Skocz do zawartości

Wifi dla klientów którzy mnie odwiedzają


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam może ktoś podpowie jak to zrobić lepiej.

1)Jest sobie AP (access Point) z szyfrowanie WPA2 ( kilka wątków temu ustaliliśmy że jedyne rozsądne szyfrowanie na obecne czasy )

2)Odwiedza mnie klient chce mi coś pokazać na internecie (albo w internecie)

3)Aby klienta podłączyć do internetu muszę mu podać klucz WPA2 co wydaje mi sie niezbyt szczęśliwym pomysłem , bo po wyjściu klienta będę musiał pamiętać aby zmienić klucz do sieci a to pociaga za sobą zmianę wszystkich klientów którzy korzystają z tej sieci.

4)Problemem też jest to że nie każdy ma WPA2 kartę wifi :P

Rozwiązania alternatywne :

-rozwijany kabel :) - mało eleganckie

-dodatkowa sieć wifi tylko dla klientów właczana na czas wizyty mogła by być o nizszym poziomie bezpieczeństwa , odpada problem starych laptopów bez wpa2

-swich z antenką , tylko zastanawiam sie czy coś takiego istnieje i w jakim trybie musi być AP ustawiony aby pracował nie jako nadajnik a odbiornik wifi, jak ktoś wie na co zwrocic uwagę przy zakupie to prosze podać

Może to jest potrzebne "Wireless Distribution System" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności