ich strony, kiedy ważne były ich interesy potrafili odpisywac w kilka minut, natomiast nagle urwany kontakt? Kiedy ktoś idzie na urlop, korespondencję przejmuje inna osoba, tresc wiadomosci jest znana kazdemu pracownikowi a konta mimo, że mają z pozoru osobistą nazwę (konta mail) są kontami firmowymi do których ma wgląd każdy pracownik - wielokrotnie odpisywało mi kilka osób. Jeśli chodzi o telefonowanie z mojej strony, to z pewnością tego nie będę robił. Wystawię w odpowiednim czasie rachunek i będę czekał na zobowiązania wobec mnie, jeśli z tego się wywiążą, to płakał z powodu braku kontaktu nie będę... Jeśli nie, podpisuję od razu odstąpienie od umowy, a sprawa kończy finał w sądzie zgodnie z warunkami umowy i zobowiązaniami wobec mnie, z których się nie wywiązują. Masz umowę więc wiesz, że mają obowiązek odpowiadac na maile oraz dostarczac wszelkich informacji, jakie chcesz uzyskac.

Właśnie rozpoczynam współpracę z ARBO i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Miałem wiele pytań i kilka zastrzeżeń związanych z umową, ale wszystko zostało cierpliwie wytłumaczone i wyjaśnione. No i zobaczymy jak to będzie po otrzymaniu kodów :)

Do tej pory też nie narzekałem...

Mam jednak jedno pytanie. Napisałbym do ARBO ale teraz juz przerwa świąteczna, więc nie sądzę, że dostałbym szybką odpowiedź. A chodzi o to, że nie wyraziłem zgody na kilka form reklamowych (tych najbardziej wkurzających). Wysłałem im dokładną listę form reklamowych, które sie mają wyświetlać i tych, które się nie mają wyświetlać. Zaakceptowano listę. Jednak we wzorze umowy, w tabeli standardowych form reklamowych zostały wszystkie. Czy ta tabela w związku z wcześniejszymi ustaleniami nie powinna zostać poprawiona? Czy nie jest ona taka istotna?

Nie, akurat w tej kwestii jest to kwestia dogadania. Fakt faktem, warto miec coś takiego w umowie, jednak z tego powodu nie powinno byc problemów. Jeśli uprawniony pracownik, odpisał Ci w korespondencji e-mail, że zgadza się na Twoje warunki, to jest to także dowód, w ewentualnym postępowaniu rozstrzygającym spory w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności