Skocz do zawartości

OFE Który wybrać?


kozak222

Rekomendowane odpowiedzi

no jak by nie patrzeć nieruchomości to najlepsza lokata jaka może być

a ja słyszałem że inwestycja w dzieci jest jeszcze lepsza :)

CO do nieruchomości to też nie był bym taki pewny, przyjdzie wojna i wszystko wyrówna :D

W perspektywie wieloletniej to w sumie nie wiadomo co będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wybór OFE nie ma większego znaczenia bo i tak na końcu środki są wypłacane przez piramidę finansową o nazwie ZUS. Odbywa się to w ten sposób, że ZUS dzieli uzbieraną kwotę przez przewidywaną długość życia, a następnie wypłaca ją w ratach.

Jest to zwykłe złodziejstwo.

Żeby mieć nadzieję na w miarę porządną emeryturę trzeba albo zainwestować w III filar (IKE albo ubezpieczenie na życie) albo inwestować na własną rękę w akcje, obilgacje, dzieła sztuki, wino, złoto etc.

Ceny nieruchomości w USA spadły o około 50% w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nieruchomości w USA spadły o około 50% w ciągu roku.

W Hiszpanii poleciały w dół "tylko" o 10% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli masz na głowie kredyt, koszty stałe związane z utrzymaniem nieruchomości i problem z wynajmem to emerytura wyjątkowo drogo wtedy wychodzi.

Nie wiem jak to liczycie i jak to uwzględniacie, ale jak ja liczę to zawsze mi wychodzi ze jest to najbezpieczniejsza i najlepsza lokata kapitału jak może być.

Przykład z życia:

Żona prowadzi sklep, płaciła 1500 zł na mc wynajmu + opłaty (prąd, itd..)

Stwierdziłem ze to "złodziejstwo" wiec kupiłem sklep jej za 150k. teraz utrzymanie go kosztuje jakieś 300zł na mc + opłaty.

Zostaje mi w kieszeni co miesiąc 1200 zł co daje ze po jakiś 10 latach będę na 0.

A jak liczycie po 40 latach będę jakieś 450k do przodu czyli tak jak bym kapitał pomnożył x 400% plus to ze nieruchomość jest nadal moja.

Czacha, nie policzyłeś tutaj zysku tylko oszczędności z wynajmu. :) Jeśli prowadzisz działalność i zakupiłeś nieruchomość to inwestycja w Twój biznes (który swoją drogą może być lepszym zabezpieczeniem na stare lata niż jakiekolwiek inwestowanie czy inne fundusze emerytalne). Inaczej sytuacja wygląda gdy ktoś z myślą o emeryturze kupuje nieruchomość za 150 tys. zł, która za 10 lat może być warta niecałe 100 tys. Wtedy emerytura uszczupli się nam o 1/3. :)

Masz jednak całkowitą rację pisząc, że nieruchomości są jedną z bezpieczniejszych form lokowania środków (jednak nie bezpieczniejszą niż np. obligacje czy lokaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności