Skocz do zawartości

OFE Który wybrać?


kozak222

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Żadnego polecał nie będę :D bo decyzja w 100% powinna być Twoja :)

Swoją drogą niedawno zacząłem przygodę z OFE więc jestem jeszcze

"żółtodziobem" w tych sprawach :(

Polecam za to przejrzeć RANKINGI OFE i sprawdzić który fundusz radzi sobie

z roku na rok lepiej (w ten sposób ja wybrałem swój) :D

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz taki ktory bedzie ci zabieral jak najmniejsza prowizje

ja jestem w CU

jezeli chodzi o zyski to kazdy z nich bedzie miec podobne gdyz przepisy sa tak skonstruowane ze wielkiego popisu one nie maja jak kicha na gieldzie to i kicha w funduszach

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie bedziesz w 3 filarze, to praktycznie nie ma znaczenia ktory wybierzesz

hehehe...

Mam nadzieję, że alternatywą emerytury w Polsce jak będziemy dziadkami będzie coś od Gugla, jakiś EmerytSense :D

PS. Ostatnio wpadła mi w łapska symulacja nowego wyliczania emerytur przewidziana od 01/2009 no i powiem, że nieciekawie to wygląda. Będą jeszcze mniejsze emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy bańke ulokować na lokacie i masz odpowiednią emeryturę

Tylko musisz uwzględnić że rzeczywista inflacja jest dużo wyższa od publikowanej przez urzędasów z GUS, są lata że jest wyższa od oprocentowania lokat. Także oszczędzanie na lokacie nie zawsze jest opłacalne. W tej chwili mamy idealną sytuację, lokaty po 10% i nawet jest groźba deflacji.

Tzn co z tym prawem nie tak ? Przeciez mozesz tak zrobic...

Ano to, że jak pracujesz to pracodawca obowiązkowo musi odprowadzać prawie tysiąc pln od dochodu pracownika do złodziejskiego zusu i ofe (koło 7-8 stów przy minimalnej krajowej). Jakby nie było tego obowiązku to pracownik mając większą zdolność kredytową może wziąć kredyt na mieszkanie i dalej wiadomo co... a tak przy takich obciążeniach nie każdego stać na kredyt na mieszkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywna emerytura to przede wszystkim z dala od państwa i zusu. To co proponują ofe - a więc inwestycje na jednym małym i niestabilnym rynku, w jednym państwie i jednej walucie, całkowicie poza twoją kontrolą, wypłacane w formie skromnej kroplówki do końca żywota - jest imo nie do przyjęcia.

To co proponuje nam państwo i zus to w zasadzie nic innego niż piramida finansowa. Płacąc składki finansujemy emerytury obecnych emerytów, przy okazji sami otrzymujemy obetnicę wypłaty czegoś tam za ileś tam lat, tak jak sobie to wyliczy zus. Tylko że tutaj nie wchodzisz do piramidy dobrowolnie, ale pod prawnym przymusem musisz oddać spory procent swoich dochodów. ;)

Dlatego alternatywną emeryturę rozumiem przede wszystkim jako bycie niezależnym. W inwestowaniu zasadniczo jeszcze żaden tłum nie stał się bogatszy. :)

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOUKETTA: wszystko ładnie wygląda na papierze. Mam znajomych, którzy tak robią, ale nie jest tak prosto. Bo mieszkanie przeważnie później wymaga remontu, bo zawsze ktoś może wypaść, bo jest 2-3 mc przerwy bez wynajmu. Różnie z tym jest. Pomysł jest dobry, ale trzeba mieć też trochę szczęścia i dobrą lokalizacje.

Co do emerytury to warto odkładać sobie X sumę co mc (np 100 czy 500 zł w zależności od dochodu) na IKE. Nie ma podatku belki, można wpłacić kasę wcześniej (wtedy się zapłaci podatek).

(L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności