Skocz do zawartości

OFE Który wybrać?


kozak222

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To OFE to jakiś żal. Ostatnio widziałam wydruk od znajomego z ING przez 9lat z 10tys. zrobili 11tys. to już lepiej dać pieniądze na lokatę. Jak do mnie przyszedł doradca to miałam do wyboru OFE, który najmniej stracił bo wszystkie straciły - SIC!(dane z ostatniego roku). Wybrałam AEGON bo tak mi pan doradca doradził pewnie miał u nich najwyższą prowizję ;)

Darmowe gry flash online - zapraszam :) a tutaj 50 PLN zwrotu za zakład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw, muszę gdzieś info o tym poszukać - jak to jest, gdy na przykłada taki pozycjoner - czy patrząc w daleką przyszłość - osoba od reklamy w internecie (załóżmy, że będzie coś takiego istaniało) ma własną firmę, no i nie zamierza w wieku tam 65 lat tego zakończyć, bo załóżmy, że ma siły to robić czyli mając powiedzmy 80-90 lat - własną firmę - ODPROWADZAM NADAL ZUS ??? i zbieram na ekhmm... emeryturę, na łożu śmierci? I na przykład mam z 500`000zł na koncie i nadal nie mogę tego wypłacać (bo mam własną firmę) i nadal dorzucam do tego ZUSu??

Ja wiem, ze to za tyledziesiąt lat to się zmieni - ale na obecne realia to jest to tak jak opisałem ??

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać OFE i samemu interesować się swoją przyszłością :) Ja to traktuję jedynie jako dodatkowy podatek, bo za kilkadziesiąt lat i tak może się okazać, że na koncie nic nie ma, albo że tymi pieniędzmi zajmie się państwo.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wszystko jedno co wybierzesz. zaloz sobie maly fundusz prywatny, nawet 300pln miesiecznie i wplacaj regularnie.

Generalnie, najlepiej jest nie byc na etacie tylko miec dzialalnosc - mniej kasy idzie na ZUS a oszczednosci mozesz wkladac na prywatne fundusz/akcje/zloto/itd. Dzieki temu jak juz bedziesz starym czlowiekiem bedziesz mial swoje pieniadze, a nie zapis w komputerze ZUSu od ktorego nalezec Ci sie beda tylko odsetki.

Tak wiec, tylko to, co odlozysz na wlasnym bedzie Twoje.

Ja jestem ciekaw, muszę gdzieś info o tym poszukać - jak to jest, gdy na przykłada taki pozycjoner - czy patrząc w daleką przyszłość - osoba od reklamy w internecie (załóżmy, że będzie coś takiego istaniało) ma własną firmę, no i nie zamierza w wieku tam 65 lat tego zakończyć, bo załóżmy, że ma siły to robić czyli mając powiedzmy 80-90 lat - własną firmę - ODPROWADZAM NADAL ZUS ??? i zbieram na ekhmm... emeryturę, na łożu śmierci? I na przykład mam z 500`000zł na koncie i nadal nie mogę tego wypłacać (bo mam własną firmę) i nadal dorzucam do tego ZUSu??

Ja wiem, ze to za tyledziesiąt lat to się zmieni - ale na obecne realia to jest to tak jak opisałem ??

Ja przyjalem zasade, ze pieniadze wyslane do ZUS laduja w koszu. Taki "podatek za oddychanie". Tak zyje sie lepiej. Sprobuj :)

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idolw mam podobne podejscie z ,,odkladaniem" . A ten podatek za oddychanie, niestety bardzo boli, szczególnie jak masz jeszcze pracowników ;]

Pomyslec ile kasy mozna byloby zaoszczędzić gdyby nie ta inwestycja w ,,darmowe leczenie". Po 2 latach spokojnie moglbym kazdy narząd sobie kupic nowy nie smigany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dałem wylosować. Jeśli dobrze pamiętam w losowaniu biorą jedynie fundusze z najlepszymi wynikami w ciągu kilku ostatnich lat. Nie zwracałbym również bardzo uwagi na markę. Zdaje się, że taki "noname" Polsat jeszcze jakiś czas temu radził sobie całkiem nieźle.

Rozumiem, że post cypryska to bardzo nieumiejętny spam. Chłopie... automat zrobiłby to lepiej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 50 mln Amerykanow nie ma ubezpeiczenia zdrowotnego. Koszty ich leczenia spadaja na wszystkich podatnikow.
Kto w Polsce finansuje leczenie jeśli nie podatnicy? Taka jest chyba ogólna idea ubezpieczeń. Koszty rozkładają się na ubezpieczonych.

Co do ofe - faktycznie porażka. Kolejny podatek za nic. Pieniądze nie rosną na drzewach. Chyba nikt nie łudzi się, że jeśli cały kraj składa się miesiąc w miesiąc na jakiś fundusz to po 30 latach coś tam "urośnie". Statystyczny płatnik po 30 latach pewnie nie otrzyma nawet kilkudziesięciu procent tego co włożył. Jeśli o mnie chodzi to lepszym pomysłem na emeryturę (niż OFE) byłoby nawet odkładanie pieniędzy w skarpecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idolw mam podobne podejscie z ,,odkladaniem" . A ten podatek za oddychanie, niestety bardzo boli, szczególnie jak masz jeszcze pracowników ;]

Taa, wiem cos o tym 10. kazdego miesiaca.

Pomyslec ile kasy mozna byloby zaoszczędzić gdyby nie ta inwestycja w ,,darmowe leczenie". Po 2 latach spokojnie moglbym kazdy narząd sobie kupic nowy nie smigany ;)

Mnie najbardziej bawi, ze i tak korzystam z prywatnej opieki, ktora w abonamencie dla naszej firmy wychodzi ponad 2 razy taniej niz panstwowa

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne podejście do emerytury z ZUS i OFE jak przedpiścy.

Tym bardziej, że już teraz rząd chce podnieść wiek emerytalny do 70 lat, a mało który facet tyle dożywa.

Za 40 lat zmienią wiek emerytalny do 85 i prawie nikt z odłożonego OFE i ZUSu i tak nie skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaq: to jest tak jak z działalnością gospodarczą. Po ukończeniu 65 roku życia, składki i tak odprowadzasz ale już nie na emerytalne.

Jak wybierać OFE?

Działam w branży ubezpieczeń od 2 lat w firmie, która ostatnio miała takie mało śmieszne reklamy. Ja swoim klientom radzę patrzeć w co inwestuje dany fundusz. Np. Polsat składa się głównie z akcji giełdowych, Aviva głównie z nieruchomości.

Ps. Jeżeli by ktoś chciał zapisać się do OFE z Avivy, zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie warto przyjrzeć się, w jaki sposób OFE lokuje gotówkę jak prosperowały pokrewne fundusze akcyjne, jako najsilniej reagujące na zmiany. Z reguły te które najsilniej reagują na zmiany (najwięcej straciły podczas kryzysu), są najlepsze (najwięcej zarabiają podczas prosperity).

Każdemu polecam natomiast IKE - to takie minifundusze, z najmniejszymi opłatami na rynku i bez podatku od zysków kapitałowych (Belki), niestety można w nie włożyć tylko nieco poniżej 10 tys rocznie na osobę (tudzież na członka rodziny, spośród tych, które Ci nie powiedzą pewnego pięknego dnia "kochanie, już cię nie kocham" B)).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to traktuję jedynie jako dodatkowy podatek, bo za kilkadziesiąt lat i tak może się okazać, że na koncie nic nie ma, albo że tymi pieniędzmi zajmie się państwo.

Zagrożone pieniądze to te z I filaru emerytalnego, czyli ZUS. OFE to już II filar i póki co nie słyszałem, że tutaj w przyszłości mogą wystąpić jakieś problemy.

Ja również się dałem wylosować i teraz mam Polsat B)

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności